Jesenná časť sezóny je za nami. Naše mužstvá sa rozlúčili dôstojne.

 

 

muži

FK Polom Raková: MŠK Snežnica 0:0

Pred zápasom sme mali obrovské problémy so zostavou . Pre zranenia a pracovné povinnosti chýbali Smieško, F. Horvát, Súkeník, Ukrop, Muzika a Majtán, teda hráči, ktorí by vo väčšine figurovali v základnej zostave a v domácom víťaznom zápase s Rakovou aj v základe všetci nastúpili. Nakoniec sme cestovali s dvanástimi hráčmi. Bolo zrejmé, že v zápase sa budeme spoliehať na našu obranu, ktorá síce nebola kompletná, ale vďaka zmenám v rozostavení to nakoniec v zápase nebolo badať. Domáci boli v úvodnej časti zápasu aktívnejší a hrali na našej polovici. K vážnejším šanciam sa však nedostali. Postupne sme sa osmelili aj my, ale niekoľko našich striel nemohlo domácich ohroziť. V samostatnom úniku sa nepresadil Bajánek, ktorého nakoniec domáca obrana ani k strele nepustila. Domáci napriek kvalitnej záložnej formácii skôr lopty nakopávali, čo nám vyhovovalo. Polčas skončil bez gólov a v druhej časti hry sme stále držali nerozhodný výsledok. Kvalita síce bola na domácej strane, hráči Rakovej však zväčša unáhlene zakončovali ďaleko mimo našej brány.  Raková postupne stupňovala svoj tlak a dvakrát aj nebezpečne zakončila, podržal nás však ako vždy spoľahlivo chytajúci Oldo.  V úplnom závere sa pred našou bránou k lopte dostal  Jakub Kopas, ktorý predviedol neuveriteľný šprint, vyviezol loptu až na polovicu Rakovej, prihral ju striedajúcemu Ukropovi, ktorému chýbali snáď 2 kroky aby sa zoči voči objavil pred domácim gólmanom, žiaľ prekvapenie sa nekonalo. S bodom za remízu sme spokojní a dovoľujeme si tvrdiť, že domáci nemali svoj najlepší deň a keby v zápase nastúpili aspoň traja z chýbajúcich hráčov, mohli sme v Rakovej, ktorá má zrejme najlepší káder v súťaži aj zvíťaziť. Poďakovanie za podporu patrí aj početnému fanklubu, ktorý s nami do Rakovej vycestoval. V budúcnosti by sa však patrilo vyvarovať   zbytočným komentárom rozhodnutí rozhodcov, obzvlášť keď rozhodujú v pohode ako tomu bolo v tomto zápase. A menej sa treba venovať aj domácim fanúšikom. Treba si uvedomiť, že každý náš fanúšik reprezentuje nielen náš klub, ale aj obec Snežnica.  Tešíme sa na Vás a Vašu podporu aj v jarnej časti. Ste našim dvanástym hráčom a nie je to len fráza.

Podrobnejšie sa hodnoteniu mužstva mužov budeme venovať v osobitnom článku.

 

IMG_20191027_135737902_HDR
na foto chýbajú: Jakub Majtán, Martin Ukrop, Branislav Súkeník, Peter Smieško, Filip Horvát a Majo Muzika

 

IMG_20191027_140523493

IMG_20191027_155934877_HDR(1)

 

IMG_20191027_155927078_HDR
početný fanklub na zápase v Rakovej

U-19

Slovan Podvysoká: MŠK Snežnica 0:1 (0:0), gól- M. Pokrivka

V dôležitom zápase z pohľadu tabuľky sme začali moc zatiahnutí v obrane a keď sme vybojovali loptu, ľahko sme o ňu prichádzali našou nepresnosťou.  Domáci to skúšali najmä strelami z diaľky. Postupne sme pridali aj my a Kmecz postupne začal domácim robiť veľké problémy. Jeho úniky dvakrát zlikvidoval domáci brankár. Po ďalšom úniku a centri pred bránu sa nenašiel nik kto by zakončil. Potom Ćáko vyriešil nájazd domácich. Na druhej strane sa zastreloval Mravec a tutovku Ukropa z brány vykopával domáci obranca. Rozhodnutie priniesla 47. minúta kedy sa k lopte po peknej kombinačnej akcii Lazara, Minárika a Ukropa dostal M. Pokrivka, ktorý zakončil nekompromisne a presne. Potom sme sa zatiahli do obrany, hrozili sme však z brejkov, ktoré sme napriek veľkým šanciam nepremenili na gól. V druhom polčase sa naša obrana zlepšila a hrala spoľahlivejšie. Do zadu sa zasunul Lazar, ktorý priniesol istotu. Domáci si z ich tlaku vypracovali niekoľko nájazdov, ktoré však obetavo vyriešil výborne chytajúci Ćáko. Na konci sme sa mohli tešiť zo zisku 3 bodov, ktoré nám zabezpečili v tabuľke po jesennej časti výborné tretie miesto.

 

 

 

IMG_20191026_140751958

 

IMG_20191026_153132445

 

U-13

MŠK Snežnica: OŠK Rudina 1:1 (0:0), gól- Tomáš(11m)

 

Vo vyrovnanom zápase sa v polčase hralo bez gólov. Hostia šli potom do vedenia. Rozuzlenie zápasu priniesla až posledná minúta zápasu, kedy sa od  ruky hosťujúceho hráča odrazila lopta do brány Rudiny, avšak gól neplatil keďže rozhodca zapískal pokutový kop.  Zodpovednosť na seba zobral Riško Tomáš a pokutový kop s prehľadom premenil, čím nám zabezpečil v rozlúčkovom zápase aspoň bod.

IMG-76381de05aaf4e1faf856858bdb3c970-VIMG-944fe7b4c476359e6fa36cedf31534d2-V

Pridaj komentár