Vo štvrtok 8.5.2014 odštartovala séria turnajov Snežnica cup 2014……….

LOGO SNEZNICA 1

V prvom turnaji sa predstavili chlapci kategórie U-9. Počasie sa nakoniec umúdrilo a tak sa mohli všetky súboje najmenších bojovníkov bez problémov odohrať. Na turnaji štartovalo 5 mužstiev, hralo sa systémom každý s každým. Suverénnym spôsobom hralo na turnaji mužstvo Vrútok, ktoré vyhralo všetky štyri zápasy. Po horšom začiatku nakoniec na druhom mieste skončila Turzovka, ktorá naše mužstvo predstihla pri rovnosti bodov vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu. Rovnako Bytča sa dostala pred KNM  pri rovnosti bodov vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu. Počas celého dňa sme videli pekné výkony hráčov, nasadenie a bojovnosť, ktoré mnohokrát chýbajú profesionálnym futbalistom.

Mužstvá si zmerali sily aj v súťaži o najšikovnejšie mužstvo. Súťažilo sa v troch disciplínach-žonglovanie s loptou, slalom a streľba na presnosť. Súťaž bola veľmi napínavá a vyrovnaná. Nakoniec o jeden bodík zvíťazila Bytča, ktorej hráči sa mohli radovať z novučkej lopty. O jeden bod menej v súťaži získali až 3 mužstvá-Snežnica, Vrútky a Turzovka.

V jednotlivých mužstvách sme objavili viaceré talenty, ktoré vyčnievali od ostatných. Pri záverečnom hodnotení sme najlepších hráčov odmenili aspoň malou sladkou odmenou.

Pokiaľ ide o domáce mužstvo MŚK Snežnica. Na turnaji sme prekvapili. Hoci sme mali v mužstve až 4 hráčov narodených neskôr ako v roku 2005( z toho až traja sa narodili v roku 2007), pričom aj títo dostávali v každom zápase dosť priestoru na hru, podarilo sa nám skončiť na peknom 3 mieste. Siahali sme pritom na strieborné medaily, avšak vedenie v zápase s Turzovkou sme neudržali. Všetky naše zápasy boli herne vyrovnané o čom svedčia aj výsledky. Navrh snáď mali len Vrútky, ale aj s týmto mužstvom sme prehrali len 1:0. Všetci chlapci bojovali, ťahúnmi našich útokov boli najmä Marko Beňadik a Adam Ćižmárik. Strelecky sa presadil aj Peťo Labuda. Oporami zadných radov boli Leo Moravec a Tobias Minárik. Z nášho mužstva bol za najlepšieho hráča vyhlásený Marko Beňadik, najlepším strelcom bol Adam Čižmárik, ktorý sa presadil 3 krát.

mužstvo u-9,2014
mladšia prípravka MŠK Snežnica:horný rad zľava: Dominik Všetička, Matúš Śevčík, Adam Čižmárik, Marek Beňadik,Leo Moravec,Andrej Caltík, Peter Labuda, Tobias Minárik, dole zľava: Tomáš Bajánek, Richard Tomáš, tréner Ing.Peter Smieško, vedúci mužstva Pavol Labuda

Turnaj sa vydaril aj organizačne, všetky zápasy sa odohrali podľa časového plánu, občerstvenie všetkým chutilo, takže celkovo hodnotíme prvý turnaj zo série Snežnica cup pozítívne.

V závere chceme poďakovať za finančnú podporu pri organizovaní turnaja súkromnej bezpečnostnej službe PMJ Slovakia ako i Mariánovi Šmehylovi.

 

Účastníci turnaja

 

1.MŠK Snežnica,2.FO Bytča,3. FC Attack Vrútky,4. FK Tatran Turzovka,5. MŠK Kysucké Nové Mesto

účastníci U9Výsledky turnaja

 

Bytča-KNM 2:1

Vrútky-Turzovka 2:1

KNM-Vrútky 0:4

Snežnica-Bytča 3:2, góly-Beňadik, Ćižmárik, Labuda

Vrútky-Snežnica 1:0

Turzovka-KNM 1:2

Snežnica-Turzovka 1:2, gól Beňadik

Bytča-Vrútky 0:3

Turzovka-Bytča 3:0

KNM-Snežnica 1:2, góly 2x Čižmárik

Poradie: 1. FC Attack Vrútky-12 b, najlepší hráč Martin Homola

2. FK Tatran Turzovka-6b, najlepší hráč Tomáš Mĺkvik

3. MŠK Snežnica-6b, najlepší hráč Marek Beňadik

4.FO Bytča-3b, najlepší hráč Samuel Tichý

5. MŠK  Kysucké Nové Mesto-3b, najlepší hráč Adriano Harcek

Turnaje Snežnica cup budú pokračovať v nedeľu 1.6.2014, kedy sú pripravené turnaje pre kategórie U-10 a U-13. Srdečne Vás pozývame!

 

Pridaj komentár