06.09.2020 muži Štart Dunajov: MŠK Snežnica 2:2 (1:2), góly- Kmecz 2

06.09.2020 U-15 Kysučan Ochodnica: MŠK Snežnica 0:6 (0:2), góly- A. Pokrivková 3, Višňák 2, Tomáš

05.09.2020 U-19 Slovan Podvysoká:MŠK Snežnica 3:2 (1:2), góly- Bajánek, Čižmárik

Cez víkend bojovali o body tri naše družstvá.

muži

Štart Dunajov: MŠK Snežnica 2:2 (1:2), góly- Kmecz 2

Z dôvodu konania MTB maratónu sme aj druhý jesenný zápas s Dunajovom odohrali na ihrisku v Dunajove. Ihrisko v Dunajove nepraje kombinačnej hre, čo nám nevyhovovalo. Domáci šli do vedenia, a nepremenili ešte jednu výbornú šancu. Na druhej strane dorážku Horváta z bezprostrednej blízkosti vykopávali z čiary domáci hráči. Potom po individuálnej akcii nádherne vymietol vynkel dunajovskej brány Kmecz, ktorý nás o chvíľu po prudkom centri J. Kopasa hlavou poslal do vedenia. V druhej polovici bola hra vyrovnaná, ale v defenzíve sme hrali neorganizovane a s veľkým množstvom chýb, čo  takmer dvakrát využili domáci, ktorí však svoje vyložené šance nepremenili. Na druhej strane bol v nájazde pred pokutovým územím stiahnutý  J. Kopas, čo rozhodca “ocenil” len žltou kartou. Domácim sa podarilo vyrovnať po tečovanej strele pätnásť minút pred koncom zápasu. V závere po druhej žltej karte bol vylúčený Ukrop a tak hoci sme chceli zvíťaziť, musíme brať aj remízu. Budúci týždeň cestujeme na derby do Rudiny.

IMG_20200906_153752155 IMG_20200906_153820738

U-19

Slovan Podvysoká:MŠK Snežnica 3:2 (1:2), góly- Bajánek, Čižmárik

K tomuto zápasu sa len veľmi ťažko píše komentár. Domáci šli do vedenia gólom z penalty, ktorá z nášho pohľadu bola minimálne veľmi sporná, pretože náš brankár chytil loptu a potom cez neho prepadol domáci útočník. Źiaľ rozhodca to posúdil inak a my to musíme akceptovať. Naše mužstvo však do polčasu výsledok otočilo po pekných góloch Bajánka a Čižmárika. Potom šiel sám na domáceho brankára M. Pokrívka, ktorého peknou krížnou prihrávkou vysunul T. Minárik, žiaľ šancu nepremenil a rovnako pochodil aj Bajánek. Toto sa nám neskôr vypomstilo, už pred prestávkou útočník Podvysokej premárnil vyloženú príležitosť. Po polčase naše mladé mužstvo, v základnej zostave so šiestimi hráčmi ročníka 2005 nezvládlo tlak domáceho prostredia, ktoré nemalo nič spoločné so športom. Nechceme rozpisovať čo sa všetko udialo, ale je na zamyslenie správanie niektorých primitívov ovplyvnených alkoholom. Domáci funkcionári to majú veľmi ťažké a nie je im čo závidieť. Chlapcom slúži ku cti, že sa nenechali vyprovokovať a slušne zápas dohrali, žiaľ prostredie sa určite rozhodujúcim spôsobom podpísalo na náš nevýrazný výkon, naopak domácich vyburcovalo k bojovnému výkonu a zaslúženej výhre. Máme im čo vraciať a veríme, že v odvete im to aj športovo a korektne vrátime.

IMG_20200905_135505922_MP IMG_20200905_135530474

U-15

V prvom jesennom vystúpení naši žiaci zahrali dobre a v úvodných dvadsiatich minútach sa hralo prakticky len na polovici domácich. Brankár Ochodnice však zlikvidoval veľa našich šancí. Potom dvakrát pohrozili aj domáci, ale náš gólman jednu strelu kryl a pri druhej akcii sa domáci k zakončeniu nedostali.  V prvom polčase sa nám podarilo skórovať dvakrát. Po polčase sme pridali ešte štyri góly. Strelecky bola disponovaná najmä Alžbetka Pokrivková, ktorá zaznamenala hatrick. Sekundoval jej Višňák a gól z penalty pridal aj kapitán Tomáš.  Víťazstvo nás potešilo, ale netreba ho preceňovať. V nedeľu hostíme lídra tabuľky FK Lodno.