Hoci rok 2021 si všetci spájajú najmä s pandémiou Covid-19, my sa snažíme myslieť pozitívne a aktuálny rok si budeme pamätať radšej v spojení s dvomi významnými okrúhlymi výročiami.

Je to až neuveriteľné, ale 4. marca 2021 uplynulo už desať rokov od založenia nášho klubu. Presne 4. marca 2011 boli Ministerstvom vnútra SR zaregistrované stanovy občianskeho združenia Mládežníckeho športového klubu Snežnica. Čas rýchlo beží a ani sme sa nenazdali a vychovali sme celú generáciu futbalistov, ktorí reprezentujú našu Snežnicu. Základom našej činnosti je mládežnícky futbal a tomuto sme sa poctivo venovali vo všetkých vekových kategóriach. V roku 2019 sme prvýkrát vytvorili aj družstvo mužov, viacerí jeho hráči si prešli v našom klube cez všetky vekové kategórie. Za tých 10 rokov sme zažili toho veľa. Odohrali sme veľké množstvo súťažných, ale i prípravných stretnutí, zúčastnili sme sa mnohých turnajov a na nich si naši chlapci zmerali sily s rôznymi klubmi, vrátane tých prvoligových. Náš klub organizoval za toto obdobie pravidelne turnaje, ktoré si získali pod názvom Snežnica cup rešpekt a uznanie. Pár sezón sme mali svojho zástupcu aj v Mestskej futsalovej lige v Kysuckom Novom Meste, v ktorej boli naše derby zápasy s Bizons Snežnica ozdobou súťaže. Za tie roky sme vychovali aj viacerých hráčov, ktorí v súčasnosti hrajú vo vyšších súťažiach, najmä v mládežníckych mužstvách MŠK Kysucké Nové Mesto a MŠK Žilina, ale tiež vo viacerých mužstvách z okolia. Podstatné pre nás aj naďalej zostáva, aby sa v obci Snežnica hral futbal aj v budúcnosti.

Druhým okrúhlym jubileom je 40-te výročie od vybudovania futbalového štadióna v Snežnici. Áno, v júni tohto roka uplynie presne štyridsať rokov od slávnostného otvorenia Obecného štadióna Snežnica. Ihrisko v Snežnici bolo sprevádzkované v júni 1981. Dovtedy Snežničania museli hrávať svoje zápasy v okolitých obciach. Náš trávnik si za tých 40 rokov pamätá toho mnoho. Veľa slávnych a dôležitých víťazstiev, ale aj prehry, ktoré tiež patria k futbalu. Náš štadión je jedinečný a krásny, umiestnený je v prekrásnom horskom teréne pod kopcom Veľký Vreteň. Za tie roky sa na tomto kultovom mieste vytvorilo veľa priateľstiev, ktoré nás spájajú až dodnes. Náš štadión je špecifický aj tým, že neslúži len na futbal, ale je miestom, kde sa konajú viaceré podujatia organizované obcou, občas ho využívajú aj dobrovoľní hasiči, či cyklisti. Toto miesto je jedným z centier spoločenského života obce Snežnica.

Obidve výročia si plánujeme v priebehu roka dôstojne uctiť. Dúfame, že pandemická situácia nám to umožní. O plánovaných akciách Vás budeme priebežne a včas informovať

Pridaj komentár