Letná prestávka netrvala dlho. Už minulý týždeň sa začala nová sezóna. My sme mali vo vylosovaní voľno.

V novej sezóne bude mužstvo mužov hrať najvyššiu oblastnú súťaž, ktorá sa po reorganizácii súťaži bude označovať ako VII.liga ObFZ. Súťaž je rozdelená na dve skupiny -A a B. My hráme v skupine A, v ktorej sú zaradené mužstvá z okresu Kysucké Nové Mesto. Pôvodne mali obidve skupiny po 8 účastníkov, avšak Vadičov dodatočne postúpil do novovzniknutej VI. ligy, takže v skupine A zostalo 7 účastníkov. Keďže našim prvým súperom mal byť práve Vadičov, uplynulý víkend sme mali voľno. Ešte pár slov k modelu súťaže. Najskôr sa v obidvoch skupinách stretnú všetky mužstvá doma a vonku, každý s každým a po odohraní zápasov v skupinách sa na jar mužstvá umiestnené v skupinách na prvých 4 miestách stretnú každý s každým v boji o postup , doma vonku, s tým, že výsledky vzájomných zápasov z pôvodných skupín sa prenášajú, rovnako mužstvá umiestnené v skupinách na miestach 5. a nižšie sa stretnú v bojoch o udržanie sa v súťaži (pre prípad, že v novej sezóne sa prihlási viac mužstiev a bude vytvorená aj 8. liga).

V našom mužstve nastala zásadná zmena na trénerskom poste. Odchádzajúceho Mária Škorupu, ktorý v súčasnosti trénuje Radoľu vystriedal pri trénerskom kormidle Peťo Smiešeko. Čo sa týka kádra, spoliehame sa na našich odchovancov. Isté pohyby sme však zaznamenali. S futbalom skončil Tomáš Bajánek, dočasne nepokračujú Jakub Kmecz a Michal Bajánek, u ktorých však dúfame, že sa opäť pripojia k mužstvu. V zahraničí dlhodobo začal pracovať Pavol Kubík a tiež Ján Fritz, ktorí nám teda tiež budú chýbať. Pre zranenie zatiaľ netrénuje Dominik Mičky. K mužstvu sa naopak pripojil po dlhodobom zranení Samo Minárik. Z dorastu prichádzajú brankár Aďo Caltík a Tobiaš Minárik. Budeme sa spoliehať aj na dorastencov,ktorí už za mužov hrali aj minulú sezónu. Z Radole k nám prichádza na hosťovanie Maroš Mičiak,Erika Śošku sme získali na ročné hosťovanie z RTJ Brodno. Trénovať začal aj Ĺuboš Javorík.

Náš prvý zápas v súťaži odohráme doma v nedeľu 14.08.2022 o 16.30 hod s TJ Kysučan Ochodnica. Všetkých Vás srdečne pozývame!

Čo sa týka mládežníckych mužstiev, po dlhšej dobe sme neprehlásili do súťaže mužstvo dorastu U-19, a to preto, aby nám dorastenci pomohli v mužskom futbale.

Naopak po určitej odmlke bude v súťaži pôsobiť mužstvo starších žiakov U-15 a svoje súťaže budú hrať aj mužstvá prípravky U-9 a U-11.

Letný čas sme využili aj na vylepšenie podmienok na našom štadióne- Okrem rekonštrukcii spŕch a wc sme vylepšili aj ďalšie zázemie. O týchto novinkách Vás budeme informovať čoskoro v osobitnom článku s bohatou fotodokumentáciou, pretože rekonštrukčné práce v takom rozsahu si to zaslúžia.

Peťo Smieško strieda pri trénerskom kormidle Mária Škorupu.

Pridaj komentár