Až traja zástupcovia nášho klubu absolvovali úspešne trénersky kurz UEFA Grassroots C a stali sa držiteľmi trénerskej licencie.

Od polovice apríla do začiatku augusta organizoval SsFZ Banská Bystrica v spolupráci s ObFZ Kysúc trénersky kurz UEFA Grassroots C, ktorého sa zúčastnili aj naši mládežnícky tréneri- Peter Smieško, Štefan Labuda a Marian Ukrop.

Všetci menovaní sa už síce dlhé roky venujú v našom klube práci s mládežou, avšak doba ide vpred a tak aj my sme si povedali, že by bolo dobré posunúť výchovu našich mladých o level vyššie.

Kurz prebiehal vo veľkej časti dištančnou formou prostredníctvom prednášok online za účasti viacerých lektorov , najmä pod patronátom PaedDR. Petra Štefaňáka, ktorý fundovane vysvetľoval problematiku jednotlivých blokov výučby. Celkom 23 účastníkov kurzu z pôsobnosti ObFZ Kysúc a ObFZ Žilina absolvovalo aj praktickú výučbu na ihrisku, rovnako tiež povinné boli aj hospitácie na tréningoch vedených licencovanými trénermi.  Celý kurz vyvrcholil záverečnými skúškami, kde sa hodnotili teoretické vedomosti formou testov a tiež záverečné práce jednotlivých účastníkov.

Zástupcovia nášho klubu dopadli výborne a v týchto dňoch si všetci prevzali diplomy a trénerske preukazy. Touto cestou náš klub ďakuje organizátorom školenia ako i lektorom za profesionálny prístup a výbornú komunikáciu, ktorá umožnila účastníkom kurzu načerpať množstvo nových poznatkov.

Veríme, že získané vedomosti naši tréneri zúžitkujú v praxi a zlepšia tým úroveň tréningiového procesu mládežníckych mužstiev MŠK Snežnica.

PS: nebojte sa , aj naďalej trénujeme bez nároku na odmenu:)

IMG-a17a3b1722be8ec6edf36905022ac781-VIMG_20200907_160219193 IMG-c14c7f1897072a17db88906f3182ae86-V

 

Pridaj komentár