U-19 MŠK Snežnica: FK Polom Raková 2:2(0:1)

U-15 MŠK Snežnica: Kysučan Korňa 3:7(0:5)

U-13 MŠK Snežnica: Kysučan Korňa 4.1(1:1)

U-19 MŠK Snežnica: FK Polom Raková 2:2(0:1), góly- Beňadik, Kmecz

Zostava: Voštenák, Ševčík, F. Horvát, Majtán, M. Mravec, M. Horvát, Kopas, Kmecz,   Muzika, Beňadik, Jaššo- tréner M. Ukrop

V 5. kole súťaže k nám zavítal ambiciózny súper, ktorý sa od začiatku prezentoval  aktívnou hrou. Naši chlapci sa tentokrát dlhšie rozbiehali. Bolo šťastím, že hosťom sa nepodarilo dať gól, pretože si vypracovali dve-tri sľubné príležitosti. Potom sme sa začali osmeľovať aj my. Jakub Kmecz sa dostal do výbornej príležitosti, lopta mu však v rozhodujúcom momente odskočila. Pred polčasom sa po rohu k odrazenej lopte dostal hosťujúci hráč a prehrávali sme 0:1. Ešte pred polčasom sa na krídle krásne uvoľnil Kubo Kopas, odcentroval, avšak Miro Mravec z bezprostrednej blízkosti nedal. Do druhého polčasu sme naopak aktívnejšie vstúpili my, tlačili sme sa pred bránu hostí, vypracovali sme si aj šance, gól však nie a nie streliť. Jakub Kopas na pravom krídle robil hosťujúcej obrane značné problémy. Napokon sa na nás usmiala šťastena, keď hosťujúci hráč na jeho smolu zahral v pokutovom území rukou. Nariadenú penaltu premenil T. Beňadik. Náš tlak sa stupňoval a 10 minút pred koncom sme sa po rohu Kmecza tešili druhý krát. Hostia sa však nevzdávali a tiež hrozili najmä z početných priamych kopov. V týchto fázach zápas vrcholil. Na 3:1 mohol po krásnej individuálne akcii zvýšiť Maťo Horvát, ktorý však zoči voči hosťujúcemu gólmanovi nedal gól. V 85. minúte tak udrelo na druhej strane, kedy po teči priameho kopu lopta skončila v sieti. Hostia dokonca mohli opäť skóre otočiť, v závere ale svoj nájazd taktiež nepremenili. Zápas tak skončil zaslúženou deľbou bodov. Ako sme mohli vyhrať, tak sme mohli aj prehrať. Obom mužstvám ako i rozhodcom patrí pochvala za výborný zápas.

 

U-15 MŠK Snežnica: Kysučan Korňa 3:7(0:5), góly- M. Mravec 3

Zostava: Pokrívka, L. Moravec, T. Moravec, Pav. Labuda,  Ukrop, Mravec, S. Minárik, T. Minárik( 36. Śmehýl), Lazar,Kopas,Ukropová- tréner: Ing. Peter Smieško

 

Naši starší žiaci chceil súperovi vrátiť prehru z pred dvoch týždňov. Odhodlanie však zostalo v šatni. Do zápasu sme vstúpili katastrofálne a hneď v 3. minúte sme prehrávali 0:2. Až potom si chalani uvedomili, že už sa hrá. Miro Mravec sa presadil individuálne, bol faulovaný v pokutovom území, na prekvapenie všetkých sa však nepískalo. Naši začali hrať viac vpredu a zistili, že súper je tiež len z mäsa a kostí. Nebolo to však nič platné, pretože hoci sme loptu držali častejšie na kopačkách hosťom stačilo vykopnúť loptu a po našich fatálnych chybách vzadu sa rútili na nášho brankára. Do polčasu tak Korňania nastrielali celkom 5 gólov. Tešili sa zo zaslúženého vedenia. Po polčasovom dohovore to našťastie naše mužstvo nezabalilo a pokiaľ v 1. polčase hostia herne jednoznačne dominovali, v druhom polčase naši hru vyrovnali a dokonca boli v určitých fázach lepším mužstvom. Miro Mravec strelil hatrick a veru mohol pridať ešte ďalšie góly. Korňa u nás zaslúžene vyhrala, ale náš výkon v druhom polčase dokázal, že aj my vieme hrať futbal. Treba si cez voľný víkend vyčistiť hlavy a v závere jesene musíme nejaký ten zápas zlomiť v náš prospech.

 

U13 MŠK Snežnica –  Kysučan Korňa  4:1 (1:1), góly-Čižmárik 2, Labuda, Duban

Zostava: Bajánek, Hruška J., Belanec, Caltík, Labuda, Čižmárik, Bohušík, Duban, Ondrášek, Tomáš, Ševčík

Do  zápasu sme nastupovali s odhodlaním bodovať naplno. Hneď od úvodu sa obe družstvá snažili o útočný futbal. Ako prvým sa podarilo skórovať hosťom už v tretej minúte, keď sme inkasovali po hrubých chybách v našej obrane. Naši chlapci pokračovali naďalej v snahe o vyrovnanie, čo sa im aj podarilo o štyri minúty neskôr, keď bol faulovaný Labuda a z následného priameho kopu skóroval krásnou strelou Čižmárik. O niekoľko minút mohli ísť hostia opäť do vedenia po faule v pokutovom území, ale hosťujúci hráč nariadenú penaltu nepremenil. Následne sa naša hra konečne ukľudnila, začali sme si vytvárať viac streleckých príležitostí, obrana pracovala takmer bez  chýb.

Druhý polčas sme začali veľmi dobre a už v druhej minúte skóroval Duban. Súpera sme dostávali pod čoraz väčší tlak a odmenou boli góly Čižmárika a Labudu. V druhom polčase sa hralo najmä v strede ihriska a na polovici súpera, náš brankár sa dostal k lopte len sporadicky. Päť minút pred koncom sme kopali ešte penaltu, ale Labuda ponúknutú možnosť nevyužil. Chlapci predviedli bojovný výkon a víťazstvo si plne zaslúžili.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

Pridaj komentár