01.10.2017

U-19 ŠK Javorník Makov: MŠK Snežnica 3:2(1:1),

U-15 Kysučan Ochodnica: MŠK Snežnica 2:2(1:1)

 

U-19 ŠK Javorník Makov: MŠK Snežnica 3:2(1:1),  góly- Kmecz 2

Zostava: Voštenák,  Mravec,Horvát, D. Paperňák, Muzika, Ševčík, P. Paperňák( Pokrivka), Ma ( Klučiarik), Minárik (Ukrop), Kmecz, Záň,

V úvode sme sa vysporiadali s rýchlou hrou domácich, ustáli sme územný tlak a aj dve šance a potom  po krídle vyviezol loptu P. Paperňák, perfektne načasoval prihrávku pred bránu, kde už číhal Kmecz, ktorý nás dostal do vedenia. Domáci nás potom pritlačili. Masnica trafil z priameho kopu brvno. Nebezpečné boli rohové kopy. Po jednom z nich sme už žiaľ inkasovali. Do polčasu sme už Makovčanov do vedenia nepustili, aj keď jeden krát sme vykopávali loptu z čiary a dve tutovky vychytal dnes výborne chytajúci P. Voštenák. Na druhej strane dva čisté nájazdy nepremenil Mravec.

V úvode druhého dejstva sa opäť presadil najlepší strelec súťaže- Masnica a domáci šli do vedenia. Makovčania síce hrali viac na našej polovici, ale paradoxne viac vyložených šancí sme mali my. Dopredu loptu vyvážal najmä P. Paperňák, ktorý spolu s Kmeczom a Mravcom robili domácej obrane až príliš veľké problémy. Domáci začali byť dosť nervózny a boli sme aj svedkami vzájomnej šarvátky. Mravec opäť šiel sám na bránu, ale opäť tutovku nepremenil. Gól nedal ani po rohu, keď z troch metrov nikým nekrytý netrafil bránu. Až v 70.minúte strelu Kmecza tečoval domáci hráč do siete a bolo vyrovnané. Potom sa k peknému sólu nadýchol P. Paperňák, ktorý sa preštrikoval až pred domáceho gólmana, ten ho však vychytal. Domáci vrhli sily do útoku, ale strieľali nepresne a najmä z väčšej diaľky. Už už sa zdalo, že gól dostaneme po neprehľadných skrumážach pred bránou, ale loptu sme vždy upratali do bezpečia. Päť minút pred koncom sa Makovčania predsa dočkali, keď sme po nedorozumení našich dvoch hráčov startili v strede poľa loptu a opäť Masnica zavŕšil hatrick.  Nezostávalo nám nič iné len pokúsiť sa o vyrovnanie. Veľmi blízko bol k tomu Záň, ktorý sa dostal až pred brankára domácich, ten však jeho nájazd aj s prispením obrany eliminoval. Škoda, lebo hoci domáci mali väčší územný tlak a tiež nepremenili dosť šancí, my sme sa po brejkových situáciách dostali do vyložených situácií, ktoré sme však nedotiahli. Remíza by asi bola spravodlivejšia. Chlapci, ale zápas odmakali a ukázali veľa pekného.

IMG_20171001_135401678 IMG_20171001_133456709

 

U-15 Kysučan Ochodnica: MŠK Snežnica 2:2(1:1), góly- Šmehýl(11m), Bajánek

Zostava: Caltík,Bajánek, T. Moravec, L. Moravec, J. Hruška, Śmehyl, Hrnko, Kopas, Ćižmárik, Belanec, Pet. Labuda

Na zápas sme nastúpili presne jedenásti. V úvode sa mužstva oťukávali. Do vedenia sme šli po góle z pokutového kopu. Domáci však potom vyrovnali a prevzali iniciatívu. Do kabín sa šlo za nerozhodného stavu. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu a pokiaľ v prvom dejstve boli domáci lepším mužstvom, v druhom polčase sme ukázali aj my niekoľko pekných akcií. V 57. minúte sme šli dokonca do vedenia po góle Bajánka. Domáci však vyrovnali 5 minút pred záverečným hvizdom a zrodila sa tak zaslúžená remíza.

Pridaj komentár