02.08.2020 Štart Dunajov: MŠK Snežnica 3:2 (0:0), góly- M. Kopas (11m), E. Kováč

 

Zostava: Muzika, M. Ukrop, Ďuroška,Janáč, Ševčík (Pokrívka), M. Kopas (Minárik), J. Kopas, J. Kmecz, Mravec, Kováč, Bajánek

 

V úvodnom dejstve viazla obojstranne kombinácia. Domáci dvakrát pohrozili Koprnom. Na druhej strane Bajánek ani na dvakrát nepremenil čistú šancu. Domácim robil problémy najmä Mravec, ktorý  aj rozvlnil sieť domácich, rozhodca však ešte predtým necitlivo hru prerušil pre faul v čistej šanci, na prekvapenie všetkých bol však domáci hráč potrestaný len žltou kartou. V prvom polčase sa nám hra nedarila. Domáci bojovali a veľmi často faulovali, z čoho vznikala nervozita, žiaľ naši hráči sa im v tomto prispôsobili. Po obrátke sme zvýšili tempo, domáci reagovali jasným faulom v pokutovom území. Z bieleho bodu zaznamenal svoj prvý gól po dlhom zranení Maťo Kopas. Žiaľ o pár minút sme neubránili štandardku Dunajova a začínalo sa odznova.   Potom bol za hrubé urážky rozhodcu vylúčený domáci Koprna a keď nám v 75. minúte po individuálnej akcii krásnou strelou  opäť vrátil vedenie Erik Kováč, len málokto čakal, že nebudeme v zápase bodovať. Následne však naivne a úplne zbytočne Jakub Kopas potiahol v pokutovom území za dres domáceho hráča, rozhodca bol nekompromisný a okrem pokutového kopu udelil Kopasovi aj druhú žltú kartu, čo znamenalo vyrovnanie síl. V 83. minúte sme opäť po našom nedôraze a štandardke domácich dostali gól, čo bolo trestuhodné. V závere zápasu bol ešte vylúčený ďalší domáci hráč. My sme v snahe aspoň vyrovnať vysunuli hráčov do útoku. Dunajov však enormnému tlaku odolal. V nadstavenom čase hlavičku Ukropa nádherne na roh vytlačil domáci brankár, ktorý následne z rohu opäť zázračne a tak trochu aj so šťastím vyrazil aj ďalší pokus Ukropa na tyč. Gól sa nám už nepodarilo dať.

Zápas sa hodnotí ťažko, pretože viacerí naši hráči majú určite na viac a sklamali. Zodpovedajúce výkony predviedli možno traja-štyria hráči. Ku všetkej úcte k súperovi sme mali v Dunajove bodovať. Nemôžme sa vyhovárať na nerovné ihrisko , ani na časté prerušenia hry či už rozhodnutiami rozhodcu, alebo opakovaným ošetrovaním domácich hráčov, ktorým  v závere dochádzali sily. Dunajov vložil do zápasu viac srdca. Naši niektorí hráči si myslia, že sú skvelí futbalisti, ale to treba dokazovať na ihrisku hrou a nie inak. Každý by si mal vstúpiť do svojho svedomia, začať od seba a zmeniť celkový prístup od tréningu, cez prípravu na zápas až po sústredenie sa na svoje úlohy na ihrisku počas zápasu.

 

Pochváliť treba Maja Muziku, ktorý sa obetoval pre kolektív a patrí mu za to poďakovanie.

štatistiky zápasu: https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/obfz-kysuc/zapas/514075/

IMG_20200802_161324349(1) IMG_20200802_162538218 IMG_20200802_165320626(1)

Pridaj komentár