09.04.2016 U-15- MŠK Snežnica : ŠK Javorník Makov 0:6 (0:1)2

MŠK Snežnica: Šmehýl, Ukropová, T. Kmecz, M. Čižmárik, Paperňák, J. Kmecz, Mravec, Juraj Pokrivka, Ján Pokrivka,(L. Moravec), S. Minárik (Ukrop), Pavol Labuda

Jarnú časť sezóny začali starší žiaci proti suverénnemu lídrovi súťaže z Makova. Už pred zápasom sme vedeli, že to bude veľmi ťažké. Okrem sily súpera sme sa museli vyrovnať s absenciami v našej zostave. Chýbal Matúš Lazar, Teo Moravec, ale hlavne zranený brankár Paťo Čáko. Paťa v bráne nahradil brankár mladších žiakov Marek Šmehýl, ktorý si tak  odkrútil veľmi ťažkú premiéru v drese starších žiakov. Marek sa snažil a niektorými zákrokmi nás podržal, ale pri množstve striel nemal jednoducho šancu. Jeho brankársky výkon však môže byť prísľubom do budúcich sezón. Vzhľadom k sile súpera ako i nášmu oslabeniu sme  zvolili  defenzívnu taktiku. Hostia boli od začiatku aktívny a mali hru na kopačkách. Nedokázali sa však  presadiť . Úvodný gól Makov strelil po priamom kope spoza pokutového územia. Na loptu Marek nedosiahol.  O chvíľu unikol po ľavej strane Kubo Kmecz, ktorého hostia faulovali v šestnástke, pokutový kop však faulovaný hráč nepremenil. Do polčasu hostia hrali útočne, naša obrana však odolávala. Po prestávke Makovčania zvýšili aktivitu, nám sa hralo čoraz ťažšie. Druhý gól strelil hosťujúci Kaštan, ktorý tak prekonal v priebehu tejto sezóny brankárov súperov po neuveriteľný 53 krát. Viac mu však nedovolil veľmi dobre brániaci Dominik(Pečovský) Paperňák. Našich chlapcov gól zlomil a líder postupne strelil ešte 4 góly. Makov zaslúžene bodoval naplno. Makovčanov by sme určite viac potrápili v plnej sile. Bude zaujímavé sledovať ďalšie výsledky lídra súťaže, ale my sa sústredíme na boj o 2. miesto v tabuľke. Podľa najnovších správ by sme mohli budúci týždeň nastúpiť posilnení o ďalších hráčov, takže dúfame, v prvé jarné víťazstvo.

 

1

2

11

8

10

7

5

3

15

Pridaj komentár