U-19 OŠK Rudina: MŠK Snežnica – zápas bol odložený pre nespôsobilý terén

U-15 Slávia Staškov: MŠK Snežnica 7:0(4:0)

U-13 Slávia Staškov: MŠK Snežnica 2:1(1:0)

U-15 Slávia Staškov: MŠK Snežnica 7:0(4:0)

Zostava: Pokrívka, L. Moravec, T. Moravec, Pav. Labuda,  Ukrop, Mravec, S. Minárik, T. Minárik, Ondrášek, Lazar,Ukropová- tréner: Ing. Peter Smieško

V tomto zápase od začiatku bolo jasné, kto je pánom na ihrisku. Domáci boli takmer počas celého zápasu lepším mužstvom a svojou hrou šli oproti víťazstvu. Boli dôraznejší v osobných súbojoch, lepší v hre jeden na jedného a lepšie tiež strieľali. Naši chlapci a dievča sa síce snažili, ale medzihra nám nevychádzala a keď už sme sa dostali pred domácu bránu, neboli sme efektívny. Čaká nás ešte dlhá cesta, ale odhodlanie tomuto mužstvu nechýba. Dúfame, že už v najbližšom zápase to pôjde lepšie. Staškov potvrdil líderskú pozíciu a ak sa nič mimoriadné nestane, zrejme postúpi do vyššej súťaže. Škvrnou zápasu bol veľmi slabučký rozhodca, ktorý obojstranne pískal s veľkými chybami………

 

U-13 Slávia Staškov: MŠK Snežnica 2:1(1:0), gól- Duban

Zostava: Bajánek, Hruška J., Caltík, Belanec, Labuda Pe., Čižmárik, Ševčík, Duban, Hruška A.

Toto stretnutie sa majstrovským zápasom mladších žiakov asi ani nedá nazvať. Kombinácia nespôsobilého a premočeného trávnika, veľmi slabého rozhodcu, ktorý mal viesť tento zápas ale tuším viedli jeho a nakoniec “fanúšikovia”, ktorí nás vulgárne napádali hneď od príchodu na ihrisko. Takýchto stretnutí by sa deti asi nemali ani zúčastňovať.

Do zápasu sme nastúpili opäť oslabení o hráčov, ktorí dali prednosť iným aktivitám čo ma dosť mrzí. Hráči, ktorí nastúpili na trávnik ma, ale nesklamali ani jeden i keď spočiatku hrali trošku ustráchane, čo sa im ani nečudujem v takej atmosfére. Hra bola spočiatku vyrovnaná, neskôr domáci mali mierne navrch. Bojovalo sa prevažne v strede ihriska, ale na premočenom trávniku nebola možná súvislá kombinácia či prihrávka. V prvom polčase sme inkasovali zo závaru pred našou bránou, kedy sme nestihli včas reagovať na vzniknutú situáciu. Mohli sme aj vyrovnať, keď Čižmárik a Labuda Pe. prudkými strelami ohrozili domácu bránu ,ale lopta skončila na hornom brvne v obidvoch prípadoch.

Obraz hry v druhom polčase sa vôbec nezmenil. Hráči obidvoch mužstiev sa trápili vo vode a boli rušení doslova revaním domácich “fans”. Hneď v úvodných minútach druhej časti hry sa nám podarilo konečne vyrovnať, keď domácej obrane ostal za chrbtom Duban a nikým nestrážený skóroval. Samozrejme sme si daného stavu nemohli užiť dlho, pretože o niekoľko minút bola odpískaná proti nám penalta za údajnú hru rukou, ktorú pán rozhodca z jeho uhlu pohľadu  nemohol v žiadnom prípade vidieť. Tento trestný kop síce náš brankár vyrazil len škoda, že tak nereagovali aj ostatní naši hráči a tak domáci pohodlne skórovali. Vrcholom všetkého bola situácia okolo druhej penalty. Náš obranca na mokrom teréne tvrdo fauloval domáceho útočníka na hranici pokutového územia. Rozhodca samozrejme odpískal penaltu a ďalej sa už len prizeral akoby tam ani nebol. Na ihrisko vybehli dvaja páni a začali nadávať našim hráčom. Len nadávky a krik. Naši chlapci boli úplne z toho vedľa a všetci sme chceli nech už je koniec a ideme preč. Penaltu náš brankár opäť zneškodnil ale tentokrát naši chlapci loptu upratali do bezpečia. Do konca zápasu sa na výsledku už nič nemenilo.

Komentár uverejňujeme bez redakčných úprav, tak ako zápas videl tréner mladších žiakov Pavol Labuda, pričom dianie na ihrisku i mimo neho nám potvrdili aj rodičia našich detí, ktorí boli na Staškove.
Na vysvetlenie okolností zápasu mladších žiakov uvádzame nasledovné: Súťaž mladších žiakov sa hrá štvorkolovo, čo znamená, že s každým súperom sa počas súťaže stretneme 4 krát(dvakrát v jesennej časti a dvakrát v jarnej časti) . Začiatkom septembra hrali naši mladší žiaci v Snežnici zápas so svojimi rovesníkmi zo Staškova. Zápas sme pôvodne prehrali 2:4, avšak na základe rozhodnutia ŠTK ObFZ Kysúc, teda riadiaceho orgánu súťaže bol zápas nakoniec kontumovaný v náš prospech pre neoprávnený štart hráča hostí. O čo vlastne šlo. V predzápase tohto stretnutia hrali vzájomný zápas mužstvá starších žiakov MŠK Snežnica a Slávie Staškov. V tomto zápase nastúpil za Staškov hráč(nazvyme ho XY, lebo nie je vhodné uvádzať meno chlapca, ktorý nemôže za konanie dospelých). Ten istý hráč XY však už o niekoľko minút nastúpil aj na zápas mladších žiakov a dokonca v zápase aj skóroval. Článok 10, bod 5 Rozpisu súťaží ObFZ Kysúc na sezónu 2016/2017 však jednoznačne hovorí, že v jeden deň môže jeden hráč nastúpiť len na jeden súťažný zápas. Takéto pravidlo platí dlhoročne, nebolo teda nové.Paradoxom celej situácie je to, že ešte pred zápasom sa hosťujúci tréner, resp. vedúci mužstva pýtal ako to je s týmto pravidlom. Náš predseda klubu mu vysvetlil, že pokiaľ hráč už hral v súťažnom predzápase, nemôže nastúpiť v rovnaký deň v ďalšom zápase a že my toto pravidlo hoci neradi, ale musíme rešpektovať. Napriek tomu hostia zo Staškova vedome hráča XY do zápasu nasadili. Na uvedenú situáciu sme reagovali elektronickým podaním k zápasu, kde sme žiadali stanovisko riadiaceho orgánu, nakoľko aj rozhodca zápasu tvrdil nášmu trénerovi po zápase, že nič nebráni tomu, aby hráč nastúpil na viac zápasov. Vyslovene sme uviedli, že nežiadame kontumáciu. Chceli sme vysvetlenie, pretože situácia kedy by jeden hráč mohol nastúpiť za mladších aj starších žiakov by nám pri našom obmedzenom počte hráčov maximálne vyhovovala. Koniec koncov aj v inkriminovanom zápase sme mohli do zápasu mladších žiakov nasadiť hneď 5 hráčov, ktorí hrali v zápase starších žiakov a môžu hrať ešte aj za mladších žiakov. Buďte si istý, že keby sme do zápasu nasadili čo i len dvoch z týchto hráčov, zvíťazili by sme bez najmenších problémov. Urobte si teda sami názor, či tieto okolnosti mohli byť dôvodom k tomu, aby naši chlapci od začiatku až do konca zápasu boli vystavení vulgarizmom a urážkam zo strany Staškovcov, najmä teda dvoch “inteligentných” pánov, ktorí sú určite na seba hrdí, aký sú frajeri. Človeku je ľúto keď si títo frajeri dovolia vbehnúť po faule nášho hráča na ihrisko a zjapať po chlapcovi tak, že tento sa rozplače. Ale určite títo pánkovia mali pekný víkend. Staškov sa tak môže pýšiť prvým miestom v tabuľke. Futbal bol však zas raz v postavení mimo hry. Česť domácemu trénerovi, ktorý sa nenechal na rozdiel od niektorých domácich vtiahnúť do tohto nechutného divadla a určite aj on badal, že krik a nadávky uškodili aj jeho chlapcom, ktorí ani nevedeli, o čo sa jedná. Škoda, lebo v Staškove sa vždy hralo slušne…….Niektorí dospelí si však potrebujú na ďeťoch niečo dokazovať. Dúfajme, že na jar u nás sa situácia nebude opakovať a všetko prebehne hladko, tak, aby si deti z obidvoch družstiev schuti zahrali futbal. My urobíme preto všetko, čo bude v našich silách.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ak neviete nájsť rozhodcu, je to ten chlapec v strede v rozlišovačke:). Niet sa čo čudovať, že zápas viedol niekto iný ako on. Tiež nám ho bolo ľúto….

 

 

 

Pridaj komentár