Už v piatok 1.8.2014 pre náš klub odštartovala nová sezóna IV.ligovým zápasom starších žiakov s FK Lodno, ktorý sa skončil remízou 2:2.

 

Po dvoch sezónach hrajú v súťaži opäť aj starší žiaci. Káder je tvorený chlapcami ročníkov narodenia 2000 až 2003, striedavo budú za starších žiakov nastupovať aj hráči narodení v roku 2004 a to Pavol Labuda a Michal Kopas.

Čo sa týka pohybu hráčov v klube, ten bol pred sezónou  minimálny. Po dovŕšení žiackeho veku sme uvoľnili na dlhodobé hosťovanie do FC Nitra brankára Patrika Voštenáka(nar. v r. 1999). V jeho novom pôsobisku Paťovi želáme veľa úspechov, dúfame, že to niekedy dotiahne až do ligy.

P. Voštenák
Odchovanec snežnického futbalu-Patrik Voštenák skúša preniknúť do veľkého futbalu, držíme mu palce.

Pred sezónou sa nám tiež podarilo získať na trvalý prestup dvojicu hráčov Matúš Lazar(r.2002) a Dominik Paperňák(r.2001).Obaja u nás pôsobili už v predchádzajúcej sezóne. Matúš Lazar prichádza z MŠK Źilina. V minulej sezóne sa stal najlepším strelcom súťaže mladších žiakov. Dominik Paperňák k nám prestúpil z FK Zástranie, pre naše mužstvo je nenahraditeľný v strede poľa, kde príkladne bojuje a nie je pre neho stratený žiadny súboj.

M. Lazar
M. Lazar s trofejou pre najlepšieho strelca súťaže U-13 ObFZ 2013/2014.

 

Dominik Paperňák
D. Paperňák

Trénerom starších žiakov bude Marián Ukrop, asistovať mu bude Martin Horvát. Tréningy starších žiakov  budú v zásade v utorok a štvrtok. Úradným hracím časom domácich  zápasov bude sobota o 14.00 hod. V súťaži nakoniec štartuje 12 mužstiev.

Dňa 17.8.2014 začína prvým zápasom aj súťaž mladších žiakov U-13. Naše mužstvo začína IV. ligové boje domácim zápasom so Sláviou Staškov. Hoci za mladších žiakov môže štartovať až 7 hráčov ročníkov 2002 a 2003, v klube sme sa rozhodli, že súťaž odohráme ťažiskovo s prípravkármi, narodenými v rokoch 2004 a 2005. Len v niektorých zápasoch nastúpia aj starší hráči. Dali sme prednosť hernému rozvoju našich mladých hráčov pred výsledkami. IV. ligu mladších žiakov čakajú v novej sezóne viaceré zmeny. Hlavnou zmenou bude to, že sa bude hrať na ihrisku vytvorenom na šírku veľkého ihriska. Bude sa hrať v počte 1+7. Trénerom  mladších žiakov bude Peter Smieško, asistentom bude Pavol Labuda.  Domáce zápasy hrajú mladší žiaci v nedeľu o 10.00 hod. Do súťaže sa prihlásilo 6 mužstiev, hrá sa štvorkolovo, čo znamená, že v jesennej časti odohráme 10 zápasov. Tréningy mladších žiakov budú v stredu a v piatok.

Aj v tejto sezóne sa bude pripravovať aj prípravka. Chlapci narodení v rokoch 2005 až 2008 budú trénovať v rovnakých časoch ako mladší žiaci, ich tréningy však budú prispôsobené ich aktuálnym schopnostiam, pripravovať sa budú samostatne pod dohľadom Petra Smieška, Pavla Labudu, ktorým s našimi najmenšími nádejami bude pomáhať aj Štefan Labuda.

V novej sezóne všetkým želáme pevné zdravie a veľa chuti do poctivej práce. Výsledky sa určite dostavia.

Pridaj komentár