Do tejto záložky boli presunuté všetky články z pôvodnej stránky msksneznica.sk, ktorá fungovala do mája 2013!
Nová sezóna začína 21.augusta 2011-pridané 8.7.2011
Dňa 8.7.2011 sa v Čadci uskutočnil aktív OBFZ Kysúc, na ktorom bol vylosovaný nový futbalový ročník. V sezóne 2011/2012 bude náš klub reprezentovať mužstvo starších žiakov v skupine “A” OBFZ Kysúc a v súťaži OBFZ bude účinkovať i mužstvo mladších žiakov. Starší žiaci začínajú na domácej tráve v nedeľu dňa 21.8.2011. Mužstvo starších žiakov MŠK Snežnica bude hrať domáce zápasy vždy v nedeľu ako predzápas mužstva mužov OŚK Snežnica. Časy zápasov mladších žiakov budú upresnené neskôr.
Tréningy starších žiakov, mladších žiakov ako i prípravky začnú v stredu 27.7.2011 o 17.30 hod. Tešíme sa na Vás!!!
Prípravné zápasy – pridané 31.7.2011
Pred novou sezónou začali mužstvá MŠK Snežnica od 27.7.2011 s tréningami. Súčasťou tréningového procesu budú aj prípravné zápasy. Dňa 14.8.2011sa na ihrisku v Snežnici uskutoční športová nedeľa, počas ktorej odohrajú starší žiaci MŚK Snežnica dva prípravné zápasy so žiakmi Stránskeho a juniorkami žilinských futbalistiek. Zápasy sa budú hrať v skrátenom čase 2×15 minút. Medzi jednotlivými zápasmi odohrajú kombinované mužstvá mladších žiakov a prípravky MŠK Snežnica prípravné zápasy s mladšími žiačkami žilinských futbalistiek. Športová nedeľa štartuje prvým zápasom od 9.30 hod.Posledný zápas by mal končiť približne o 13.30 hod.Srdečne Vás pozývame! Ešte predtým sa starší žiaci predstavia v príprave proti žiakom TJ Hôrky. Prvý prípravný zápas hráme vo Hôrkach v stredu dňa 3.8.2011 o 17.30 hod.Ćas odvetného zápasu bude určený neskôr.Takže chlapci s chuťou do práce, nezabudnite, že sezóna začína už 21.8.2011.
Pár slov v úvode sezóny – pridané 15.8.2011
Milí priatelia! Začína nová futbalová sezóna. V súťažiach ObFZ Kysúc budú štartovať dve naše mládežnícke mužstvá, starší a mladší žiaci. Starší žiaci hrajú spolu s určitými obmenami už 3 sezóny(predtým pod hlavičkou OŠK Snežnica). Doteraz vždy skončili v druhej polovici tabuľky, čo bolo spôsobené najmä tým, že za toto mužstvo hrali chlapci aj o 5 – 6 rokov mladší ako koncový ročník tejto kategórie 1997. Veď ešte aj v tejto sezóne je v mužstve starších žiakov drvivá väčšina hráčov, ktorí môžu ešte štartovať v kategórii mladších žiakov. Nuž nedá sa nič robiť, toto je údel malých obcí akou je tá naša.Mužstvo sme doplnili troma hráčmi z FK Zástranie, ktorí by mali zlepšiť konkurenciu, tak aby si tréner mohol vyberať z hráčov základnú zostavu . Po rokoch kedy bolo hlavným cieľom hrať súťaž je na čase, aby sme konečne dosiahli aj nejaké výsledky. K tomuto cieľu však musia prispieť najmä samotní hráči, ktorí musia zlepšiť prístup k tréningom, najmä dochádzku na tréningy a musia zlepšiť svoju disciplínu.Bolo by pekné skončiť v hornej časti tabuľky, čo by znamenalo účasť v jarnej prelínacej súťaži, v ktorej v skupine o postup budú hrať prvé 4 mužstvá zo skupiny A spolu s prvými 4 mužstvami zo skupiny B ObFZ Kysúc. Na jar nás teda čaká viac zápasov ako v jeseni, či už to bude v skupine o postup, alebo v skupine o umiestnenie.
Podarilo sa nám vytvoriť i mužstvo mladších žiakov, ktoré začne svoju súťaž v septembri. I v tejto kategórii nám budú hrať hráči, ktorí sú o 2 až 3 roky mladší ako je koncový ročník 1999. Máme však víziu, že za mladších žiakov budú nastupovať i niektorí hráči z mužstva starších žiakov, ktorí môžu ešte hrať v kategórii mladších žiakov a ktorí sa nedostanú často do základnej zostavy starších žiakov, čím bude zabezpečené, že títo hráči odohrajú viac minút v súťažných zápasoch. Tento model využijeme najmä vtedy, keď budú hracie dni oboch mužstiev odlišné.
Naši najmenší – mužstvo prípravky (ročníky narodenia 2003 a neskôr) zatiaľ súťažné zápasy nebudú hrať, ale popri tréningoch pripravujeme pre túto kategóriu prípravné zápasy so svojimi rovesníkmi, tak, aby deti mali motiváciu a radosť z hry.
V závere by sme chceli osloviť okrem hráčov aj ich rodičov.Vážení rodičia, v našom klube sa pripravuje veľa detí, nie všetky však môžu nastúpiť v základnej jedenástke, (u mladších žiakoch v základnej deviatke), prosíme Vás preto o trpezlivosť. Je nám jasné, že každý by chcel mať svoje dieťa na ihrisku. Nie je to však možné. Môže sa stať, že niekto sa na ihrisko dostane len na pár minút v sezóne. Deti však treba motivovať k ešte väčšiemu úsiliu, treba im vysvetliť, aby svojim prístupom dosiahli zlepšenie, treba im dodávať chuť. Ak uvidíme, že sa snažia, určite od trénerov dostánú šancu zasiahnúť do hry aspoň na krátky čas.Mali by ste si ako rodičia uvedomiť, že v tomto veku a na takejto úrovni súťažného futbalu je pozitívnym už len to, že deti pravideľne trénujú, pohybujú sa, sú v kolektíve pod dohľadom dospelých a netrávia svoj voľný čas pasívne. Už len toto je výhra pre Vás a Vaše deti.Snažíme sa pre Vaše deti vytvoriť čo najlepšie podmienky, nakúpili sme kvalitné lopty, pomôcky a výstroj. Dúfame, že podmienky sa nám podarí postupne ešte vylepšiť. Nezanedbateľnou skutočnosťou je i to, že všetko je pre Vaše deti bezodplatne. Držme si teda v novej sezóne navzájom palce, verím, že každý sa pričiní o úspešnú sezónu.
Hodový týždeň v Snežnici- pridané 12.9.2011
Súťaž starších žiakov je už v plnom prúde, našim chlapcom sa však nedarí ako by sme si priali. Veríme, že už v najbližšom zápase prelomíme smolu a konečne nastúpime v kompletnom zložení.
Čaká nás hodový týždeň, preto bude prispôsobený aj program tréningov. V stredu sa na námestí v Snežnici koná hodová veselica a rôzne zábavné atrakcie. Tréning v stredu nebude. Hody pokračujú aj vo štvrtok a ich spestrením bude zápas mladších žiakov, ktorý sa odohrá na ihrisku v Snežnici od 17.00 hod. Súperom našich chlapcov bude Považský Chlmec.
V piatok budú mať tréning starší žiaci od 16.00 hod., mladší žiaci a prípravka budú mať tréning v pravidelnom čase o 16.30 hod.
Hodový týždeň ukončíme v nedeľu zápasom starších žiakov, ktorí na ihrisku v Snežnici privítajú mužstvo OŠK Rudina. Zápas začína o 13.00 hod.
Na tieto zápasy Vás srdečne pozývame a zároveň Vás pozývame aj na zápas mužov OŠK Snežnica, ktorí v nedeľu hostia lídra tabuľky z Olešnej. Tento zápas má výkop o 15.00 hod.
Program tréningov a zápasov počas hodových slávnosti:
štvrtok 15.9. o 17.00 hod. zápas mladších žiakov MŠK – Považský Chlmec
piatok 16.9. o 16.00 hod. tréning starší žiaci, o16.30 hod. tréning mladší žiaci a prípravka
nedeľa 18.9. o 13.00 hod. zápas starších žiakov MŠK- Rudina
Súťaž pre Vás- pridané 16.9.2011
Milí priatelia, pripravili sme pre Vás súťaž o atraktívne suveníry s tématikou klubu, ktorému fandí väčšina z nás- MŠK Žilina. Aké predmety môžte vyhrať sa včas dozviete.
Pravidlá súťaže:
Súťaž bude prebiehať od piatka 16.9.2011 do piatka 25.11 2011. Každý týždeň v piatok alebo v sobotu sme pre Vás pripravili jednu otázku týkajúcu sa klubu MŚK ŽILINA, resp. športu v obci Snežnica, niekedy vedomostnú otázku vystrieda tipovacia otázka. Otázka bude zverejnená na tejto stránke v sekcii “súťaž ” Na jednotlivé otázky treba odpovedať v čase od zverejnenia otázky do nasledujúceho štvrtka do 24.00 hod. Po tomto termíne bude týždenné kolo uzatvorené a následne cez víkend bude zverejnené priebežné poradie.
Odpovede je potrebné zasielať výlučne mailom na mailovú adresu msksneznicasutaz@gmail.com. Každý súťažiaci sa prvou odopeďou zároveň zaregistruje. Do mailu je potrebné uviesť meno a priezvisko, dátum narodenia a adresu. Odpovede je potrebné zasielať vždy z tej istej mailovej adresy. Ak súťažiaci odpoveď pošle z iného mailu, takáto odpoveď nebude akceptovaná. V priebežnom poradí bude na stránke www.msksneznica.sk zverejnené len meno a priezvisko súťažiaceho a počet získaných bodov. Ak súťažiaci v jednom kole pošle viac odpovedí, vyhodnotená bude len prvá odpoveď. Ak bude odpoveď poslaná po limite, v danom kole nebudú pripočítané súťažiacemu žiadne body. Rovnako žiadne body nebudú pripočítané súťažiacemu ani ak v konkrétnom kole nepošle žiadnu odpoveď. Za každú správnu odpoveď bude súťažiacemu pripočítaný jeden bod. Najrýchlejší prvý desiati súťažiaci so správnou odpoveďou získajú za odpoveď namiesto jedného bodu body dva. Je potrebné sledovať našu stránku, pretože otázka môže byť zverejnená kedykoľvek v priebehu piatka alebo soboty. Môžte teda získať bonus za rýchlu odpoveď. Každý týždeň tiež zverejníme správnu odpoveď z predchádzajúceho kola.
Prípadné otázky týkajúce sa súťaže píšte do shoutboxu na www.msksneznica.sk. Tam budú zverejnené od uživateľa “msk” odpovede na Vaše otázky. Na mail msksneznicasutaz@gmail.com zasielajte výlučne súťažné odpovede.
Prajeme Vám veľa správnych odpovedí a nech sa Vám darí!
Váš tým MŠK Snežnica!
Hodnotenie-pridané 12.10.2011
Futbalová jeseň čoskoro končí, je teda čas na malé poohliadnutie sa za účinkovaním našich mládežníckych mužstiev.
Starší žiaci pôsobia v oblastnom majstrovstve v skupine A ObFZ Kysúc. Mužstvo tvoria prevažne kmeňoví hráči OŠK Snežnica, ktorí prišli do nášho mužstva na hosťovanie. Títo hráči sú doplnení o ďalších hráčov z FK Zástranie. Od starších žiakov sa očakával v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi, kedy väčšina mužstva hrala spolu súťaž pod hlavičkou OŠK Snežnica posun do hornej časti tabuľky, žiaľ tento cieľ sa nepodarilo splniť. Zo šiestich jesenných súťažných stretnutí sme zvíťazili len v jednom zápase, dvakrát sme uhrali remízu a trikrát sme prehrali. Získali sme teda len 5 bodov, čo na splnenie cieľa nestačilo. Pokiaľ ide o herný prejav mužstva, výkony hráčov boli kolísavé, v niektorých zápasoch chýbala technika a kombinácie, v niektorých zápasoch to bolo lepšie. Najbojovnejší a najdisciplinovanejší výkon podalo mužstvo v zápase s Rudinou, kde sa nám podarilo s favoritom uhrať remízu, opakom bol zápas v Rudinskej. Za najväčšie negatívum považujeme pri mužstve starších žiakov disciplínu počas zápasov ako i počas tréningov, čo sa prejavilo pri niektorých hráčoch nerešpektovaním trénera ako i nevhodným správaním. Rovnako je potrebné zlepšiť dochádzku na tréningy. Pozitívom bola dochádzka hráčov na zápasy. Ani jedenkrát nemusel tréner riešiť problémy ako poskladať zostavu, naopak viackrát sa stalo, že na zápas prišlo viac hráčov ako bolo dresov. Pozitívom je aj tá skutočnosť, že okrem zápasu v Novej Bystrici, kde sme prehrali 6:0, pričom v druhom polčase sme za 5 minút dostali 3 góly, sme sa vyvarovali prehier s väčším gólovým prídelom. Zápasy boli vyrovnané.
V jarnej časti je priestor na zlepšenie, je však potrebné zodpovedne pristúpiť k zimnej príprave. Vzhľadom k minimálnym bodovým odstupom je možné prebojovať sa medzi prvé štyri mužstvá tabuľky, čo zaručuje účasť v prelínacej jarnej súťaži o postup do vyššej súťaže, v ktorej budú hrať mužstvá, ktoré skončia v skupine A a v skupine B ObFZ Kysúc v najlepšej štvorke.
Mladší žiaci mali pôvodne štartovať v novovytvorenej súťaži ObFZ, avšak súťaž nebola nakoniec spustená, pretože niektoré mužstvá stratili záujem o štart. Z tohto dôvodu sme od septembra začali s mladšími žiakmi hrať priateľské zápasy s ich rovesníkmi. Postupne sme hrali s Považským Chlmcom, Rakovou a Ajaxom Slimáčik Žilina. Odohrali sme zatiaľ 5 zápasov, čaká nás ešte odveta v Žiline s Ajaxom. V prvých zápasoch sa hráči museli naučiť hrať na jednotlivých postoch, tak ako to určí tréner. Postupne si hráči osvojili rozostavenie a vtedy sa začala zlepšovať i hra. Napriek tomu, že pre väčšinu hráčov odohrané zápasy boli ich prvými v živote, hra, technika, nasadenie a prístup k zápasom boli na veľmi vysokej úrovni. Odmenou boli pre mladších žiakov dve víťazstva v domácich zápasoch s Rakovou a Ajaxom. Pri mladších žiakoch je badať veľký potenciál, na rozdiel od starších žiakov je u nich na vyššej úrovni jednak disciplína, ale taktiež dochádzka na tréningy. U viacerých hráčov je dobrá loptová technika a futbalové myslenie. Celkovo sme s pôsobením mladších žiakov spokojní.
Prípravka nám taktiež robí len radosť. Naše najmenšie nádeje tiež nehrajú súťaž a pre túto kategóriu sa nám ani napriek veľkej snahe nepodarilo zabezpečiť adekvátneho súpera k priateľskému meraniu síl. Napriek tomu je úžasné pozerať sa na zanietenie s akým títo špunti, narodení v roku 2003 až 2006 naháňajú na tréningoch loptu. Niektorí z prípravkárov nastúpili aj v zápasoch mladších žiakov a boli v nich prínosom, Marko Beňadik dokonca prispel svojim gólom k víťazstvu mladších žiakov v zápase s Rakovou.
Veríme, že všetkých hráčov žiackej kategórie budú aj naďalej baviť tréningy a futbal ako taký. Tréningy budú do konca októbra prebiehať na ihrisku podľa rozpisu tréningov, ktorý si môžete vždy pozrieť na našej stránke. V novembri a úvode decembra budeme trénovať jedenkrát týždenne v telocvični ZŠ Snežnica. Potom si od futbalu na určitý čas všetci odpočinieme a na prelome januára a februára začne prebiehať dvakrát týždenne zimná príprava všetkých mužstiev.
V závere si neodpustím malú poznámku: Viacerí hráči z mužstva starších žiakov prejavili záujem hrávať futbal vo vyššej súťaži, väčšina v Kysuckom Novom Meste. Už v minulosti do tohto klubu odišli niektorí hráči zo Snežnice, ktorí sa väčšinou presadili. Náš klub sa odchodu hráčov nebráni a každému umožníme odísť, treba však vedieť, že naspäť sa už prestúpiť nebude dať!
Vyhodnotenie súťaže- pridané 29.11.2011
Milí priatelia, pripravili sme pre Vás súťaž o atraktívne suveníry s tématikou klubu, ktorému fandí väčšina z nás- MŠK Žilina. Súťaž prebiehala od 16.9.2011 do 26.11.2011. Účelom súťaže bolo najmä priniesť Vám niečo nové, čo spestrí jesenné dni. Súťažou sme sledovali tiež zvýšenie návštevnosti na klubovej stránke. Sme radi, že niektorí z Vás sa zapojili do súťaže, avšak pravdupovediac čakali sme, že záujem bude vyšší. Takáto súťaž však prebiehala po prvý krát , veríme preto, že nabudúce bude účasť väčšia. V desiatich kolách ste odpovedali na vedomostné otázky o klube MŠK Žilina. Najzaujímavejšie však boli kolá kedy ste tipovali výsledky Žiliny, pretože v týchto kolách bol vypísaní aj bonus za presne uhádnutý výsledok.
Ak ste sa zabavili a okrem toho ste sa dozvedeli niečo nové o klube, ktorý máme radi, tak súťaž mala zmysel. Ak ste sa nestihli zapojiť do súťaže, nemusíte byť smutní, pretože v januári budeme pokračovať, bude vyhlásená v poradí druhá súťaž. Zatiaľ Vám prezradíme, že súťaž bude zameraná na tipovanie výsledkov. Ceny, o ktoré budete hrať budú taktiež zaujímavé a hodnotné.
No a teraz už prejdeme k vyhláseniu výsledkov jesennej súťaže.
1. miesto Tomáš Beňadik–futablová lopta zn. NIKE s podpismy hráčov MŠK
2. miesto Juraj Hruška– šál MŠK Žilina, autodresík MŠK, podpiskarty hráčov MŠK
3. miesto Daniel Ukrop- šál MŠK Žilina, pamätný prívesok MŠK-Chelsea, podpiskarty hráčov MŠK
4. miesto Martina Ukropová-šál MŠK Žilina, prívesok na kľúče MŠK, podpiskarty hráčov MŠK
5. miesto Dominik Palárec – šál MŠK Žilina, podpiskarty hráčov MŠK
Čo o nás neviete! -pridané 1.12.2011
Začal posledný mesiac kalendárneho roka 2011, v tomto čase sa zvykne hodnotiť predchádzajúce obdobie. Niekoľko zaujímavých informácii a štatistických údajov sme pre Vás pripravili i my. Niektoré čísla Vás možno prekvapia, ponúkame Vám niečo z našej kuchyne, niečo čo o nás ešte neviete.
S tréningami sme začali presne od 8.4.2011. Tréningy sme absolvovali pravideľne 2x týždenne, len niekoľko tréningov bolo zrušených pre nepriaznivé počasie, alebo sviatky, trénovali sme až do 24.11.2011(okrem letnej prestávky) Spoločne trénovali mladší žiaci a aj prípravka. Od konca júla trénovali i straší žiaci, ktorí k nám prišli od novej sezóny.Ich tréningový proces prebiehal samostatne.
Pokiaľ ide o mladších žiakov a prípravkárov, chlapci absolvovali tento rok celkom 52 tréningových jednotiek, celkom 78 hodín a 4 680 minút. Keď k tomu pripočítame čas strávený zápasmi, zistíme, že máme za sebou peknú porciu poctivej práce venovanej futbalu. Poďakovanie si zaslúžia tréneri, ktrorí nezištne svoj drahocenný čas obetovali našim žiakom.
Mužstvá starších žiakov, mladších žiakov a prípravky v roku 2011 odohrali celkom 17 majstrovských a prípravných zápasov(nie sú započítané zápasy na turnajoch v Źiline v malom futbale a zápasy ml. žiakov a prípravky zo športovej nedele) V zápasoch sa naše mužstvá tešili z víťazstva celkom 6 krát, 3 zápasy skončili remízou a 8 krát sme ťahali za kratší koniec.Starší žiaci zvíťazili 2 krát(Hôrky, Lodno), mladší žiaci zvíťazili 3krát(Raková, Ajax, KNM)Prípravka zvíťazila 1 krát(KNM). Naše mužstvá odohrali zápasy s celkovým negatívnym skóre 39:48. Najviac gólov dosiahla prípravka v zápase v Kysuckom Novom Meste, kde sme vyhrali 11:1. Naopak najviac gólov dostali mladší žiaci v domácom zápase s Považským Chlmcom- zápas skončil prehrou 1:7. Pri mužstvách mladších žiakov a prípravky Vám ponúkame i štatistiku gólov, ktoré mužstvá dali a dostali v jednotlivých polčasoch zápasov. V 1.polčase sme strelili celkom 12 gólov, v 2. polčase sme strelili 15 gólov. Naopak v 1. polčase sme dostali 14 gólov a v 2. polčase sme inkasovali 15 krát. Celkovo za prvé polčasy zápasov sme dosiahli skóre 12:14. V druhých polčasoch sme dosiahli vyrovnané skóre 15:15, čo môže vypovedať okrem iného aj o tom, že kondične nie sú naše najmenšie nádeje pripravené zle.
Pokiaľ ide o registrovaných hráčov, v MŠK Snežnica je aktuálne zaregistrovaných 40 detí,z toho 23 detí sú naši kmeňoví hráči, 13 hráčov u nás hosťuje z OŠK Snežnica, 3 hráči sú na hosťovaní z FK Zástranie, 1 hráč je na hosťovaní z ŠK Dolný Hričov. Ponúkame Vám prehľad kmeňových hráčov MŠK podľa jednotlivých rokov narodenia:
1997-1
1998-0
1999-0
2000-3
2001-3
2002-7
2003-4
2004-3
2005-1
2006-1
Najmladším hráčom je Peťo Labuda, ktorý má aktuálne 5 rokov, s tréningami začal ešte ako 4 ročný.
Toľko teda zo štatistiky, dúfame, že o rok Vám budeme môcť priniesť ešte radostnejšie údaje.
1. Snežnické El clasico pridané 13.12.2011
V Snežnici má futbal dlhoročnú tradíciu, v minulosti sa hrával aj v zimných mesiacoch na ihrisku Pod Vretňom, hralo sa aj keď napadlo meter snehu. V posledných rokoch sa futbalisti v zime presťahovali do telocvične ZŠ, doba však pokročila a najnovšie nám nestačí hrať v zime len tak pre potešenie, potreba súťaživosti zvíťazila, a tak sa v zime hrá futsal.
V tejto sezóne učinkujú v Mestskej futsalovej lige v Kysuckom Novom Meste hneď dva kluby zo Snežnice. V II. lige už druhým rokom hrá mužstvo Bizóni. V tohtoročnej edícii II. futsalovej ligy ako nováčik štartuje tiež mužstvo Lover Snežnica. A práve tieto dve mužstvá sa v nedeľu 18.12.2011 stretnú vo vzájomnom zápase. Ak chcete o týchto mužstvách vedieť viac, tak na tomto mieste Vám ich predstavíme.
Bizons Snežnica vznikli v roku 2010. Kostru mužstvu tvoria súčasní hráči OŠK Snežnica(Ľ. Javorík,A. Bahna, Ľ. Vajčovec,L. Čavajda,P. Kubík, J. Medzihorský, M. Svrček) a taktiež bývalí hráči OŠK Snežnica(R. Puček, M. Hlavatý, I. Ševčík ml., Ľ. Palárec, F. Bakoš ml.). Vedúcim mužstva je súčasný predseda OŠK Snežnica, Milan Tomáš. V mužstve Bizónov pôsobia až šiesti hráči, ktorí sú súčasne v orgánoch klubu OŠK Snežnica, rovnako tiež predseda klubu. Bizóni svoje zápasy hrávajú v pekných oranžových dresoch s vlastným logom.
Lover Snežnica sa do futsalovej ligy v KNM prihlásili až v tejto sezóne. Aj v tomto mužstve pôsobia súčasní hráči OŠK Snežnica( Peter Smieško, Ján Tomáš,Martin Ukrop, Jaroslav Beňadik) a hrajú v ňom aj bývalí hráči OŠK( Marián Ukrop, Ján Kapitulčin, Michal Tomáš). Mužstvo je doplnené o mladých dorastencov, ktorí hrávajú „veľký“ futbal v Žiline. Až piati hráči Loveru sú zároveň v orgánoch druhého snežnického klubu MŠK Snežnica. Lover Snežnica pôsobí v súťaži ako oficiálny reprezentant MŠK Snežnica, pretože v tomto klube bol zriadený aj futsalový oddiel vedený jeho predsedom Jánom Tomášom.
Môžeme teda povedať, že stretnutie medzi Loverom Snežnica a Bizons Snežnica bude tak trochu aj derby zápasom medzi Mládežníckym športovým klubom Snežnica a Obecným športovým klubom Snežnica. Tieto kluby sa síce odlišujú svojou hlavnou náplňou činnosti, pretože OŠK Snežnica sa sústredi viac na futbal v mužskej kategórii a MŠK Snežnica viac sústreďuje svoju činnosť na mládežnícky futbal, oba kluby však reprezentujú obec Snežnica. MŠK Snežnica vychováva svojich hráčov pre OŠK a OŠK je garantom toho, že snežnickí mladí hráči budú môcť hrať futbal aj po ukončení pôsobenia v mládežníckych kategoriách.
Derby zápasy bývajú vyhecované, býva v nich rivalita, bude tomu tak asi aj v nedeľu, ale treba mať na pamäti, že na palubovke sa stretnú predovšetkým kamaráti, veríme, že sa bude hrať pekný futsal, ktorý zabaví hráčov aj divákov. Vôbec nie je dôležité kto zvíťazí, hlavne nech je to Lover Snežnica. Pred zápasom má síce lepšiu pozíciu naše mužstvo, ale od nepamäti platí staré známe, že derby nemá favorita. Je jasné, že Bizóni svoju kožu nepredajú lacno a urobia všetko preto, aby s nami bodovali o čom svedčia aj videá nášho súpera vytvorené pri tejto príležitosti, ktoré si môžete pozrieť tu: http://www.youtube.com/watch?v=t6skIebmaVo&feature=related a tu : http://www.youtube
.com/watch?v=EunjnkliRkQ&feature=youtu.be
Takže na záver nám dovoľte, aby sme Vás pozvali na prvé „Snežnické El clasico“, ktoré sa odohrá v športovej hale v Kysuckom Novom Meste v nedeľu dňa 18.12.2011 o 14.00 hod.
Info o začiatku zimnej prípravy – pridané 10.1.2012
ZIMNÁ PRÍPRAVA 2012
Po zimnom spánku sa už čoskoro prebudí aj náš futbalový oddiel a opäť sa začneme pripravovať v tréningovom procese na novú sezónu. V mesiacoch február a marec bude príprava prebiehať v telocvični ZŠ Snežnica. Nakoľko je telocvičňa značne vyťažená, budeme trénovať jeden krát v týždni a jeden tréning pripadol na víkend. Starší žiaci budú trénovať samostatne a mladší žiaci spolu s prípravkou budú trénovať spoločne so samostatnou tréningovou náplňou.
V záujme bezpečnosti upozorňujeme, že do telocvične je zakázané vstupovať pred začiatkom tréningu, vstupovať bude možné až po príchode trénerov.Nakoľko tréningy starších žiakov začínajú plynule po skončení tréningov mladších žiakov a prípravky, starší žiaci budú vpustení do šatní vždy až 10 minút pred začiatkom tréningu starších žiakov. Naopak mladší žiaci a prípravkari sú povinní telocvičňu opustiť ihneď po prezlečení sa po skončení ich tréningu. Uvedené opatrenia sa budú prísne kontrolovať, tak aby nedošlo k úrazu. Rovnako je nutné zdržať sa akéhokoľvek konania, ktorým by mohlo dôjsť k poškodeniu zariadenia telocvične ZŠ, resp. šatní a príslušenstva. Do telocvične budú vpustení iba hráči so športovou obuvou, ktorá neznečisťuje palubovku.
Rozpis tréningov na mesiace február, marec 2012 :
starší žiaci :
vždy vo štvrtok od 17.30 hod. do 19.00 hod
vždy v sobotu od 10.30 hod. do 12.00 hod.
mladší žiaci :
vždy vo štvrtok od 16.00 hod. do 17.30 hod
vždy v sobotu od 09.00 hod. do 10.30 hod.
prípravka :
vždy vo štvrtok od 16.00 hod. do 17.30 hod
vždy v sobotu od 09.00 hod. do 10.30 hod.
O prípadných zmenách Vás budeme včas informovať!
Súťaž pre Vás – 2. séria- pridané 25.1.2012
Milí priatelia, opäť sme pre Vás pripravili súťaž o atraktívne ceny. Aké ceny môžte vyhrať sa včas dozviete.
Pravidlá súťaže:
Súťaž bude prebiehať od piatka 27.1.2012 do nedele 15.4.2012. Každý týždeň v piatok alebo v sobotu pre Vás pripravíme 3 zápasy, na výsledky ktorých si môžete tipnúť. Je potrebné uviesť presný výsledok tipovaného zápasu. Tipovať sa budú výsledky futbalových zápasov zahraničných líg, ale aj corgoňligy, môže sa však objaviť aj zápas, ktorý sa odohrá na regionálnej súťaži. Zápasy, na ktoré sa môže tipovať budú zverejnené na tejto stránke v sekcii “súťaž “. Vaše tipy treba zaslať v čase od zverejnenia otázky do nasledujúceho štvrtka do 24.00 hod. Po tomto termíne bude týždenné kolo uzatvorené a následne cez víkend po odohratí zápasov budú tipy vyhodnotené a bude zverejnené priebežné poradie.
Tipy je potrebné zasielať výlučne mailom na mailovú adresu msksneznicasutaz@gmail.com. Každý súťažiaci sa prvým tipom zároveň zaregistruje. Do mailu je potrebné uviesť meno a priezvisko, dátum narodenia a adresu. Tipy je potrebné zasielať vždy z tej istej mailovej adresy. Ak súťažiaci tip pošle z iného mailu, takýto tip nebude akceptovaný. V priebežnom poradí bude na stránke www.msksneznica.sk zverejnené len meno a priezvisko súťažiaceho a počet získaných bodov. Ak súťažiaci v jednom kole pošle viac tipov na jeden zápas, vyhodnotený bude len prvý tip. Ak bude tip poslaný po limite, v danom kole nebudú pripočítané súťažiacemu žiadne body. Rovnako žiadne body nebudú pripočítané súťažiacemu ani ak v konkrétnom kole nepošle žiadny tip.
Pravidlá bodovania:
uhádnutý víťaz zápasu alebo uhádnutá remíza : 1 bod
uhádnutý presný výsledok : + prémiový 1 bod
V jednom tipovacom kole teda môžte získať maximálne 6 bodov.
Opäť máme pre Vás pripravené pekné ceny, s ktorými Vás oboznámime v priebehu súťaže. Na začiatok Vám ako motiváciu prezradíme, že okrem iného sa môžte tešiť na dva VIP lístky na šláger 28. kola corgoňligy medzi MŠK Žilina a FC Spartak Trnava!
Prajeme Vám veľa správnych odpovedí a nech sa Vám darí!
Nezabudnite, že začíname už tento piatok- 27.1.2012!
Váš tým MŠK Snežnica!
Vaše 2 % pre MŠK Snežnica – pridané 15.2.2012
Aj tento rok MŠK Snežnica môže prijímať podiel do výšky dvoch percent zo zaplatenej dane. Túto formu financovania nám umožňuje zmluva s nadáciou Spoločne pre región Žilina.
Ako nám môžte pomôcť?
Postup pri poukazovaní 2 % daní je podrobne popísaný na stránke www.rozhodni.sk.
Treba rozlišovať či ste zamestnanec, alebo ste fyzická osoba, ktorá si v roku 2012 za rok 2011 podáva daňové priznanie. Rovnako nám môžu prispieť i právnické osoby.
Ak si daňové priznanie podávate sami, tak v daňovom priznaní sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech jedného prijímateľa. Údaje, ktoré vypíšete do daňového priznania:
Obchodné meno: Nadácia Spoločne pre región
Sídlo: Framborská 12, 010 01 Žilina
Právna forma : nadácia
IČO: 37900706
suma v € z riadku 87
Aby nadácia Spoločne pre región vedela identifikovať, že Vaše 2% chcete pripísať v prospech MŠK Snežnica, je dôležité prefotiť prvú stranu Vášho daňového priznania a taktiež stranu daňového priznania, kde sú údaje o prijímateľovi Vašich dvoch percent. Fotokópie je potrebné doručiť funkcionárom MŠK Snežnica, ktorí musia zaradiť Vaše daňové priznanie na súhrnný súpis darcov nášho klubu, ktorý osobitne doručíme nadácii. Fotokópie uvedených častí priznania môžte zaslať na náš klub aj prostredníctvom Vaších detí počas tréningov.
Ak ste zamestnanec, po tom čo ste požiadali zamestnávateľa o ročné zúčtovanie zaplatených preddavkov na daň, požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane. Následne je potrebné vypísať Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby. Tlačivo si môžte stiahnúť na www.rozhodni.sk, alebo na požiadanie Vám tlačivá s vypísanými údajmi o prijímateľovi doručíme my. Do tlačiva vypíšte nasledovné údaje o prijímateľovi:
Obchodné meno: Nadácia Spoločne pre región
Sídlo: Framborská 12, 010 01 Žilina
Právna forma : nadácia
IČO: 37900706
Vypísané a podpísané vyhlásenie spolu s potvrdením o zaplatení dane je potrebné odovzdať najneskôr do 15.4.2012 funkcionárom MŠK Snežnica. Náš klub zabezpečí ich doručenie na príslušný daňový úrad. Podklady nedoručujte na daňový úrad samostatne, pretože potom nedokážeme identifikovať, že podiel zo zaplatenej dane poukazujete práve v prospech MŠK Snežnica.
V prípade akýchkoľvek nejasností, alebo požiadaviek nás môžte kontaktovať na mailovej adrese msksneznica@gmail.com.
Vyzbieraná suma bude použitá na rozvoj mládežníckeho športu v Snežnici a o spôsobe použitia sumy Vás budeme informovať na našej klubovej stránke www.msksneznica.sk.
V roku 2011 sa nám podarilo prostredníctvom nadácie Spoločne pre región Žilina vyzbierať sumu 883 €. Podiel zo zaplatenej dane sme vyzberali v časovej tiesni, pretože naše občianske združenie bolo na MV SR zaregistrované až 4.3.2011. Veríme, že tento rok sa nám podarí vyzbierať sumu, ktorá presiahne 1 000 €. Z minuloročných peňazí sme zatiaľ preinvestovali ich časť. O konkrétnom použití finančných prostriedkov Vás budeme na našej klubovej stránke www.msksneznica.sk informovať do konca tohto roka.
Ďakujeme!
Váš tým MŠK Snežnica !
Prvé výročie nášho fungovania- hodnotenie- pridané 5.3.2012
V týchto dňoch sme oslávili prvé výročie vzniku Mládežníckeho
športového klubu Snežnica. Naše občianske združenie bolo
zaregistrované Ministerstvom vnútra SR dňa 4.3.2011. MŠK Snežnica
vznikol z iniciatívy ľudí predtým pôsobiacich v inom snežnickom
športovom klube. Hlavným dôvodom založenia MŠK Snežnica bola snaha o rozvoj mládežníckeho športu v obci Snežnica.
MŠK Snežnica nie je však len o futbale. Pri zakladaní klubu vznikla
myšlienka rozšíriť športové aktivity v obci viacerými smermi. Okrem
futbalového oddielu teda vznikli i futsalový oddiel, stolnotenisový oddiel a turistický oddiel.
V krátkosti zhodnotíme prvý rok existencie klubu.
Futbalový oddiel:
Vo futbalovom oddiely pôsobia tri mládežnícke mužstvá: starší žiaci,
mladší žiaci a prípravka. V súčasnosti je v súťaži prihlásené len
mužstvo starších žiakov. Mužstvá mladších žiakov a prípravky zatiaľ
nehrajú súťažné zápasy, len priateľské stretnutia, pretože v našom
regióne neboli vytvorené príslušné súťaže. Po mesiaci od vzniku klubu
sme od 8.4.2011 začali s tréningami najmenších hráčov. Futbalové
tréningy detí do 11 rokov sa uskutočňujú na futbalovom ihrisku v
Snežnici 2x týždenne, V zimnom období prebiehajú tréningy v
telocvični ZŠ Snežnica. Jedna tréningová jednotka trvá 90 minút.
Hravou formou postupne deti učíme pravidlá futbalu, pohybové
zručnosti, pravidlá fungovania a disciplíny v športovom kolektíve.
Na tréningoch sa zúčastňuje spolu 5 trénerov, ktorí sa snažia
svojim zverencom odovzdať čo najviac skúsenosti. Starší žiaci trénujú
oddelene. V súčasnosti máme v MŠK Snežnica zaregistrovaných 39 detí, z
toho 16 detí formou hosťovania z iných klubov(prevažne z OŠK
Snežnica). Tréningov sa však zúčastňujú i deti, ktoré doposiaľ neboli
zaregistrované v SFZ. Veľkým problémom pri výchove mladých talentov je
tá skutočnosť, že akonáhle niektorý z hráčov vyčnieva svojimi
schopnosťami nad ostatnými, hneď o neho prejavia záujem mužstvá z
vyšších súťaži a najväčšie talenty pokračujú vo futbale mimo Snežnice.
Je samozrejmé, že nemá význam našim hráčom brániť v ďalšom rozvoji
talentu, avšak podľa nášho názoru niekedy hráči odchádzajú predčasne,
čo môže byť na ich škodu. Do budúcna chceme vytvoriť v našom klube
také podmienky, aby chlapci mali motiváciu u nás pôsobiť čo najdlhšie
a aby ich pôsobenie u nás aj pre samotných hráčov malo význam v
rozvíjaní ich talentu.
Futsalový oddiel:
V zimných mesiacoch pôsobí naše futsalové mužstvo mužov v II.
futsalovej lige v Kysuckom Novom Meste. V tomto mužstve pôsobia
súčasní hráči OŠK Snežnica a hrajú v ňom aj bývalí hráči OŠK. Až piati
hráči sú zároveň v orgánoch klubu MŠK Snežnica. Mužstvo je doplnené
o mladých dorastencov, ktorí hrávajú “veľký” futbal v Žiline.
Stolnotenisový oddiel:
V obci sa v pravidelných intervaloch hrával súťažne stolný tenis.
Na toto obdobie chceme nadviazať. Práve v týchto dňoch sa chystáme zakúpiť stolnotenisové stoly. Chceme urobiť všetko preto aby od najbližšej sezóny v súťaži štartovalo aspoň jedno stolnotenisové mužstvo.
Turistický oddiel:
Oddiel vznikol v snahe nadviazať na éru pôvodného turistického oddielu
z čias dávno minulých, ktorý v obci pôsobil tak úspešne. Cieľom tohto
oddielu je utužiť vzťahy ľudí v obci počas spoločných výletov a
pritiahnuť k športovej aktivite i mladých z obce. Oddiel začína svoju
aktivitu vyvíjať taktiež postupne, takže na riadne fungovanie budeme
potrebovať určitý časový priestor.
Celkovo možno povedať, že doteraz sa nám podarilo úplne zfunkčniť činnosť vo futbalovom oddiely a taktiež vo futsalovom oddiely. Činnosť v ďalších oddieloch sa postupne pripravuje a veríme, že v najbližšom čase sa nám podarí začať aktivity aj v zostavajúcich oddieloch.
Ekonomické zázemie klubu:
MŠK Snežnica sa počas krátkej doby fungovania stal stabilizovaný klub,
financie si v prevažnej miere zabezpečujeme vlastnou aktivitou.Členovia výkonného výboru a revíznej komisie na začiatku fungovania vložili do klubu spolu 500€.
Prostredníctvom podielu 2 percent zo zaplatenej dane v spolupráci s Nadáciou Spoločne pre región Žilina sme zabezpečili takmer 900€. Ďalších viac ako 300€ sa nám podarilo zabezpečiť od našich sponzorov. Z obce Snežnica môžme počítať každoročne so sumou 500€. V tomto roku máme záujem zvýšiť aj naše aktivity, tak aby sme ešte viac zvýšili ekonomickú stabilitu klubu.
Zo zabezpečených finančných prostriedkov sme kúpili žiakom futbalové lopty, tak, aby počas tréningu mal každý k dispozícii jednu loptu.Kúpili sme aj nové zápasové lopty. Nakúpili sme aj tréningové pomôcky(taktická tabuľa, rozlišovačky, kužele, tyče, slalomové terčíky atď.).Doplnili sme lekárničku, nakúpili fľaše s držiakmi za účelom dodržiavania pitného režimu. Značná časť financií bola použitá na cestu na zápasy, odmenu rozhodcov a občerstvenie žiakov. Približne 350€ bolo použitých na nákup materiálu na futbalové bránky pre mladších žiakov, ktoré sme zhotovili svojpomocne. Taktiež sme kúpili nové siete na tieto bránky. Ďalších 160€ sme zaplatili za účasť na halových turnajoch a turnajoch v malom futbale. Určité financie boli vynaložené aj v súvislosti so zriadením klubu(rôzne administratívne poplatky, pečiatky, webhosting a prevádzka internetovej stránky a pod.)
Vidíte, že náklady na činnosť sú značné. Stojí nás dosť námahy zabezpečiť financie, preto sa touto cestou chceme poďakovať všetkým, ktorí náš klub akoukoľvek formou podporili. Zdôrazňujeme, že naši žiaci doposiaľ nemuseli hradiť žiadne náklady spojené s činnosťou futbalového oddielu. V najbližšej budúcnosti by sme získané financie chceli okrem chodu klubu investovať do novej výstroje našich mládežníkov. V tomto roku chceme kúpiť minimálne jednu sadu kvalitných dresov a podľa možností i ďalšiu výstroj. Chceme tiež spustiť výrobu suvenírov s klubovou tématikou, ktoré si budete môcť u nás zabezpečiť.
Je toho veľa, čo by sme chceli dokázať. Dúfame, že sa nám naše projekty s Vašou pomocou podarí zrealizovať a že takto o rok budeme môcť opäť úspešne bilancovať dosiahnuté výsledky.
Tak čo poviete, ste spokojní s tým čo sme za prvý rok fungovania klubu dosiahli? Vieme, že vždy je čo zlepšovať, ale myslíme, že prvý rok fungovania môžme hodnotiť pozitívne. Ak aj Vy máte nejaké návrhy na zlepšenie našej činnosti, zašlite nám ich na msksneznica@gmail.com !Radi sa necháme inšpirovať.
Váš tým MŠK Snežnica
Naši najmenší na lige v Žiline – pridané 28.3.2012
Snom každého mladého futbalistu je niekedy hrať ligu, hráčov nášho klubu čaká veľmi dlhá cesta k tomu, aby sa aspoň niekto z nich v budúcnosti na ligový trávnik dostal. Atmosféru prvoligového futbalu sme sa našim najmenším nádejam rozhodli priniesť takpovediac naživo v sobotu 24.3.2012. Snežnica je od krajského mesta Žilina vzdialená len 9 km a od nepamäti v našej obci všetci fandia prvoligovému mužstvu MŠK Źilina. Na túto tradíciu sme nadviazali aj tentokrát. Spolu s hráčmi prípravky ako i hráčmi mladších žiakov sme si nenechali újsť corgoňligový zápas MŠK Źilina: MFK Košice. Celkom 16 našich najmenších nádejí hľadalo očami na trávniku svoje vzory a snažili sa od nich odkukať nejaké tie finty. Cez polčasovú prestávku väčšina detí navštívilo bufet a posilnení rôznymi dobrotami si vychutnali triumf 5 násobného majstra SR. Víťazstvo bolo veľmi tesné, ale 3 body napokon zostali Pod Dubňom. Počas zápasu sme sa pripojili k povzbudzovaniu a hoci atmosféra zaostávala za inými zápasmi MŠK z minulosti, domov sme odchádzali spokojní. Chlapcom sa výlet páčil. Cestu a vstupné na zápas hradil MŠK Snežnica. Dúfame, že už čoskoro so šošónmi oslávime šiesti titul a v jeseni sa pozrieme aj na zápasy najprestížnejšej európskej súťaže. Fotky z výletu nájdete vo fotogalérii vo fotoalbume všeobecné foto 2012.
Účel použitia 2% z daní- pridané 6.4.2012
V roku 2011 sa nám podarilo prostredníctvom Nadácie Spoločne pre región Žilina získať z podielu 2% zo zaplatenej dane za rok 2010 sumu 883,77 €. Sľúbili sme, že Vás budeme informovať ako sme s touto sumou naložili. Peniaze boli použité nasledovne:
-doklad č.1-11.2.2012,halový futbalový turnaj žiakov- U12 v KNM- štartovné…50€
– doklad č.2-3.3.2012,halový futbalový turnaj žiakov- U13 v KNM-štartovné…50€
-doklad č.3-22.3.2012,stolnotenisový stôl a loptičky…………………………………….340€
-doklad č.4-24.3.2012, výlet mladších žiakov na ligový zápas-vstupenky……….26€
-doklad č. 5-29.3.2012,žiacke dresy a tréningové pomôcky………………………418,60€
Touto cestou sa chceme poďakovať za Vašu podporu a vzájomnú spoluprácu!
Turnaj prípraviek v Snežnici- pridané 6.6.2013
Dňa 24.6.2012 sa uskutoční na futbalovom ihrisku v Snežnici I. ročník futbalového turnaja prípraviek, na ktorom sa zúčastnia mužstvá :
MŠK Snežnica, FC Ajax Slimáčik Žilina, FK Reamos Kysucký Lieskovec a TJ Slovan Ľadonhora Vadičov.
Na turnaji môžu štartovať hráči narodený po 1.1.2002. Hrá sa podľa pravidiel futbalu platných pre súťaže mladších žiakov v počte 1+8, na ihrisku s upravenými rozmermi na brány vo veľkosti 2mx5m.
Hrá sa systémom každý s každým. Jeden zápas bude trvať 30 minút bez prerušenia. Za víťazstvo mužstvo získa 3 body, za remízu mužstvá získavajú 1 bod. O celkovom poradí rozhodujú postupne tieto kritéria: dosiahnutý počet bodov, pri rovnosti bodov vzájomný zápas. Ak nebude možno určiť víťaza podľa týchto kritérií, rozhoduje celkové skóre a ako posledné kritérium sa použije väčší počet vstrelených gólov vo všetkých zápasoch. Pri rovnosti týchto ukazovateľov budú zainteresované mužstvá kopať pokutové kopy, každé po 5, až do rozhodnutia.
Turnaj začína o 8.30 h. slávnostným otvorením a následným stretnutím vedúcich mužstiev. V priebehu dňa pripravujeme pre spestrenie súťaž o najšikovnejšie mužstvo.
Za každé mužstvo sa súťaže zúčastnia po traja hráči, ktorých vyberie vedúci toho, ktorého mužstva. Jeden z vybratých hráčov bude súťažiť za svoj klub v žonglovaní s loptou(koníčky). Druhý z hráčov bude súťažiť v slalome s loptou na čas. Tretí z vybratých hráčov bude súťažiť v disciplíne streľba na presnosť. Bližšie pravidlá a bodovanie sa účastníci dozvedia priamo na turnaji. Víťazne mužstvo súťaže o najšikovnejšie mužstvo získa vecnú cenu.
Vylosovanie a časový harmonogram turnaja:
1. zápas Snežnica – K. Lieskovec 8.45 – 9.15
2. zápas Vadičov – Ajax 9.25 – 9.55
Súťaž o najšikovnejšie mužstvo- I. časť
3. zápas K. Lieskovec – Vadičov 10.20 – 10.50
4. zápas Ajax – Snežnica 11.00 – 11.30
Súťaž o najšikovnejšie mužstvo- II. časť
5. zápas K. Lieskovec – Ajax 11.45 – 12.15
6. zápas Snežnica – Vadičov 12.25 – 12.55
Vyhlásenie výsledkov o 13.05
Ukončenie turnaja o 13.15
Výsledky turnaja budú zverejnené na www.msksneznica.sk a v regionálnych týždenníkoch.
Počas turnaja môžete podporiť mládežnický futbal v Snežnici kúpou klubového šálu MŠK Snežnica v cene 8€! Za podporu Vám vopred ďakujeme!
Tešíme sa na Vašu účasť a na pekné výkony našich najmenších nádejí! Na turnaji radi privítame i rodičov malých futbalistov, pre ktorých je pripravené i občerstvenie.
Turnaj prípraviek-vyhodnotenie-pridané 24.6.2012
Na turnaji prípraviek v Snežnici dňa 24.6.2012 štartovali okrem domáceho mužstva i Slovan Vadičov, FC Ajax Slimáčik Žilina a Reamos Kysucký Lieskovec.
Turnaju prialo počasie a tak sa od rána mohli začať boje najmenších futbalistov. V úvodnom zápase naši chlapci zohrali smolný zápas s neskorším víťazom turnaja Kysuckým Lieskovcom. Vypracovali sme si veľa pekných akcii, gól sa nám však nepodarilo streliť. Naopak hráči Lieskovca strelili jediný gól zápasu, keď odkop zo stredu ihriska skončil v našej sieti. Škoda, lebo v zápase sme určite neboli horším mužstvom. Aj v druhom zápase sme zohrali vyrovnanú partiu. Gólom Kmecza sme sa ujali vedenia, Ajaxu sa však podarilo vyrovnať a v závere zápasu počas nášho tlaku sme inkasovali aj druhý krát. Objektívne však treba uznať, že Ajax hral na turnaji oslabený a v improvizovanej zostave. V derby zápase s Vadičovom sme gólom Beňadika zvíťazili, avšak súper sa predviedol pekným výkonom. Jeden krát nás zachránila konštrukcia našej brány.
Celkovo sa naši chlapci prezentovali peknou a bojovnou hrou. Našim súperom sme boli viac ako vyrovnaným mužstvom. Na turnaji sme dali možnosť zahrať si všetkým hráčom, čo bolo síce na úkor výsledkov, avšak hoci sú víťazstva vo futbale dôležité, ešte dôležitejšie je, aby chlapcov hra bavila a aby si všetci zahrali.
Ostatné mužstva tiež bojovali, hrali fair-play a veľa akcii si zaslúžilo potlesk.
V priebehu dňa mužstvá súťažili i o najšikovnejšie mužstvo. Súťažilo sa v slalome, strelbe a v žonglovaní s loptou. Víťazom sa stalo mužstvo Kysuckého Lieskovca.
Na konci turnaja čakalo na všetkých účastníkov milé prekvapenie, keď im ceny a trofeje odovzdal slovenský reprezentant a bývalý hráč MŠK Žilina Mário Pečalka, ktorý si nielen pre hráčov, ale aj ostatných fanúšikov pripravil podpis karty a najlepším hráčom venoval šály. Do viacerých foto archívov pribudli aj pekné fotografie s týmto vzorom malých chlapcov.
Organizátori turnaja ocenili mužstvá naozaj hodnotnými trofejami. Odmenou za to im boli rozžiarené oči malých špuntov. Počasie vyšlo, občerstvenie bolo tiež výborné, takže celkovo turnaj hodnotíme ako vydarenú akciu práve končiacej futbalovej sezóny. Jediným negatívom turnaja bola slabšia účasť divákov. Sklamali najmä domáci diváci. Je smutné, že rodičia a starí rodičia nemajú záujem vidieť svoje deti, resp. vnúčatá v akcii(česť výnimkám). A to pritom za celý rok od rodičov nežiadame žiadne peniaze, deti majú všetko zadarmo. Všetko financujeme z vlastných finančných zdrojov. Na turnaj sme pripravili parádne klubové šály, ktorých predajom sme chceli dať možnosť rodičom podporiť náš klub. Predali sa “až štyri”!
Nevadí, my ten futbal robíme pre deti a nie pre ich rodičov…………
Výsledky turnaja:
Snežnica – K. Lieskovec 0:1
Vadičov – Ajax 1:2
K. Lieskovec – Vadičov 3:0
Ajax – Snežnica 2:1
K. Lieskovec – Ajax 0:0
Snežnica – Vadičov 1:0
Poradie:
1. K. Lieskovec
2. Ajax Slimáčik Žilina
3. MŠK Snežnica
4. Slovan Vadičov
Najlepší hráč: Patrik Vojtek(K. Lieskovec)
Najlepší brankár: Martin Káčerík(Vadičov)
Najlepší strelec: Jozef Ševčík(K. Lieskovec)
Poďakovanie patrí sponzorom turnaja:
-Obec Snežnica
-Marián Šmehýl
-Urbariát Snežnica
Za spoluprácu tiež ďakujeme p. Kolesnáčovi.
Ako do sezóny 2012/2013?- pridané 10.7.2012
V piatok 6.7.2012 bola v Čadci, na pôde ObFZ vyhodnotená práve skončená futbalová sezóna a zároveň boli vylosované súťaže pre ročník 2012/2013. MŠK Snežnica zaslal prihlášku do súťaže starších žiakov. Po zvážení všetkých okolností sme sa však mužstvo starších žiakov rozhodli zo súťaže odhlásiť.
Na aktíve pred súťažou sa do skupiny A starších žiakov prihlásilo mužstvo Ochodnice, čím sa zmenil počet účastníkov na nepárne číslo 9, preto veríme, že naše rozhodnutie nezasiahne do športovej úrovne súťaže, keďže v obidvoch žiackych súťažiach bude
počet mužstiev po našom odstúpení rovnaký.
K nášmu rozhodnutiu prispel fakt, že od jesene 2011 z obce Snežnica prestúpili do MŠK Kysucké Nové Mesto traja hráči(J. Kopas,J. Majtán,M.Majtán) a teraz pred sezónou by mal do tohto klubu odísť aj brankár Patrik Voštenák. Z nášho klubu sa rozhodol odísť do vyššej súťaže aj Jakub Tomáš. Z dôvodu dosiahnutia veku skončili po sezóne účinkovanie v našom klube Erik Chovanec a Miroslava Ševčíková. V priebehu minulého ročníka z mužstva odišli tiež Patrik Paperňák(MŠK Žilina B) a Juraj Hruška(ostaršenie do kategórie dorast), ktorí u nás hosťovali z FK Zástranie. Po sezóne avízovali odchod tiež ďalší hráči zo Zástrania,(P. Jančula, A. Murár) pretože v Zástraní sa vytvára mužstvo žiakov, kde by chcel v novej sezóne pôsobiť aj Sebastián Kováč.
Na základe týchto skutočností došlo k značnému oslabeniu mužstva starších žiakov MŠK Snežnica. Mužstvo by muselo byť v novej sezóne doplnené mladšími hráčmi, ktorí by však z dôvodu nízkeho veku nedosahovali výkonnosť potrebnú k účasti v súťaži starších žiakov. Toto by neprispelo ani k úrovni súťaže a pôsobilo by to demotivujúco aj na mladých,perspektívnych hráčov.
Veríme preto, že sa naše rozhodnutie stretne s pochopením. Je to rozhodnutie logické a racionálne a bude prospešné pre všetkých.Snažili sme sa rozhodnúť, čo najskôr, aby sme neskorším odhlásením nespôsobili problémy. V budúcej sezóne sa náš klub opätovne do súťaže starších žiakov prihlási. Pre hráčov mužstva starších žiakov pre túto sezónu zabezpečíme hosťovania v okolitých obciach. V spolupráci chceme pokračovať najmä so susedným FK Zástranie.
V sezóne 2012/2013 by malo naopak v súťaži ObFZ Kysúc účinkovať mužstvo mladších žiakov MŠK Snežnica(ročníky narodenia 2000 a mladší). Kostru tohto mužstva by tvorili hráči narodení v rokoch 2000 až 2002 a títo by boli doplnení o hráčov narodených neskôr. Do súťaže sa zatiaľ prihlásili okrem nás Skalité, Ochodnica, Vysoká a Raková. Pokiaľ sa neprihlási viac mužstiev, bude sa hrať štvorkolovým systémom, čo by znamenalo, že tak v jesennej ako i jarnej časti by sme odohrali po 8 zápasov. Konečný model súťaže ako i termíny zápasov a vylosovanie oznámi ObFZ Kysúc dodatočne.
Okrem mužstva mladších žiakov bude naďalej fungovať aj mužstvo prípravky. Zisťujeme možnosti účasti aj tohto mužstva v súťaži prípraviek. Ak by sa súťaž v tejto vekovej kategórii nepodarilo vybaviť, prípravkári(časť ročníka 2002 a ročníky 2003 až 2006) budú hrávať tak ako doteraz priateľské zápasy a turnaje.
Toľko teda k nastavajúcej sezóne 2012/2013. Tréningy začnú začiatkom augusta(podľa určenia začiatku súťaže), budeme Vás včas informovať.
Cez prázdniny načerpajte všetci veľa síl a hlavne si dávajte na seba pozor. Tešíme sa na Vás v auguste!
Hodnotíme jeseň v MŠK Snežnica! -pridané 20.11.2012
Od augusta začalo v poradí už 4. obdobie prípravy futbalových žiakov. Tentokrát sme sa venovali len prípravke a mladším žiakom, pretože starší žiaci sa rozutekali do okolitých klubov, najmä do MŠK Kysucké Nové Mesto. Tréningový proces prebiehal vždy v stredu a v piatok. Okrem práce s loptou, strelby, koordinačných cvičení, sme sa venovali aj vytrvalosti a rozvoju rýchlosti. Viac sme sa začali venovať aj taktickej príprave.
Pozitívom jesene 2012 bol fakt, že na Kysuciach po dlhých rokoch vznikla súťaž mladších žiakov. Naši chlapci odohrali 8 súťažných zápasov. Súťaž má vysokú úroveň a väčšina chlapcov odohrala majstrovské futbalové stretnutie vôbec poprvý krát v živote. S našimi súpermi sme sa stretli vždy dvakrát(doma aj vonku) V prvej časti súťaže sme sa oťukávali a s výnimkou zápasu s Rakovou(o:6) sme debakle našťastie neutŕžili. V odvetách sa prejavilo zlepšenie a to nielen herné, ale aj vo výsledkoch. Výsledky a tabuľku nájdete na našej stránke v sekcii futbalový oddiel, podsekcia mladší žiaci. Je treba povedať, že do zápasov sme sa snažili zapájať aj prípravkárov, čo sa zákonite prejavilo na výsledkoch zápasov, pretože naši súperi hrali s hráčmi o niekoľko rokov staršími. Pokiaľ v zápase boli na ihrisku starší hráči, hra bola vyrovnaná. Prípravkárom sme umožnili hrať súťaž mladších žiakov aj z toho dôvodu, že v tejto kategórii sa nám nepodarilo vybaviť aspoň priateľské zápasy. Prípravka odohrala len zápas v Dolnom Hričove, kde naši najmenší predviedli prekrásne akcie a zvíťazili s rovesníkmi vysoko 8:1. V jarnej časti by sme sa chceli zamerať aj na výsledky a preto za mladších žiakov budú prípravkári nastupovať v menšom počte. Hráčom prípravky sa budeme snažiť zabezpečiť súperov, tak aby na jar odohrali aspoň 5 až 7 zápasov.
Všetko však stojí peniaze a zvýšený počet zápasov musí byť finančne vykrytý. V roku 2012 nám pomohla obec sumou 500€. Z dvoch percent daní sa nám podarilo prostredníctvom nadácie Spoločne pre región Žilina zabezpečiť 1144,68 €. Vjeseni sme nekupovali žiadnu výstroj, peniaze sa použili len na hradenie nákladov spojených so zápasmi(cesta na zápasy, rozhodcovia a občerstvenie hráčov). Sme radi, že od rodičov sme nemuseli žiadať žiadne peniaze. Dúfame, že tento trend sa nám podarí udržať čo najdlhšie. Futbal v našej obci môžu hrať všetci, treba mať len chuť. Účasť na tréningoch dosahovala v priemere počet 14-15 hráčov. Na niektorých tréningoch bolo aj 18 hráčov. Naopak pod 10 klesol počet len výnimočne, počas nepriaznivého počasia. Od konca novembra sa opäť zlepšili tréningové podmienky, pretože v Snežnici bolo otvorené nové multifunkčné ihrisko, ktoré budeme môcť využiť najmä v nepriaznivom počasí. K futbalovému štadiónu a telocvični tak pribudla tretia plocha kde budeme môcť trénovať a hrať futbal.
S disciplínou môžme v zásade vysloviť spokojnosť, avšak vyskytli sa aj situácie, kedy si chalani nevážili jeden druhého a správali sa k sebe nevhodne, čo nás mrzí. Dúfame, že takéto situácie sa nebudú opakovať a že tí, ktorých sa to týka si vstúpia do svedomia a slová trénerov si zobrali k srdcu. V opačnom prípade sa budeme musieť s neprispôsobivými jedincami rozlúčiť.
Pokiaľ ide o ostatné oddiely, ani tento rok stolnotenisový oddiel nenastúpil do súťaže. Kúpili sme síce jeden úplne nový kvalitný stôl, ale súťaž si vyžaduje viac prostriedkov. Našou prioritou je venovať sa mládeži, a tak minimálne rok súťažný stolný tenis musí počkať. V zime by sme chceli pripraviť aspoň pinpongový turnaj. Futsalový oddiel aj túto sezónu štartuje pod názvom Lover Snežnica v II. futsalovej lige v Kysuckom Novom Meste. Náklady si hráči hradia v prevažnej miere z vlastných zdrojov.
Sedemnásteho novembra bol posledný tréning žiakov v kalendárnom roku 2012. Zimná príprava začne v druhej polovici januára. Všetci sa na Vás tešíme!
Váš team MŠK Snežnica!
Zimná príprava 2013! – pridané dňa 14.1.2013
Naša futbalová mlaď od 17. novembra minulého roku odpočíva. Prestávka bola dlhá , takže určite Vám už futbal chýba. Máme pre Vás dobrú správu. Zimná príprava 2013 začne už čoskoro. Presne v piatok 1. februára sa všetci stretneme v telocvični ZŠ Snežnica na otváracom tréningu.
Zimná príprava bude prebiehať zväčša v telocvični, avšak tento rok sa viac budeme venovať aj fyzickej pripravenosti, takže budeme behať aj vonku. Na tréningy si teda treba nosiť aj obuv a oblečenie na behy v teréne. Vhodné bude tiež priniesť si reflexné prvky, aby sme boli dobre viditeľní. V prípade zlepšených poveternostných podmienok(zrejme od marca) budeme na tréning využívať aj novootvorené multifunkčné ihrisko, ktoré sa nachádza v areály ZŠ Snežnica.Zimná príprava pravdepodobne bude spestrená aj nejakým halovým turnajom, čo je však závislé od pozvánok organizátorov turnajov.
Každopádne pred tréningami ako i počas nich je potrebné dodržiavať pokyny trénerov. Do telocvične je tak ako vlani zakázané vstupovať pred príchodom trénerov. Je potrebné nosiť si zodpovedajúcu a neznečistenú obuv. Bude potrebné nosiť si aj vhodné tekutiny na primeraný pitný režim, nakoľko klub v tomto období nebude zabezpečovať pitný režim.
Novinkou bude, že po čase opäť budeme viesť presnú evidenciu dochádzky na tréningy, čo by malo prispieť k lepšej disciplíne.
Tréningy v mesiacoch február a marec budú vždy v stredu a v piatok od 16.30 hod. so stretnutím v telocvični.
Nezabudnite, že 1. tréning začína v piatok 1.2.2013 o 16.30 hod v telocvični ZŠ Snežnica!
Tešíme sa na Vás!
KYSUCE FUTSAL CUP 2013 – pridané 12.2.2013
Počas víkendu od 16.2. do 17.2.2013 sa uskutoční v športovej hale v Kysuckom Novom Meste veľký futsalový turnaj “KYSUCE FUTSAL CUP 2013″.
Na tomto turnaji sa zúčastní aj mužstvo nášho futsalového oddielu – Lover Snežnica. Turnaja sa zúčastní celkom 10 mužstiev z 1. a 2. ligy MFL KNM. Turnaj sa hrá v dvoch päťčlenných skupinách. Do štvrťfinále postupujú prvé 4 mužstvá z každej skupiny. Naše mužstvo bolo vylosované do skupiny B, kde sa stretneme postupne s tromi mužstvami z prvej ligy a z druhej ligy budeme hrať proti mužstvu Gunners. V sobotu popoludní hráme prvé dva zápasy a v nedeľu dopoludnia zostávajúce dva zápasy. V prípade postupu sa vyraďovacie zápasy odohrajú v nedeľu popoludní. Je to prestížny futsalový turnaj, ktorý umožní konfrontáciu mužstiev z oboch líg MFL KNM. Každé mužstvo sa môže tešiť na divácku podporu, preto veríme, že do hľadiska si nájdu cestu aj priaznivci mužstva Lover Snežnica. Tešíme sa na Vašu podporu.
Propozície turnaja:
Na súpiske na turnaj môžete mať 12 hráčov, hrať môžu len hráči ktorý sú v družstve registrovaný.
2ŽK stop na jeden zápas, ČK stop na jeden zápas.
V skupinách sa hrá 2×13 minút.
Za víťazstvo sú 3 body, za remízu 1 bod.
Do štvrťfinále postupujú prvé štyri družstvá s každej skupiny. V prípade rovnosti bodov rozhoduje o postupe:
1. 1. Výsledok vzájomného stretnutia.
2. 2. Celkové skóre
3. 3. Vyšší počet strelených gólov zo všetkých stretnutí.
4. 4. Nižší počet obdŕžaných gólov.
5. 5. Žreb.
Zhromaždenie členov MŠK Snežnica- pridané 12.2.2013
ZHROMAŽDENIE ČLENOV MŠK SNEŽNICA sa uskutoční v piatok 1.3.2013 o 17.30 hod v telocvični ZŠ SNEžNICA. Srdečne pozývame všetkých členov a sympatizantov nášho klubu.
Program Zhromaždenia:
1. oboznámenie sa so štruktúrou a stanovami klubu
2. prijatie nových členov
3. správa o činnosti Výkonného výboru MŠK
4. správa o činnosti futbalového oddielu
5. správa o hospodárení klubu
6. správa Revíznej komisie
7. schválenie rozpočtu klubu na rok 2013
8. postup pri poukazovaní 2% z daní
9. voľba Výkonného výboru a Revíznej komisie
10. diskusia
11. prijatie uznesenia
Výpis zo stanov MŠK Snežnica:
ČLENSTVO
Článok č. 3
Členstvo v MŠK Snežnica
1./ MŠK Snežnica má riadnych a čestných členov.
2./ Riadnymi členmi sú fyzické osoby.
3./ O prijatí za riadneho člena rozhoduje Výkonný výbor MŠK Snežnica na základe písomnej prihlášky. Súčasťou prihlášky musí byť vyhlásenie uchádzača o členstvo, že vstupuje do MŠK Snežnica dobrovoľne, zaväzuje sa dodržiavať stanovy MŠK Snežnica a podriaďovať sa rozhodnutiam MŠK Snežnica .
4./ Za čestných členov môžu byť Zhromaždením členov zvolené osoby, ktoré sa zvlášť zaslúžili o rozvoj športu, turistiky a vzdelania v Snežnici.
5./ Členstvo v MŠK Snežnica zaniká:
a/ vystúpením,
b/ vylúčením Zhromaždením členov na návrh Výkonného výboru MŠK Snežnica v prípade obzvlášť hrubého porušenia stanov MŠK Snežnica , najmä:
– v prípade závažného a opakovaného porušenia povinnosti člena ,
– v prípade dokázanej korupcie alebo závažnej trestnej činnosti v združení, ktoré vážne ohrozujú etiku a meno MŠK Snežnica ,
c/ smrťou člena.
Článok č. 4
Práva a povinnosti riadnych členov
Riadni členovia najmä:
a/ zastupujú spoločné záujmy členov,
b/ zúčastňujú sa na činnosti združenia,
c/ navrhujú zástupcov do orgánov MŠK Snežnica ,
d/ volia spomedzi seba zástupcov do orgánov združenia,
e/ môžu byť zvolení do niektorého z orgánov združenia,
f/ môžu primerane využívať zariadenia MŠK Snežnica ,
g/ získavajú prostriedky na zabezpečenie rozvoja športu, turistiky a vzdelania v obci Snežnica,
h/ platia členské príspevky MŠK Snežnica vo výške stanovenej Zhromaždením členov,
i/ sú povinní rešpektovať predpisy a smernice MŠK Snežnica .
Práva a povinnosti uvedené v článku č. 4 písm. c),d),e),h) môžu riadny členovia uplatňovať, resp. sú povinní plniť po dovŕšení 18. – teho roku svojho veku.
Článok č. 5
Práva a povinnosti čestných členov
Čestní členovia
a/ sa môžu zúčastňovať na rokovaní Zhromaždenia členov, pričom majú právo hlasovať,
b/ môžu byť volení do orgánov MŠK Snežnica ,
c/ podporujú záujmy členov MŠK Snežnica a podľa svojich možností aktívne napomáhajú rozvoju športu v Snežnici,
d/ sú oslobodení od povinnosti platiť členské príspevky.
Tretia časť
ORGÁNY MŠK SNEŽNICA
Článok č. 6
Štruktúra orgánov
Orgánmi MŠK Snežnica sú:
a/ Zhromaždenie členov
b/Výkonný výbor
c/Revízna komisia.
Článok č.7
Zhromaždenie členov
1./ Najvyšším orgánom MŠK Snežnica je Zhromaždenie členov, ktoré sa koná najmenej raz za 1 rok. Termín a miesto konania Zhromaždenia členov stanovuje Výkonný výbor, minimálne 10 dní vopred a informuje o tom neodkladne všetkých členov MŠK Snežnica . Zhromaždenie členov sa uskutoční i vtedy, ak o to požiada minimálne 1/3 všetkých členov MŠK Snežnica, ktorí dovŕšili osemnásty rok svojho veku.
2./ Zhromaždenie členov je utvorené zo všetkých členov MŠK Snežnica .
3./ Zhromaždenie členov rozhoduje o najdôležitejších otázkach, najmä:
a/ rozhoduje o vzniku, zlúčení a zániku združenia,
b/ schvaľuje stanovy, ich zmeny a doplnky,
c/ volí a odvoláva členov výkonného výboru a revíznej komisie,
d/schvaľuje zásady hospodárenia,
e/ schvaľuje rozpočet a správu o hospodárení.
článok č.8
Výkonný výbor
1./ V období medzi zasadnutím Zhromaždenia členov operatívne zabezpečuje činnosť 5 členný Výkonný výbor, ktorý rozhoduje na základe jednoduchej väčšiny všetkých členov.
2./ Funkčné obdobie Výkonného výboru je dvojročné.
3./Výkonný výbor zvoláva a obsahovo pripravuje rokovanie Zhromaždenia členov a pripravuje základné materiály pre tieto rokovania.
4./Výkonný výbor volí spomedzi seba a odvoláva predsedu a podpredsedu, ktorí stoja na jeho čele.
5./Predseda a podpredseda Výkonného výboru sú štatutárnymi zástupcami MŠK Snežnica, ktorí sú oprávnení konať každý samostatne, a to tak že k pečiatke MŠK Snežnica pripojí vlastnoručný podpis.
Článok 9.
Revízna komisia
1./ Revízna komisia má troch členov, ktorých volí Zhromaždenie členov na obdobie dvoch rokov.
2./ Revízna komisia kontroluje stav hospodárenia a nakladania s majetkom MŠK Snežnica .
3./ Revízna komisia tiež upozorňuje orgány MŠK Snežnica na nedostatky a navrhuje opatrenia na ich odstránenie, zároveň kontroluje aj dodržiavanie stanov a vnútorných predpisov MŠK Snežnica .
Článok č.10
Ustanovenia o organizačných jednotkách
1./ Na zabezpečenie cieľov MŠK Snežnica sa zriaďujú organizačné zložky – oddiely, ktoré však nemajú samostatnú právnu subjektivitu a sú vytvárané výlučne na základe športovej špecializácie za účelom efektívnejšieho plnenia športových cieľov.
2./ O zriadení jednotlivých oddielov rozhoduje Výkonný výbor MŠK Snežnica.
3./ V mene oddielu koná predseda oddielu, ktorého volí Výkonný výbor MŠK Snežnica.
Z ROKOVANIA ZHROMAŽDENIA ČLENOV- pridané 1.3.2013
Dňa 1.3.2013 sa uskutočnilo Zhromaždenie členov MŠK Snežnica. Rokovanie bolo vecné a stručné. V neformálnej atmosfére boli prerokované všetky body zhromaždenia.
Po zhodnotení predchádzajúceho obdobia boli vykonané voľby nových orgánov MŠK Snežnica. Vo verejnom hlasovaní boli za členov nového Výkonného výboru zvolení: Ing. Peter Smieško, Ján Ukrop, Mgr. Marián Ukrop, Pavol Labuda a Martin Ukrop. Za členov Revíznej komisie boli zvolený Jozef Smieško, Jaroslav Beňadik a Marián Šmehýl. Následne členovia Výkonného výboru zvolili postupom v zmysle stanov štatutárne orgány klubu. Predsedom Výkonného výboru MŠK sa opätovne stal Ing. Peter Smieško, podpredsedom sa opäť stal Ján Ukrop.
Následne boli zvolení predsedovia jednotlivých oddielov, ktorí sa v porovnaní s minulým obdobím nezmenili. Predsedom futbalového bol opäť zvolený Mgr. Marián Ukrop, predseda futsalového oddielu ostal aj naďalej Ján Tomáš a stolnotenisový oddiel bude opäť viesť Ján Ukrop. Turistický oddiel bol zrušený.
Funkčné obdobie nových orgánov MŠK Snežnica začne plynúť po uplynutí funkčného obdobia odchádzajúcich orgánov od 15.3.2013 do 15.3.2015. Na tomto mieste vyslovujeme poďakovanie doterajším členom Výkonného výboru, resp. Revíznej komisie- Františkovi Bakošovi a Petrovi Voštenákovi za vykonanú prácu pre náš klub, najmä pri jeho vzniku a počiatočnom fungovaní.
Prítomní členovia sa dohodli, že i naďalej budú o všetkých dôležitých otázkach rozhodovať rovnocennými hlasmi všetci členovia Výkonného výboru a Revíznej komisie MŠK Snežnica ako i predsedovia jednotlivých oddielov. Rozhodovať teda bude mať právo celkom 9 osôb.
V ďalšej časti rokovania bola pozornosť zameraná najmä na finančné zabezpečenie klubu. Bol prerokovaný a následne schválený rozpočet na rok 2013. Najviac finančných prostriedkov bolo odsúhlasených na fungovanie futbalového oddielu, ktorý je ťažiskom MŚK. Na futbalový oddiel bude v tomto roku použitých až 1370€. Táto kapitola rozpočtu je tvorená napr. takými položkami ako platby za rozhodcov, občerstvenie hráčov po zápasoch, cestovné náklady na zápasy, organizovanie a účasť na turnajoch, výstroj a pomôcky. Futsalový a stolnotenisový odiel spotrebujú cca 250 €. Pri týchto oddieloch sa veľká časť nákladov bude hradiť z finančných prostriedkov samotných hráčov. Režijné náklady sú tvorené sumou 145 €. Z tejto kapitoly sa financie vynaložia najmä na prevádzku web stránky(doména a webhosting) poplatky za vedenie účtu a napr. administratívne potreby. Kapitola rezervného fondu bude tvorená sumou 100€. Výdavková časť rozpočtu dosiahne sumu 1. 865 €.
Pokiaľ ide o prijímovú časť, predpokladané prijmy sú tvorené najmä sumou 2% zaplatenej dane(predpokladaná suma 1 200 €), sponzorskými darmi (150€) a dotáciou od obce Snežnica vo výške 500€, ktorá je, ale účelovo prísne viazaná len na rozvoj mládežníckeho futbalu. Rozpočet by mal byť teda viac menej vyrovnaný. Až takmer 75% výdavkov by malo pochádzať z vlastnej činnosti, zvyšných 25% by mla hradiť obec Snežnica. Najdôležitejšou etapou napĺňania rozpočtu bude snaha zameraná na zabezpečenie darcov podielu 2% zo zaplatenej dane. Je to ťažká fuška, ale musíme sa pousilovať. V minulom roku sme takýmto spôsobom zabezpečili 1 144 €. Bolo by fajn keby sa nám tento rok podarilo vyzbierať aspoň plánovaných 1 200€.
V ďalšej časti sa zhromaždenie zaoberalo plánovaním organizácie akcií ako futbalového turnaja prípraviek a stolnotenisového turnaja. Finišuje tiež futsalová liga, pripravujeme záverečné posedenia hráčov mužstva Lover Snežnica, ktoré bude spojené so športovými aktivitami.
Preberali sa aj ďalšie zaujímavé témy. Okrem iného bol schválený návrh Mariána Ukropa na redesign oficiálnej web stránky klubu www.msksneznica.sk, tak, aby bola svojim vzhľadom ešte pútavejšia, pretože tento dôležitý komunikačný prostriedok by mal pritiahnúť ešte viac priaznivcov nášho klubu. Doteraz stránka zaznamenala takmer 11 400 návštev.
V závere vyslovujeme nádej, že do nášho klubu si nájde cestu ešte viac malých športovcov. Fungovanie klubu by malo byť na ďalšie obdobie zabezpečené. Veríme, že chlapci budú môcť aj naďalej trénovať a hrať bez toho, aby museli ich rodičia za to platiť. Taktiež dúfame, že niektorí rodičia si začnú vážiť, čo pre ich deti na úkor svojho času robíme a prídu svoje ratolesti povzbudiť aspoň na zápasy.

Rekonštrukcia stránky dokončená-pridané 1.6.2013
Rekonštrukcia klubovej stránky prebehla úspešne. Po takmer dvojročnom fungovaní nášho webu sme zmodernizovali jeho vzhľad. Dúfame, že sa Vám stránka bude páčiť a budete jej pravidelní návštevníci. Na začiatok Vám odporúčame riadne prelistovať jednotlivé záložky a ich podzáložky, aby ste sa zorientovali, kde nájdete potrebné informácie. Niektoré záložky ešte obsahovo postupne doplníme. Pokiaľ ide o vzhľad, v zásade bude stránka vyzerať tak ako v súčasnosti, niektoré vylepšenia však ešte môžete očakávať.
Našim hráčom prajeme všetko najlepšie k MDD! Ako darček si rozbaľte našu-Vašu stránku!

Žilina cup 2013!-pridané 1.6.2013
V nedeľu dňa 9.6.2013 sa v Źiline- Závodí resp. Strážove uskutoční medzinárodný futbalový turnaj “Žilina Cup 2013″, na ktorom štartuje celkom 20 mužstiev zo Slovenska, Čiech a Poľska. Organizátor turnaja- MŠK Žilina pozval na turnaj aj náš klub. Naše mužstvo prípravky MŠK Snežnica(r. nar. 2003 a mladší) odohrá svoje zápasy v skupine D, ktorá hrá na štadióne v Závodí.Turnaj je výbornou možnosťou pre našich mladých hráčov k tomu, aby si zmerali sily s mužstvami z vyšších súťaži a z klubov zvučného mena. Pozývame aj Vás milí rodičia, príďte podporiť svojou osobnou účasťou Vaše ratolesti!

Technické ustanovenia:
Miesto : 09. 06. 2013 ŽilinaIhrisko Strážov, Adresa: http://goo.gl/maps/pPS0WIhrisko Závodie, Adresa: http://goo.gl/maps/DMH8t

Systém turnaja 20 družstiev je rozdelených do štyroch skupín po päť mužstiev. V základných skupinách A,B,C,D odohrajú systémom každý s každým zápasy. Následne budú mužstvá podľa umiestnenia v základných skupinách nasadzované do skupín o umiestnenie E,F,G,H.Do skupiny E (o 1.-5. miesto) postúpia víťazi skupín A,B,C,D a nejlepší druhý z uvedených skupín.Do skupiny F (o 6.-10. miesto) postúpia ďalší traja druhý zo základných skupín a nejlepší dvaja tretí zo všetkých skupín.Do skupiny G (o 11.-15. miesto) postúpia ďalší dvaja tretí zo základných skupín doplnený o troch nejlepších štvrtých zo skupín A,B,C,D.Do skupiny H (o 16.-20. miesto) sa posunie posledný z porovnania štvrtých a všetci umiestnený na piatom mieste v základných skupinách.
V skupinách o umiestnenie sa hrá rovnako každý s každým.
O umiestnení v skupinách rozhoduje:
1.vzájomný zápas
2. rozdiel skóre
3. vyšší počet strelených gólov
4. pokutové kopy – rozstrel
5. ak s rovnakým počtom bodov je viac družstiev ako dve, posudzuje sa medzi nimi tabuľka iba z týchto družstiev.
Žltá karta – hráč je vylúčený na 2 minúty. Ak počas oslabenia družstvo obdrží gól, vylúčený hráč sa môže vrátiť do hry.
Červená karta- hráč je vylúčený na 2 minúty a do zápasu už nemôže zasiahnuť a má stop aj na 1 nasledujúci zápas. Družstvo hrá v oslabení 2 minúty bez ohľadu či obdržalo gól.
Ostatné pravidla sú zhodné so štandardnými pravidlami futbalu.

Hrací čas: 17 minút, 6+1 striedanie hokejovým spôsobom

Počet osôb: 12 hráčov + 2 realizačný tím

Štartovné: 50,- EUR (pitný režim, občerstvenie pre družstvá)

Rozhodcovia: Deleguje ObFZ Žilina
Poistenie: Účastníci nie sú organizátorom poistení, organizátor nezodpovedá za fyzickú alebo materiálnu škodu spôsobenú účasťou na turnaji. Za osobné veci zodpovedajú jednotliví vedúci družstiev.Zdravotníka na turnaj zabezpečí organizátor. Každý hráč musí mať pri sebe kartičku poistenca.
Ceny: všetky zúčastnené družstvá získajú diplom, prvé tri družstva získajú poháre a vecné ceny a ocenený bude aj najlepší brankár, hráč a strelec turnaja.

Rozlosovanie zápasov hraných v Závodi:

IHRISKO v Závodí

Skupina C Skupina D
MFK Dubnica Dukla Banská Bystrica
MKS ŽORY /PL/ FK Rybnik /PL/
FK Teplička MŚK Snežnica
MFK D. Kubín MŠK Námestovo
FK Vrútky OZ MF Závodie

Zápas Čas Ihrisko Družstvo 1 Družstvo 2 Výsledok
1 9:00 A FK Vrútky FK Teplička
2 9:00 B OZ MF Závodie MŠK Snežnica
3 9:20 A MFK Dubnica MFK D. Kubín
4 9:20 B Dukla Banská Bystrica MŠK Námestovo
5 9:40 A MKS ŽORY /PL/ FK Vrútky
6 9:40 B FK Rybnik /PL/ OZ MF Závodie
7 10:00 A FK Teplička MFK D. Kubín
8 10:00 B MŠK Snežnica MŠK Námestovo
9 10:20 A MFK Dubnica MKS ŽORY /PL/
10 10:20 B Dukla Banská Bystrica FK Rybnik /PL/
11 10:40 A MFK D. Kubín FK Vrútky
12 10:40 B MŠK Námestovo OZ MF Závodie
13 11:00 A MKS ŽORY /PL/ FK Teplička
14 11:00 B FK Rybnik /PL/ MŠKSnežnica
15 11:20 A FK Vrútky MFK Dubnica
16 11:20 B OZ MF Závodie Dukla Banská Bystrica
17 11:40 A MFK D. Kubín MKS ŽORY /PL/
18 11:40 B MŠK Námestovo FK Rybnik /PL/
19 12:00 A FK Teplička MFK Dubnica
20 12:00 B MŠK Snežnica Dukla Banská Bystrica

Turnaj prípravok-Snežnica 2013-pridané 12.6.2013
Dňa 23.6.2013 sa uskutoční na futbalovom ihrisku v Snežnici II. ročník futbalového turnaja prípraviek, na ktorom sa zúčastní 6 mužstiev.
skupina A skupina B
MŠK Kysucké Nové Mesto ŠK Juventus Závodie A
MŠK Snežnica Slovan Ľadonhora Vadičov
ŠK Juventus Závodie B Ajax Slimáčik Žilina
Na turnaji môžu štartovať hráči narodení po 1.1.2002. Za oprávnenosť štartu hráčov zodpovedajú vedúci mužstiev.
Hrá sa podľa pravidiel futbalu platných pre súťaže mladších žiakov v počte 1+8, na ihrisku s upravenými rozmermi na brány vo veľkosti 2mx5m. Bližšie pravidlá budú vedúcim mužstiev a hráčom upresnené priamo pred turnajom.
Hrá sa v dvoch trojčlenných skupinách systémom každý s každým. Jeden zápas bude trvať 30 minút bez prerušenia.
Za víťazstvo mužstvo získa 3 body, za remízu mužstvá získavajú 1 bod. O celkovom poradí v skupine rozhodujú postupne tieto kritéria: dosiahnutý počet bodov, pri rovnosti bodov vzájomný zápas. Ak nebude možno určiť víťaza podľa týchto kritérií, rozhoduje celkové skóre a ako posledné kritérium sa použije väčší počet vstrelených gólov vo všetkých zápasoch. Pri rovnosti týchto ukazovateľov budú zainteresované mužstvá kopať pokutové kopy, každé po 5, až do rozhodnutia. Následne mužstvá odohrajú zápasy o celkové umiestnenie(tretí zo skupín o 5. miesto, druhí zo skupín o 3. miesto a víťazi skupín o 1. miesto)
Turnaj začína o 8.30 h. prvým zápasom, následne o 9.00 hod. bude pokračovať slávnostným otvorením. Predpokladaný čas vyhodnotenia turnaja je o 15.00 hod. Je potrebné počas dňa dodržiavať časový program. Mužstvá by mali mať v turnajových zápasoch k dispozícii aspoň jednu sadu dresov. V prípade farebnej podobnosti dresov, domáci klub zabezpečí rozlišovačky.
Pred prvým zápasom vedúci mužstiev vypíšu súpisku hráčov. Čísla dresov uvedené v súpiske hráči budú používať počas celého dňa. V prípade zmeny je povinný vedúci mužstva túto zmenu nahlásiť rozhodcovi stretnutia. Počas jedného zápasu môže mužstvo vystriedať neobmedzený počet hráčov hokejovým spôsobom. Z dôvodu plynulosti hry je potrebné striedať pri stredovej čiare. Striedajúci hráč môže nastúpiť na ihrisko až potom, čo striedaný hráč opustí hraciu plochu. V priebehu zápasov o celkové umiestnenie má každé mužstvo nárok jedenkrát požiadať o time out v trvaní 2 minút. O time out je potrebné požiadať rozhodcu zápasu, ktorý v takomto prípade na dve minúty zastaví čas.
V prípade, že hráč dostane v zápase červenú kartu, jeho mužstvo dohrá zápas oslabené o jedného hráča. V nasledujúcom zápase vylúčený hráč môže nastúpiť, okrem prípadov keď bola červená karta udelená za hrubé nešportové správanie(nadávky rozhodcovi, protihráčom, fyzické napadnutie a podobne). V takomto prípade má vylúčený hráč stop aj v nasledujúcom zápase svojho mužstva.
Rozhodcov zabezpečuje usporiadateľský klub.
Každé mužstvo platí štartovné vo výške 30€.Vedúci mužstiev obdržia poukážky na občerstvenie pre 13 hráčov a dve dospelé osoby. Pre všetky mužstvá je zabezpečený aj pitný režim. Poukážky je potrebné uplatniť do 13.00 hod., do tejto hodiny sa vydáva občerstvenie pre hráčov a vedúcich mužstiev.
Všetky mužstvá budú za svoju snahu odmenené vecnými cenami.

Parádne trofeje už čakajú na svojich majiteľov!
Turnaj nie je poistený, všetky mužstvá nastupujú na vlastnú zodpovednosť. Cenné veci(mobilné telefóny, hotovosť a podobne) neodporúčame vo vlastnom záujme nechať v šatniach. Tieto je potrebné uschovať u jednotlivých vedúcich mužstiev. Organizátor nezodpovedá za ich prípadné odcudzenie alebo stratu.
V priebehu dňa pripravujeme pre spestrenie súťaž o najšikovnejšie mužstvo.
Za každé mužstvo sa súťaže zúčastnia po traja hráči, ktorých vyberie vedúci toho, ktorého mužstva. Jeden z vybratých hráčov bude súťažiť za svoj klub v žonglovaní s loptou(koníčky). Druhý z hráčov bude súťažiť v slalome s loptou na čas. Tretí z vybratých hráčov bude súťažiť v disciplíne streľba na presnosť. Bližšie pravidlá a bodovanie sa účastníci dozvedia priamo na turnaji. Víťazne mužstvo súťaže o najšikovnejšie mužstvo získa vecnú cenu.
Všetkých Vás srdečne na turnaj pozývame. Pre divákov je pripravené bohaté občerstvenie!
Vylosovanie a časový harmonogram turnaja:
skupina A skupina B
MŠK Kysucké Nové Mesto ŠK Juventus Závodie A
MŠK Snežnica Slovan Ľadonhora Vadičov
ŠK Juventus Závodie B Ajax Slimáčik Žilina
8.00 hod.- Stretnutie mužstiev, vypísanie súpisiek a pridelenie šatní
8.30 hod. A- MŠK Snežnica – MŠK Kysucké Nové Mesto
9.00 hod.- Slávnostné otvorenie a nástup účastníkov
9.15 hod.B- Slovan Vadičov – Ajax Slimáčik Žilina
9.45 hod.- 1. kolo súťaže o najšikovnejšie mužstvo(slalom)
10.10 hod.A- MŠK Kysucké Nové Mesto – ŠK Juventus Závodie B
10.45 hod.B- ŠK Juventus Závodie A – Slovan Vadičov
11.20 hod.A- ŠK Juventus Závodie B – MŠK Snežnica
11.55 hod.B- ŠK Juventus Závodie A – Ajax Slimáčik Žilina
12.30 hod.- 2. a 3. kolo súťaže(žonglovanie s loptou a streľba)
13.00 hod.- zápas o 5. miesto(hrajú tretí zo skupiny „A“ a „B“)
13.35 hod.- zápas o 3. miesto(hrajú druhí zo skupiny „A“ a „B“)
14.15 hod.- finále (hrajú víťazi zo skupiny „A“ a „B“)
Vyhodnotenie turnaja bude prebiehať bezprostredne po skončení finálového zápasu!
Prosíme účastníkov o dodržiavanie časového rozpisu!

Turnaj prípravok-vyhodnotenie-pridané 25.6.2013
II. ročník mládežníckeho futbalového turnaja je za nami! V nedeľu 23.6.2013 sa na štadióne v Snežnici stretlo 6 mládežníckych mužstiev zložených z hráčov narodených v roku 2002 a mladších. Počasie našťastie vydržalo a počas celého dňa bolo priaznivé. Videli sme veľa pekných zápasov s krásnymi akciami. Hralo sa korektne, k čomu prispel svojim výkonom aj rozhodca turnaja Ladislav Šlapka, ktorý náročnú porciu zápasov zvládol na výbornú. Organizačne bol turnaj zvládnutý taktiež dobre, všetky mužstvá boli spokojné, časový program turnaja sa podarilo dodržať. Divákov potešilo okrem peknej hry aj príjemné prostredie a kvalitné občerstvenie. Spestrením turnaja bola súťaž o najšikovnejšie mužstvo, v ktorej vybraní hráči z jednotlivých mužstiev predviedli svoje zručnosti v slalome, žonglovaní s loptou ako i v streľbe na presnosť. Súťaž vyhralo mužstvo Šk Juventus Závodie A. Mužstvá Juventusu dominovali aj v samotnom turnaji. Miernym sklamaním bolo umiestnenie domáceho klubu MŠK Snežnica, ale veríme, že turnaj bol školou aj pre našich najmladších hráčov a v budúcom roku sa umiestnia aj naši chlapci vyššie.
Turnaj vo výsledkoch
skupina A skupina B
MŠK Kysucké Nové Mesto ŠK Juventus Závodie A
MŠK Snežnica Slovan Ľadonhora Vadičov
ŠK Juventus Závodie B Ajax Slimáčik Žilina
Výsledky:
MŠK Snežnica – MŠK Kysucké Nové Mesto 1:3, gól Snežnice- Marko Beňadik
Slovan Vadičov – Ajax Slimáčik Žilina 0:3
MŠK Kysucké Nové Mesto – ŠK Juventus Závodie B 0:1
ŠK Juventus Závodie A – Slovan Vadičov 5:0
ŠK Juventus Závodie B – MŠK Snežnica 1:0
ŠK Juventus Závodie A – Ajax Slimáčik Žilina 0:0
zápas o 5. miesto MŠK Snežnica- Slovan Vadičov 1:2, gól Marko Beňadik
zápas o 3. miesto Ajax Slimáčik Źilina- Mšk Kysucké Nové Mesto 0:0(4:3 po pokutových kopoch)
finále Juventus Závodie A- Juventus Závodie B 1:1(8:7 po pokutových kopoch)
Celkové poradie: 1. ŠK Juventus Závodie A, 2. ŚK Juventus Závodie B, 3. FC Ajax Slimáčik Źilina,4. MŚK Kysucké Nové Mesto, 5. Slovan Ĺadonhora Vadičov, 6. MŠK Snežnica
súťaž o najšikovnejšie mužstvo(slalom, strelba, žonglovanie): 1. ŚK Juventus Závodie A, 2 FC Ajax Slimáčik Źilina, 3. MŚK Snežnica, Śk Juventus Závodie B, 5. MŚK Kysucké Nové Mesto, 6. Slovan Ĺadonhora Vadičov
najlepší strelec : Patrik Leitner-Juventus A,3 góly
najlapší brankár: Patrik Kubaščík, MŚK Kysucké Nové Mesto
najlepší hráč: Matej Panák FC Ajax Slimáčik Źilina