Turnaje Snežnica cup 2017 organizoval MŠK Snežnica  s podporou Nadácie Kia Motors Slovakia.

kialogo

Turnaj Snežnica cup 2017 pre kategóriu U-15, Obecný štadión Snežnica 25.06.2017

V poslednú júnovú nedeľu sa na Obecnom štadióne v Snežnici odohral druhý tohtoročný z turnajov Snežnica cup 2017. Tentokrát sa turnaja zúčastnili hráči kategórie U-15.

Pôvodne malo hrať 6 mužstiev rozdelených do dvoch skupín. Keďže jedno z prihlásených mužstiev sa v týždni ospravedlnilo, na turnaji hralo napokon systémom každý s každým 5 mužstiev, a to TJ Stráža, Štart Dunajov, OŠK Rudina, MŠK Snežnica U-15, MŠK Snežnica U-13.

Turnaj sa hral síce v horúcom počasí, zápasy však mali vysokú úroveň. Po úvodnom víťazstve domácej U-15 stky nad mladšími kamarátmi z MŠK Snežnica U-13, v druhom zápase domáce mužstvo zakoplo s Rudinou. Rudina potom porazila aj U-13 a  mala našliapnuté k celkovému víťazstvu. Potom však zaúradovala Stráža a víťazstvom nad Rudinou sa zdramatizoval boj o víťazstvo v turnaji. Dunajovu sa výsledkovo moc nedarilo a po tesnej prehre so Strážou prehralo toto mužstvo aj ďalšie zápasy. V poslednom zápase si to teda Dunajov rozdal so snežnickou U-13 kou v súboji o celkové 4. miesto.  Naopak pred posledným zápasom turnaja bola situácia v boji o víťazstvo veľmi zamotaná. Stráži so Snežnicou U-15  stačila remíza. Domáci však boli proti a výborným výkonom sa dostali do vedenia 3:0. V tom momente boli imaginárne víťazmi turnaja oni. Stráža ale znížilia na 3:1 a vtedy sa z víťazstva tešila Rudina. Domáci potom pridali ďalší gól a opäť siahali na víťaznú trofej. Radosť Snežničanom však pokazil ich bývalý hráč Filip Jančula, ktorý v závere znížil na 4:2 a víťazstvo tak posunul na stranu Rudiny. Bolo to naozaj napínavé vyvrcholenie turnaja. Keďže po turnaji mali až 3 mužstvá 9 bodov a nemohlo sa rozhodovať podľa vzájomných zápasov, keďže v minitabuľke malo každé z týchto troch mužstiev jednu prehru a jedno víťazstvo, rozhodovalo celkové skóre. To rozhodlo, že Stráža skončila na treťom mieste. Aby toho nebolo málo, Rudina a Snežnica U-15 mali aj rozdiel skóre rovnaký. O víťazovi teda rozhodlo kritérium väčšieho počtu vstrelených gólov a tu mnala Rudina o jeden gól navrch……

 

Počas dňa sa medzi jednotlivými zápasmi uskutočnila aj súťaž o najtechnickejsie mužstvo, do ktorej každé z účastníkov turnaja vyslalo po troch zástupcov, ktorí si to rozdali v žonglovaní s loptou, slalome a v streľbe na presnosť. V súťaži so značným náskokom dominovali obidve snežnické mužstvá, ktoré sa tak mohli tešiť z novučkej  značkovej lopty.

 

Turnaj sa opäť vydaril. Po organizačnej stránke všetko klapalo. Výbornú prácu odviedli aj rozhodcovia Miro Žák a Paťo Ondreáš. Škoda, že v úmornom teple si na štadión nenašlo cestu viac rodičov, ktorí by videli zanietené výkony svojích ratolestí.

Turnaj organizoval domáci klub s podporou Nadácie Kia Motors Slovakia a tiež s podporou Oblastného futbalového zväzu Kysúc, ktorým aj touto cestou ďakujeme!

 

Turnaj vo výsledkoch:

 1. zápas- Snežnica U-15: Snežnica U-13 – 4:0
 2. zápas- Stráža: Dunajov – 1:0
 3. zápas- Snežnica U-15: Rudina- 0:1
 4. zápas- Snežnica U-13: Stráža – 1:3
 5. zápas – Snežnica U-13: Rudina – 2:7
 6. zápas- Snežnica U-15: Dunajov – 3:0
 7.  zápas- Stráža: Rudina – 2:1
 8. zápas- Rudina: Dunajov- 3:0
 9. zápas- Snežnica U-13: Dunajov 4:3
 10.  zápas- Snežnica U-15: Stráža-  4:2

Celkové poradie:

 1. OŠK Rudina
 2. MŠK Snežnica U-15
 3. TJ Stráža
 4. MŠK Snežnica U-13
 5. TJ Štart Dunajov

 

Individuálne ocenenia:

najlepší strelec: Lukáš Húšťava-OŠK Rudina-7 gólov

najlepší hráč: Miroslav Mravec- MŠK Snežnica U-15

najlepší brankár: Máro Knapec- Štart Dunajov

 Víťazom turnaja Snežnica cup 2017 v kategórii U-15 sa stal OŠK Rudina.

P1020394

sneznica cup 2017

 

 Turnaje Snežnica cup 2017 organizuje MŠK Snežnica  s podporou Nadácie Kia Motors Slovakia.

kialogo

 

 Turnaj Snežnica cup 2017 pre kategóriu U-11, areál MŠK Žilina- Závodie- 07.05.2017

V nedeľu 07.05.2017 sa od ranných hodín na umelej tráve v Žiline -Závodí odohrávali zaujímavé boje mladých prípravkárov. Turnaja sa zúčastnilo 8 mužstiev rozdelených do 2 skupín. Ešte pred turnajom nám celý týždeň robilo starosti upršané počasie, to sa však nakoniec umúdrilo a hralo sa priam v ideálnych podmienkách. Organizátori ráno rozložili stany, aparatúru, pripravili ihriská a mohlo sa začať bojovať. Ešte v sobotu nám však nemalé problémy narobilo odhlásenie Tatrana Oščadnica z turnaja, našťastie podarilo sa nám zabezpečiť náhradné mužstvo- Jednotu Bánová. Tomuto klubu sa aj touto cestou chceme poďakovať za  to, že turnaj sa mohol odohrať v pôvodnom formáte.

 

Na turnaji štartovali nasledovné mužstvá:

Skupina A-MŠK Snežnica, CVČ pri ZŠ Horný Vadičov, FK Polom Raková, TJ Slovan Rudinská

Skupina B-FK Lodno,  Jednota Bánová, MŠK Snežnica U-9,FK Nesluša

 

V skupine A svoje úvodné dva zápasy zvládla Raková a tiež domáci MŠK Snežnica. V ich vzájomnom zápase o prvenstvo v skupine boli lepší chlapci z Rakovej. Snežničania víťazovi tejto skupiny strelili vôbec prvý a zároveň posledný gól na turnaji. V zápase o tretie miesto boli úspešnejší chlapciz Horného Vadičova, ktorý si poradili s Rudinskou.

 

V skupine B boli zápasy vyrovnanejšie. Výsledkovo zaostávalo len najmladšie mužstvo na turnaji -MŠK Snežnica U-9. Hráči tohto mužstva však vinikali v bojovnosti a obetavosti. Ďalšie tri mužstvá získali zhodne po 6 bodov a tak o postupujúcich do skupiny o 1. až 4. miesto na základe pomocného kritéria -skóre postúpili Lodno a Nesluša. Ćierny Peter zostal smolne v rukách Bánovej.

Po zápasoch v základných skupinách prebehla súťaž o najtechnickejšie mužstvo, v ktorej si každý kolektív vybral jedného zástupcu. Na prvom mieste sa umiestnil Mládežnícky športový  klub Snežnica, ktorý reprezentoval Šimon Bohušík.

 

V skupine o 5. až 8. miesto svoje zápasy lepšie zvládli Rudinská a Horný Vadičov. V zápase o 7. miesto sa tak stretli mladí snežnickí bojovníci s Bánovou. Bánová si schuti zastrielala a obsadila tak konečné 7. miesto. Zápas o 5. miesto sa rozhodoval až na pokutové kopy, lepšiu mušku mali hráči Rudinskej, ktorí tak predstihli v celkovom poradí Vadičov.

 

V úvodných zápasoch skupiny o 1. až 4. miesto bola hra vyrovnaná. Z postupu do finále sa napokon tešili domáci Snežničania a chalani z Rakovej. V zápase o 3. miesto jednoznačne zvíťazili Neslušania nad Lodnom.

Vo finálovom zápase bol stav dlho nerozhodný. Raková mala miernu prevahu a 4 minúty pred koncom sa tešilo toto mužstvo zo zlatého gólu. Domáci si vypracovali jdnu šancu na vyrovnanie, to sa im však nepodarilo. Po poslednom hvizde tak vypukla pravá a nefalšovaná radosť hráčov a fanúšikov Polomu Raková. MŠK Snežnica bol blízko k svojmu prvému turnajovému víťazstvu, krôčik však predsa len chýbal.

 

Turnaj sa vydaril po športovej, ale aj po organizačnej stránke. Všetko klapalo tak ako malo. Nikto sa vážnejšie nezranil.Výborné výkony okrem hráčov odviedla aj rozhodcovská trojica Erik Mrmus, Miroslav Žák a Ivan Funtek. Výkony najmenších nádejí si prišlo pozrieť aj veľa rodičov a fanúšikov, ktorí si tiež pochutnali na výbornom občerstvení.

Za podporu ďakujeme Nadácii Kia Motors Slovakia, ktorá prostredníctvom svojho grantového programu prispela na trofeje pre mužstvá a jednotlivcov, prispela tiež na novučičkú kompletnú výstroj prípravkárskeho mužstva MŠK Snežnica ako i na ďalšie náklady spojené s turnajom. Za pomoc ďakujeme všetkým organizátorom, osobitne Milanovi Tomášovi, Jozefovi Chvastekovi, Martinovi Ukropovi a Jaroslavovi Šebíkovi.

 

Turnaj vo výsledkoch:

 

 

Skupina A

Snežnica- H. Vadičov  6:1

Raková – Rudinská 2:0

Snežnica – Rudinská 3:0

H. Vadičov- Raková 0:7

Snežnica – Raková  1:3

H.. Vadičov- Rudinská 2:0

 

Skupina B

Lodno – Bánová 2:3 

Snežnica U-9- FK Nesluša 0:6

Lodno – Nesluša 3:2

Bánová- Snežnica U-9 4:0

Lodno – Snežnica U-9 7:0

Bánová- Nesluša 0:5

súťaž o najtechnickejší klub- zvíťazilo mužstvo MŠK Snežnica u-11

 

Skupina D

A3-B4- H. Vadičov- Snežnica U-9  3:1

A4-B3- Rudinská- Bánová 2:1

Skupina C 

A1-B2-Raková-Lodno 2:0

A2-B1-Snežnica U-11- Nesluša 1:0

Skupina D

zápas- o 5. miesto  H. Vadičov- Rudinská 0:0 (1:2 na pk)

zápas- o 7. miesto Snežnica U-9- Bánová 1:6

Skupina C

zápas- o 3. miesto-  Lodno- Nesluša 1:4

zápas- o 1. miesto- Snežnica U-11:Raková 0:1

 

Celkové poradie:

 1. FK Polom Raková
 2. MŠK Snežnica U-11
 3. FK Nesluša
 4. FK Lodno
 5. Slovan Rudinská
 6. CVČ pri ZŚ H. Vadičov
 7. Jednota Bánová
 8. MŠK Snežnica U-9

 

Individuálne ocenenia:

najlepší hráč- Peter Labuda( MŠK Snežnica)

najlepší strelec- Roderick Špiriak( FK Nesluša-10 gólov)

najlepší brankár: Jakub Ďurník( FK Polom Raková)

DSC_0850

DSC_0943
Víťazné mužstvo- FK Polom Raková
P1020067
súťaž o najtechnickejšie mužstvo
DSC_0853
účastníci turnaja
DSC_0892 (1)
momentka zo zápasu Bánová-Snežnica U-9
P1020054
víťazný tanec Rakovej
P1020182
medailová radosť najmladších
DSC_0940
MŠK Snežnica v nových dresoch, kúpených vďaka Nadácii Kia Motors Slovakia

P1020079 P1020185