Vo štvrtok 04.07.2019 sa v budove ObFZ Kysúc uskutočnilo vylosovanie súťažného ročníka 2019/2020.

V novom súťažnom ročníku náš klub MŠK Snežnica  budú reprezentovať celkom 3 družstvá.

Družstvo mladších žiakov U-13 bude štartovať v súťaži s názvom IV. liga U 13 QUICK SPORT. V súťaži bude hrať 8 klubov a bude sa hrať trojkolovým systémom- v jeseni 9 zápasov, na jar 12 zápasov. Družstvo mladších žiakov bude tvorené najmä hráčmi minuloročnej prípravky a tiež niekoľkými hráčmi ročníka 2007.

Trénermi mladších žiakov v nastávajúcej sezóne bude dvojica Ing. Peter Smieško a Štefan Labuda. Súťaž začína posledný augustový víkend.

Rovnako v oblastnej súťaži budú štartovať aj prípravkári, ktorých budú tiež viesť Peter Smieško a Štefan Labuda.

Prvý tréning budú mať mladší žiaci a prípravka dňa 07.08.2019 o 16.45 hod. Tréningy budú bývať vždy v stredu a piatok o 16.45 hod.

 

Druhým mládežníckym družstvom bude družstvo dorastu U-19. Aj  keď si dorastenci v minulej sezóne vybojovali vrámci spoločného družstva postup do krajskej súťaže, už vopred sme sa rozhodli, že právo účasti vo vyššej súťaži prenecháme ŠK Radoľa. Chceme ísť skôr cestou naberania skúsenosti našich hráčov, u ktorých je predpoklad, že postupne prejdu do mužského futbalu. V súťaži budeme patriť zrejme k najmladším družstvám, ale veríme, že obstojíme so cťou a v 9 člennej tabuľke sa presadíme. Podstatné bude naberanie skúsenosti do budúcna. Trénerom U-19 bude Mgr. Marián Ukrop. Súťaž začína 31.08.2019. Tréningy začnú koncom júla, presný termín upresníme budúci týždeň.

Do sezóny 2019/2020 sme prihlásili poprvýkrát v histórii nášho klubu aj družstvo dospelých. Toto rozhodnutie bolo veľmi ťažké a museli sme ho prijať vo veľmi krátkom čase, potom, čo sme sa dozvedeli, že OŠK Snežnica neprihlási dospelých do súťaže. Popravde, keby sme vedeli ako náročné je zložiť konkurencieschopné družstvo, asi by sme sa rozhodli inak.  Cesta späť však nie je možná, dali sme sa na boj, tak musíme bojovať. Mužstvo bude tvorené najmä našimi odchovancami, resp. hráčmi, ktorí u nás pôsobili v mládežníckych kategóriách . Doplnené bude niekoľkými hráčmi z OŠK Snežnica, tých však bude podstatne menej ako sme si pôvodne predstavovali. Snažili sme sa mužstvo doplniť aj hráčmi mimo našej obce, čo sa nám však  nepodarilo, keďže ide o najnižšiu súťaž a v posledných ročníkoch snežnické mužstvo končilo na samom dne tabuľky. V 7. lige bude pôsobiť značne omladené mužstvo pod vedením trénera Mária Škorupu, ktorému bude pomáhať Ing. Peter Smieško. Úvodný tréning bude v utorok 16.07.2019 o 18.00 hod., následne si dohodneme  ďalší program prípravy, keďže viacerí chalani avizujú zahraničnú dovolenku.   Budeme hrať VII. ligu, v ktorej odohráme po 10 zápasov v jesennej aj jarnej časti. Súťaž začína 25.08.2019.

Cieľom je vybudovať postupne fungujúce mužstvo, dobrú partiu a opäť vrátiť na futbal v Snežnici divákov. Či sa nám to podarí je však vo hviezdach. Záväzok mužského futbalu sme si na seba zobrali zatiaľ na jednu sezónu. Po nej sa rozhodneme či budeme pokračovať  ďalej,  alebo či vôbec bude mať význam vkladať čas a energiu do tohto projektu. Robíme to najmä pre samotných hráčov, takže veľa bude záležať od ich prístupu. My sa budeme snažiť vytvoriť im dobré podmienky na futbal. Veríme, že sa nám podarí futbal v Snežnici udržať a postupne ho  nasmerovať na vyššie priečky.

K tomuto bude treba zásadne  zlepšiť  aj infraštruktúru na Obecnom štadióne v Snežnici. Chceme postupne zlepšiť a zrekonštruovať šatne a zázemie , vybudovať zavlažovanie a celkovo celý areál zmodernizovať , či už z vlastných prostriedkov, formou grantov, ale najmä v spolupráci s obcou. Aktuálne sa začalo s budovaním ochranného oplotenia a ochrannej siete za jednou z brán. Postupne pribudnú aj  ďalšie novinky. Zabezpečili sme úplne novú výstroj pre A mužstvo ako i veci potrebné na tréning.

IMG_20190710_145027254 IMG_20190710_145123268

 

O aktuálnych kádroch našich mužstiev a pohyboch v nich Vás  budeme priebežne informovať. Zatiaľ prezradíme, že k dnešnému dňu sa nám úspešne  administratívne podarilo dotiahnuť celkom 12 transferov, z toho 3  smerom von z klubu v kategóriách U-15, U-13 (2 prestupy,1 hosťovanie). úspešne sme realizovali zatiaľ 4 prestupy a 1 hosťovanie do MŚK Snežnica pri A mužstve a realizovali sme tiež 4 prestupy do MŠK v mládežníckych kategóriách(2x U-19, 2X U-13) Na prestupovom poli však naša aktivita bude pokračovať aj v najbližších dňoch a týždňoch, tak nám držte palce, nech všetko dobre dopadne.

 

Pridaj komentár