V minulom týždni naše mužstvá odohrali celkom 4 zápasy. Dvakrát zvíťazili prípravkári. Víťazstvo si pripísali aj mladší žiaci. Dorastenci prehrali v Rudine a starší žiaci mali tento týždeň voľno.

U-19 OŠK Rudina:MŠK Snežnica 2:1(2:1), gól- M. Horvát

Zostava: Voštenák, F. Horvát, Majtán, Ševčík, Jaššo, M. Horvát, Kopas, Kmecz, Muzika,Čáko, Mihálik- tréner- M. Ukrop

V poslednom jesennom zápase sme v Rudine chceli bodovať. Tieto plány nám však narušili už predzápasové absencie. Pre zranenia nemohli do hry zasiahnúť Beňadik a Čižmárik. Chýbali tiež Mravcovci a Kukučík.

V úvode bola hra vyrovnaná, pred bránu sme sa predsa len viac dostávali my. Ujali sme sa aj vedenia po nekompromisnej strele nášho kapitána. Ďalší gól mohol pridať Kmecz, jeho strelu však z prázdnej brány vykopávali domáci. Nebezpečne hlavičkoval tiež Jaššo. Domáci sa postupne osmelili a aktívny bol najmä domáci Lisko, z ktorého bránením sme mali problémy. O osude zápasu rozhodla dvojminútovka medzi 34. a 35. minútou, kedy Rudina dvakrát skórovala. Potom nebezpečne vystrelil Čáko, trafil však len bočnú sieť. V druhom polčase sme hrali na polovici domácich, ktorí sa zamerali na obranu a úspešne odkopávali všetky lopty. Naše strely boli nedôrazné. Do výbornej šance sa dostával M. Horvát, jeho nájazd však zmaril hlavný rozhodca, ktorý odpískal ofsajd, aj keď sa vzadu zabudol domáci hráč, ktorého si však nevšimol.  Rudina si vypracovala dve tutovky po brejkoch. Liska však vychytal náš gólman a v jedno prípade mieril vedľa brány. Náš územný tlak nebol nebezpečný, takže domáci si už víťazstvo postrážili. Škoda, lebo sľubný úvod sezóny sme si pokazili sami troma po sebe idúcimi tesnými a zbytočnými prehrami so súpermi, s ktorými sme mali bodovať.

 

p1010419p1010420p1010423p1010428

 

U-13 MŠK Snežnica: FK Nesluša 5:0 (3:0)   Labuda Pav. 3, Kopas, Minárik

Zostava: Bajánek, Hruška J., Moravec L., Belanec, Labuda Pet., Kopas, Minárik, Labuda Pav., Ševčík, Ondrášek
 Do zápasu sme nastúpili v dosť obmenenej zostave, doplnenej hráčmi zo starších žiakov, ktorí mohli nastúpiť ešte aj za našu vekovú kategóriu. Prejavilo sa to hneď od úvodných minút, keď sme súpera dostali pod tlak a doslova sme ho zavreli na jeho polovici. Chlapci si vytvárali množstvo šancí a dostávali sa často do zakončenia čoho výsledkom boli tri góly v prvej pätnásťminútovke  (Labuda Pav. 2x a Kopas). V prvej časti hry sme mali ešte niekoľko vyložených príležitostí ale skórovať sa nám už nepodarilo. Súperovi sme takmer nič nedovolili.
      Druhý polčas chlapci začali veľmi ospalo i keď sme vedeli, že súper má tiež veľmi nebezpečných hráčov a môže naše zaváhania hneď potrestať. Po niekoľkých rozháraných minútach sme zažali hrať opäť svoju hru a výsledkom bol ďalší gól Labudu Pav. Súper ojedinele pohrozil ale naša obrana pracovala bezchybne. Päť minút pred koncom ešte po peknej kombinácii upravil na konečných 5:0 Minárik. Len škoda, že ďalšie pekné akcie neskončili gólom. Chlapcom patrí obrovská pochvala za predvedený výkon.
img_20161016_114541img_20161016_115132img_20161016_115345

 

Pridaj komentár