Futbal je teraz síce na vedľajšej koľaji, dianie v našom klube však úplne neutíchlo…..

Veríme, že jar dohráme….

O takomto čase by za bežných okolností všetky naše mužstvá už poctivo trénovali, žiaľ situácia je aj naďalej veľmi nepriaznivá a už niekoľko týždňov platí zákaz vychádzania. V tejto chvíli Vám nevieme povedať kedy sa opäť všetci stretneme a nevieme ani povedať, či sa dohrá jarná časť futbalových súťaží. Predpokladá sa, že súťaže by sa s príchodom teplejšieho počasia, pri postupujúcej vakcinácii a postupnom ústupe a stabilizácii pandémie mohli dohrať s posunom termínovej listiny. Mužstvo mužov stihlo jesennú časť odohrať celú, dokonca sme predohrali aj prvé jarné kolo. Horšie je to v mládežníckych súťažiach, kde naše mužstvá nemajú dohraté viaceré jesenné zápasy. Mládežnícke súťaže sa však hrajú viackolovým systémom, takže pri určitej redukcii by bolo možné podľa nášho názoru regulárne dohrať aj tieto súťaže.

Touto cestou by sme chceli osloviť našich hráčov všetkých vekových kategórii, ak je to možné, aby začali s individuálnou prípravou, so zameraním najmä na naberanie kondície a sily. Je to veľmi dôležité, pretože keď to situácia dovolí a rozbehnú sa aj tréningy, budeme sa hneď môcť venovať práci s loptou , nácviku herných situácii a iným činnostiam.

obrázok chlapca 1

Do mužstva mužov prichádzajú posily…..

Aj keď sa naoko zdá, že sa nič nové v našom klube nedeje, opak je pravdou.

Keďže do konca marca je možné realizovať transfery s obmedzením, využili sme toto obdobie na doplnenie mužstva mužov, ktorému sa v jesennej časti súťaže vôbec nedarilo. Do brány sa nám podarilo získať skúseného gólmana Pala Kubíka, ktorý k nám prichádza zatiaľ na hosťovanie zo susedného Zástrania a vytvorí s Danom Gáperom brankársku dvojičku. Do poľa sa nám podarilo získať skúseného  Mira Jurča, ktorý je kmeňovým hráčom MŠK Slavoj Spišská Belá a aktuálne žije v našej obci. Dúfame, že obaja noví hráči budú prínosom pre mužstvo a že aj pomocou nich budeme v tabuľke súťaže stúpať. Touto cestou chceme tiež poďakovať FK Zástranie ako i Slavoju Spišská Belá za ústretový prístup pri uvoľňovaní oboch hráčov na hosťovanie.

Snažíme sa získať grant z Nadácie Kia Motors Slovakia……

Aj v tomto roku sme sa zapojili do výzvy Nadácie Kia Motors Slovakia, konkrétne do programu Šport v regióne 2021.  Prostredníctvom projektu, ktorý sme vypracovali by sme chceli svojpomocne vymeniť oplotenie hracej plochy futbalového ihriska a inštalovať nové ochranné siete, taktiež by sme chceli ešte zvýšiť kapacitu záchytu vody potrebnej na polievanie ihriska automatickým zavlažovacím systémom prostredníctvom nadzemnej nádrže o objeme 7 m3. Hodnota projektu je takmer 3.500€.  Získať grant bude v značnej konkurencii projektov veľmi náročné, ale vždy je potrebné sa do takýchto projektov zapojiť.

Opäť sa uchádzame o podiel zo zaplatených daní…..

Ešte v novembri sme sa opäť zaregistrovali do zoznamu príjmateľov podielu zo zaplatených daní. Touto cestou sa opätovne na Vás obraciame s prosbou o pomoc. Prostriedky získane touto cestou sú jedným z pilierov financovania našej činnosti. Tieto peniaze okrem nákladov na súťaže našich mužstiev investujeme aj do nami využívaného Obecného štadióna Snežnica.

-údaje potrebné na poukázanie podielu zo zaplatených daní:

právna forma: Občianske združenie

názov: Mládežnícky športový klub Snežnica

sídlo: OcÚ Snežnica 17, 023 32

2 perc

Prinášame Vám prehľad o investíciach realizovaných MŠK Snežnica z prostriedkov zo zaplatených daní za posledné dva roky:

r. 2020    – spolu 4.570,38€

-spoluúčasť na systéme automatického zavlažovania- 439,20 €

-železobetónová nádrž, vrátane dovozu, výkopových prác a osadenia,vybudovanie potrubí, čistiacej šachty a napojenie – 4 131,18 €

IMG_20200618_201144447IMG-751d43a5cad0b36b17fd37abec3dfb8b-V

r. 2019    – spolu   905,28 €

vybudovanie ochrannej siete za bránou ( sieť+stlpy) –424,35 € +359,80 €

• maľovanie šatní- 31,23 €

• nové sprchové hlavice s hadicami- 22,06 €

• dlažba do skladu- 67,84 €

zelený trávnik

Taktiež Vám prinášame prehľad o doposiaľ získaných prostriedkov z podielu zo zaplatených daní za jednotlivé roky:

2020…………………………………………………2. 591,74 €

2019………………………………………………….2. 980,78 €

2018…………………………………………………..2. 212,26 €

2017……………………………………………………2. 684,3 €

2016……………………………………………………..2. 308,51 €

2015………………………………………………………2. 196,65 €

2014……………………………………………………….1.024,27 €

Cez nadáciu Spoločne pre región

2013………………………………………………………..1.320,77 €

2012………………………………………………………… 1. 144 €

2011…………………………………………………………..883,77 €

Ďakujeme za podporu. Dúfame, že sa už čoskoro stretneme.

Dávajte na seba pozor a buďte zdraví!!!