V piatok 4.7.2014 sa v Čadci uskutočnil aktív klubov ObFZ Kysúc……Prvá časť aktívu bola venovaná vyhodnoteniu súťaží predchádzajúceho ročníka. V tejto časti zástupca nášho klubu prevzal diplom a pohár pre najlepšieho strelca súťaže mladších žiakov U-13  ObFZ Kysúc Matúša Lazara, ktorému sme následne ocenenie odovzdali osobne.

M. Lazar
M. Lazar s diplomom a trofejou pre najlepšieho strelca súťaže mladších žiakov U-13

V ďalšej časti aktívu boli vylosované jednotlivé súťaže nového súťažného  ročníka 2014/2015. Nás zaujímali najmä žiacke súťaže. Prihlášky sme zaslali do súťaže  mladších žiakov a po dvoch sezónach sme opäť prihlásili do súťaže aj mužstvo starších žiakov. V novej sezóne budú obidve súťaže zriadené ako IV. liga ObFZ Kysúc U-13, resp. U-15.

V súťaži starších žiakov bude štartovať celkom 13 mužstiev, čo znamená , že v jesennej aj jarnej časti odohráme po 12 zápasov. Pozor! Starší žiaci začínajú súťaž už 3. 8. 2014, čo znamená, že s tréningmi začneme skôr ako mladší žiaci. Prvý tréning starších žiakov(ročníky 2000,2001,2002,2003) bude v stredu 16. júla 2014 o 18.00 hod. na štadióne v Snežnici. Do začiatku súťaže by sme chceli odohrať aspoň 2 prípravné zápasy. Súperi sú v riešení.

Mladší žiaci začínajú súťaž 17.8.2014. Do súťaže je prihlásených 6 mužstiev, ktoré sú všetky okrem nášho mužstva z horných Kysúc. Súťaž sa hrá štvorkolovo, čiže v jesennej aj jarnej časti súťaže odohráme po 10 zápasov. Mladší žiaci by mali začať trénovať v stredu 30.7.2014. Termín ešte bude upresnený. Najväčšou zmenou v porovnaní s minulou sezónou bude zmena rozmerov ihriska, ktoré by malo byť v tejto súťaži umiestnené na šírku s upravenými rozmermi. Hrať bude 7 hráčov v poli a 1 brankár.

 

Hracím časom v domácich zápasoch mužstva starších žiakov bude sobota 14.00 hod. Mladší žiaci svoje domáce zápasy budú hrať vždy v nedeľu o 10. 00 hod. Rozdielne dni domácich zápasov umožnia využívať niektorých hráčov striedavo či už v zápasoch mladších žiakov, ale aj v zápasoch starších žiakov. V prípade, že v rovnakom čase budú hrať aj mladší žiaci a aj starší žiaci, do zápasov zapojíme aj mladších prípravkárov.

 

Nová sezóna bude pre náš malý klub náročná aj ekonomicky, zvýšia sa najmä náklady na cestovanie, ale aj na platby za rozhodcov, preto by nám najmä pri preprave hráčov na zápasy pomohla nezištná pomoc čo najväčšieho počtu rodičov, ktorým vopred za pomoc ďakujeme.

Pridaj komentár