09.08.2020 VII.QUICK SPORT Liga- 2. kolo- MŠK Snežnica: OŠK Rudina 1:3 (1:1), gól-Mravec

V horúcom počasí si na derby zápas našlo cestu viac ako 100 divákov. úvod zápasu patril hosťom, ktorí si vypracovali viaceré šance. Skóre zápasu otvoril v 7. minúte Jakub Pečala. Hostia aj naďalej hrozili, naša obrana bola neistá a najmä cez našu pravú stranu sa veľmi ľahko dostávali Rudinčania do pokutového územia. Ich strely však končili buď mimo brány, alebo ich likvidoval Michal Malich. Asi po 20 minútach sme sa prebrali konečne aj my, prudko a nebezpečne vystrelil Mravec, jeho strelu však brankár vyrazil. Následne vytlačil gólman hostí na brvno aj bombu Kopasa. Podobný zákrok predviedol na druhej strane náš brankár Malich keď nebezpečnú strelu Rudiny vytlačil tiež na brvno. Potom si Janáč takmer strelil vlastný gól, trafil tyč našej brány. V 39. minúte sa nám podarilo vyrovnať po krásnej strele aktívneho Mravca. Pred polčasovou prestávkou ešte Muzika zo 6 metrov hlavičkoval presne, brankár hostí však reflexívne zakročil .

 

Cez polčasovú prestávku starosta obce MVDr. Milan Hlavatý slávnostne uviedol do prevádzky systém automatického zavlažovania, ktorý bol na našom ihrisku vybudovaný z dotácie SFZ za spoluúčasti obce Snežnica.

V druhom polčase sme začali aktívnejšie my. Z priameho kopu sme ohrozili bránu hostí, lopta však tesne minula šibenicu. Našu snahu pribrzdilo obojstranné vylúčenie hráčov po vzájomnej kontraverzii. Na druhej strane sa parádnym zákrokom predviedol Malich, ktorý vyrazil strelu z diaľky na roh. Potom sme však urobili chybu v rozohrávke, ktorú v 68. minúte potrestal Andrej Čičala. Ten istý hráč odčinil svoje zlýhania v zakončení z 1. polčasu o 5 minút a o osude zápasu bolo prakticky rozhodnuté. V závere ešte dvakrát nebezpečne zo štandardných situácii pohrozil striedajúci Beňadik. Celkovo Rudina predviedla lepší výkon ako naše mužstvo a zvíťazila zaslúžene. Svoje mužstvá podržali obaja brankári, ktorí zneškodnili viaceré šance svojich súperov. Kritika z minulého zápasu však zjavne nepriniesla žiadny efekt, pretože opäť viacerí hráči podcenili najmä prípravu na zápas, čo sa im v extrémnej horúčave vrátilo aj s úrokami. Viacerí hráči zahrali pod svoje možnosti a neboli ochotní zabojovať za mužstvo, bez behania sa futbal nedá hrať. Na druhej strane pozitívom boli návraty viacerých hráčov do zostavy. Po dlhej dobe nastúpili Smieško, Horvát a hrávať postupne začína aj Beňadik. Prínosom boli aj výkony dorastencov, z ktorých dvaja nastúpili v základe a dvaja striedali v priebehu zápasu. O budúcnosť sa tak snáď nemusíme báť, Najbližšie sa predstavíme v nedeľu 16.8.2020 od 16.00 hod. v Lodne.

štatistiky zápasu: https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/obfz-kysuc/zapas/514078/

IMG_20200809_162517333 IMG_20200809_164639163 IMG-751d43a5cad0b36b17fd37abec3dfb8b-V

Pridaj komentár