16.09. 2017 U-19 Kysučan Korňa: MŠK Snežnica 4:2 (2:1), góly- Záň, P. Paperňák

Zostava: Čako, Čižmárik( Mravec),Horvát, D. Paperňák, Muzika, Ševčík, P. Paperňák, Ma (Ukrop), Kmecz, Záň, Mihálik(Klučiarik)

Pred zápasom sme museli vyriešiť absenciu P. Voštenáka, ktorý chýbal z vážnych rodinných dôvodov. V bráne ho však plnohodnotne nahradil Patrik Čako. Do zápasu vstúpili lepšie domáci, ktorí hrali bojovne a s túžbou vyhrať. Naopak naše mužstvo absolútne nezvládlo úvod zápasu. Hrali sme nezodpovedne. Výsledkom boli dva góly v našej sieti a zaslúžené vedenie domácich. Našťastie na druhý zásah hneď krásnou strelou reagoval kapitán S. Záň, ešte predtým dopadla lopta po hlavičke Horváta na bránkovú čiaru. Konečne sme začali hrať a vidina vyrovnania nás hnala dopredu. Akcie viedli najmä cez výborne hrajúceho P. Paperňáka, ktorý domácim riadne podkuroval(domáci tréner až musel inštruovať svojich zverencov, aby na neho pritvrdili hru:)). Úvod druhého polčasu sa niesol v znamení nášho tlaku. Vyrovnanie viselo vo vzduchu. Potom prišiel v 56. minúte zlomový moment , ktorý rozhodol o osude celého zápasu. Domáci hráč po likvidačnom zákroku dostal za faul na P. Paperňáka žltú kartu a následne videl aj druhú za nešportové správanie. Dostali sme možnosť hrať  presilovku, avšak už o 2 minúty dovtedy veľmi dobre pískajúci rozhodca posúdil ruku Muziku, ktorý vstával zo zeme v pokutovom území ako hru v rozpore s pravidlami a domáci poskytnutú výhodu pokutového kopu využili. Následne bol zákrok Muziku v pokutovom území opäť posúdený rozhodcom ako nedovolený a domáci opäť z penalty zvýšili vedenie. Ťažko sa hodnotia rozhodnutia rozhodcu, chalani cítili krivdu. Rozhodca sa dostal pod tlak domácich divákov po vylúčení hráča Korne, ale treba veriť, že sa rozhodol podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Navyše tento rozhodca dlhodobo patrí medzi tých lepších  a doteraz sme s ním nikdy nemali problém……..Určite nebudeme zvalovať prehru na rozhodcu, pre ktorého to bol na rozmočenom teréne ťažký zápas. Za prehru si môžeme len a len sami. Vôbec sme nezachytili úvod a to rozhodlo. Herne sme  neboli horším mužstvom. Domáci však prejavili väčšiu túžbu po víťazstve a tak zaslúžene vyhrali.  Zlou správou je zranenie nášho najlepšieho hráča v zápase Paťa Paperňáka, ktorý má zrejme zlomený prst a jeho štart v ďalších zápasoch je otázny. V sobotu hostíme vedúce mužstvo tabuľky a hlavného kandidáta na postup- Polom Raková.

P1020497 P1020502 P1020510 P1020503

Pridaj komentár