pridané 13.4.2015– U-15, MŠK Snežnica: Javorník Makov 2:2(1:0), U-13, Polom Raková: MŠK Snežnica 1:2(0:1)

Počasie konečne umožnilo našim mužstvám odohrať v svojich súťažiach prvé kolá. S hrou i výsledkami sme spokojní. Starší žiaci hostili suverénny Makov a hoci sme dvakrát viedli, s remízou sme spokojní. Mladší žiaci hrali v rovnakom čase v Rakovej a napriek tomu, že hrali mladučkí prípravkári v zápase sa nakoniec tešili z troch bodov.

U-15, 12.4.2015-MŠK Snežnica :ŠK Javorník Makov2:2(1:0), zostava: Prášek,  Ukropová, Ukrop(M. Čižmárik),Horvát,Kukučík, Paperňák,Kmecz, Muzika, Mravec,Lazar, Jančula,tréner M. Ukrop

V tomto zápase sme  Makovčanom zostali dlžní po výprasku v Makove. Chceli sme dokázať, že zatiaľ najvyššia prehra v histórii klubu v jesennom zápase s týmto súperom nevystihuje našu kvalitu. Makovčania sú však veľmi kvalitné mužstvo,  o čom svedčí ich bilancia 9 výhier a len jednej prehry. V úvodnom polčase sme však nášho súpera zaskočili aktívnou hrou. Vypracovali sme si aj niekoľko šancí. Lazar, Kmecz ani Mravec sa však nepresadili. Po chybe hostí sme sa nakoniec po akcii Kmecza ujali vedenia. Hostia si vpredu vypracovali dve šance, ktoré sme však eliminovali. Kopali sme nebezpečné rohy, ale v prvom dejstve už gól nepadol. V druhom polčase postupne hostia preberali iniciatívu, za čo boli odmenený vyrovnaním. My sme sa však nevzdávali a hoci hostia v tejto fázy zápasu mali miernu územnú prevahu po nákope Ukropovej a teči Kmecza sme sa opäť ujali vedenia.  Hosťom sa  15 minút pred koncom po centri podarilo hlavou vyrovnať. Makov veľmi túžil po víťazstve a tlačil sa do útoku v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Priamy kop po našej ruke z hranice šestnástky kryl spoľahlivo chytajúci Prášek.  S remízou sa však nechceli uspokojiť ani naši chlapci. Šancu na víťazný gól mal Jančula po nebezpečnom centri. Päť minút pred koncom priamy kop Kmecza opečiatkoval bránu hostí , následne z dorážky Lazar zahodil tutovú šancu. Zápas sa napokon skončil zrejme zaslúženou remízou. Tak ako sme mohli vyhrať, mohli sme aj prehrať, takže s remízou sme spokojní a vzhľadom k priebehu zápasu musia remízu brať aj hostia, ktorí sa po tomto zápase opäť dostali na čelo tabuľky. Vzhľadom ku kvalite makovského mužstva si dovoľujeme povedať, že body, ktoré u nás stratili boli ich poslednou stratou v tejto sezóne. Našich chlapcov chválime za bojovný výkon. Obidve mužstvá treba pochváliť za férový boj.

 

U-13,12.4.2014,Polom Raková: MŠK Snežnica 1:2 (0:1), góly- Kopas 2,zostava:Bajánek, Šmehýl,  L. Moravec,  T. Moravec, Pet. Labuda,  Pav. Labuda, Kopas, A. Čižmárik, , Duban, Belanec, tréner  P. Smieško,P.Labuda

V prvom jarnom zápase mladších žiakov sme boli plný očakávania ako na mužstvo zapôsobí odchod Marka Beňadika do MŠK Žilina. V klube tiež skončil Mikuláš Štefanatný. Napriek absencii týchto hráčov ako i Tobiáša Minárika sa našim  najmenším podarilo zvíťaziť. Nedostatky v hre sme nahradili veľkou bojovnosťou. Strelecky sa 2x presadil najlepší strelec súťaže Michal Kopas. Vzadu výborne zahrali P. Labuda a T. Moravec. Ćinil sa však celý kolektív. Víťazstvo je o to cennejšie, že zápas sme hrali súbežne so zápasom starších žiakov a teda mužstvo sme nemohli doplniť žiadnym hráčom nižšieho ročníka z tohto mužstva. Hrali ročníky 2004 až 2006, ktoré dopĺňal Teo Moravec. Hralo sa teda bojovne, domáci naše dvojgólové vedenie znížili, ale napriek nekonečnému druhému polčasu sme už tri body z rúk nepustili.  V ďalších zápasoch zrejme pokiaľ to situácia dovolí budeme musieť posilniť mužstvo aj ročníkmi 2002. Pozitívnym je zistenie, že naša základňa je dosť široká a  hráči prípravky, ktorí teraz budú dostávať viac príležitosti pri mladších žiakoch postupne nahradia kvalitu odchádzajúcich. Získanie zápasovej praxe je v tejto kategórii najdôležitejšie.

 

Comments Pridať komentár

 

Pridaj komentár