Cez víkend konečne naplno bodovali aj starší žiaci MŠK Snežnica, mladší žiaci si domácim víťazstvom poistili druhú priečku v tabuľke IV. ligy, dorastenci takmer prekvapili lídra z Rakovej na jeho domácom ihrisku.

U-19 FK Polom Raková: MŠK Snežnica 3:2 (2:1), góly- Beňadik(11m), Kopas

Zostava: Voštenák, Ševčík,Muzika, F. Horvát, Kmecz, Mihálik, Ma, M. Horvát, Záň, Kopas, Beňadik- tréner. M. Ukrop

Naši na pôde vedúceho mužstva súťaže nastúpili v úvode s prílišným rešpektom. Hneď v 3. minúte reflexívne zasahoval Voštenák. Potom sa domáci zastrelovali, ale nepresne. My sme sa postupne dostali do zápasu. Obrana podporovaná dobrou záložnou hrou fungovala dobre. Naopak domáca obrana bola citlivá na rýchle brejky našich krídiel. Po jednom z vysunutí za obranu sa rútil na domáceho gólmana Kopas. Po zákroku brankára sa však lopta od brvna odrazila mimo bránu. Pri ďalšom útočnom výpade Kopas využil nerozhodnosť a nedorozumenie brankára  s obrancom a po nútenom faule sme sa tešili z vedenia keď pokutový kop premenil Beňadik. O niekoľko minút už mali výhodu pokutového kopu aj domáci. Treba veriť rozhodcovi, že rozhodol správne, aj keď naši hráči sa s týmto verdiktom nevedeli vyrovnať. Nekoncentrovanosť nášho mužstva využila Raková  a razom sme prehrávali. Do druhého polčasu si naše mužstvo verilo a keď domáci nepremenili dve – tri šance, z toho jednu tutovku, vpredu sa presadil náš najlepší strelec Kubo Kopas. Raková sa začala báť o výsledok a v týchto fázach sme mali viac z hry. Výborná strela Záňa si cestu do siete nenašla, nezakončil tiež Śevčík. Potom mohli domáci rozhodnúť, ale ďalšiu tutovku nepremenili. Doslova šťastena sa na lídra súťaže usmiala pri nájazde, ktorý výborne zneškodnil náš brankár, lopta však vo výške zaplachtila a na prekvapenie všetkých dopadla do brány. Ani toto nás však nezlomilo a ešte sme mohli vyrovnať po strele Kopasa z bezprostrednej blízkosti, ktorú vyrazil brankár a dorážka z 5 metrov si tiež nenašla cestu do siete. Škoda, lebo za predvedený výkon sme si snáď bod zaslúžili. Domáci sa tiež snažili a nakoniec bodovali naplno.

P1020200 P1020201 P1020208 P1020211 P1020213

 

U-15 MŠK Snežnica: Kysučan Korňa 1:0(1:0), gól-Kopas

Zostava: Pokrívkja, Labuda, Klučiarik, T.Moravec, L. Moravec, Ukrop, Mravec, Kopas( T. Minárik ), S. Minárik, Šmehýl, Lazar- tréner- P. Smieško

Starší žiaci síce opäť neboli kompletní, ale do zápasu na rozdiel od predchádzajúcich zápasov vstúpili koncentrovane. Vzadu obranu dobre riadil Lazar. V bráne spoľahlivo chytal Pokrívka . Hráči pred ním bojovali. Hostia mali v prvom dejstve náznaky brejkových akcií, tieto sme však eliminovali. Naše akcie smerom dopredu viedol najmäú Miro Mravec, ktorý obrane hostí robil značné problémy. Po jeho akcii sa lopta od jednej tyče odrazila do druhej a potom ju do siete upratal dobiehajúci Kopas. Vedenie z úvodu zápasu sme v prvom polčase udržali. V druhej časti hry potiahol akcie až k bráne súpera opäť najmä Mravec. Posledný krok nám však vždy chýbal. Hostia sa snažili vyrovnať, my sme sa však zatiahli a bránilo v podstate celé mužstvo. Chalani naozaj príkladne bojovali a hosťom dovoluili niekoľko striel z diaľky. Vyloženú šancu si hostia však nevypracovali, a tak mohli naši starší žiaci  po dlhej dobe oslavovať víťazstvo.

 

P1020215 P1020216 P1020225 P1020222 P1020238 P1020225

U-13 MŠK Snežnica: Kysučan Korňa  4:0(1:0) Hruška A., Caltík, Kopas, Ondrášek

Zostava: Bajánek, Minárik, Belanec, Ondrášek, Labuda Pe., Kopas, Caltík, Hruška A., Bohušík, Tomáš, Čižmárik

Do zápasu sme nastúpili v dosť pozmenenej zostave, kedy nám chýbali viacerí hráči a namiesto nich museli pomôcť hráči od starších žiakov. Napriek týmto zmenám sme od úvodu na ihrisku dominovali a súpera sme takmer k ničomu nepustili. V prvom polčase sa presadil len Hruška Adam i keď veľa ďalších gólových príležitostí ostalo nevyužitých. Obraz hry v druhom polčase sa takmer vôbec nezmenil. Hrali sme aktívne smerom dopredu a zodpovedne v obrane. Ďalšie možnosti, ktoré sme si vypracovali premenili Kopas s  Caltíkom a skóre uzavrel Ondrášek z penalty.  Chlapci si zaslúžia pochvalu za presvedčivý výkon i za cenné tri body.

P1020244 P1020246 P1020247 20170514_121925 20170514_121927

Pridaj komentár