Tak ako sme sľúbili, poobhliadneme sa za práve skončenou sezónou 2018/2019.

Sezóna 2018/2019 bola do určitej miery pre klub MŠK Snežnica špecifická v tom, že až pri troch zo štyroch mužstiev, ktoré boli prihlásené v súťažiach sme vytvorili spoločné družstvo mládeže s klubom ŠK Radoľa. K tomuto kroku sme pristúpili v snahe udržať čo najviac hráčov registrovaných v našom klube pri súťažnom futbale.

Pri starších a mladších žiakoch bol tento krok jediný možný, pretože žiacke kategórie by sme z vlastných zdrojov nenaplnili.Viacerí hráči z týchto kategórii pred sezónou prestúpili, resp. šli na hosťovanie do klubov z vyšších súťaží.

V mladších žiakoch sme v spoločnom družstve mali najnižšie zastúpenie a káder bol prakticky tvorený len hráčmi Radole.  Pravidelne v tomto mužstve hral Richard Tomáš, ktorý vzorne dochádzal aj na tréningy do Radole. V úvode sezóny nastúpil za mladších žiakov aj Matúš Śevčík, ktorý potom odišiel na hosťovanie do MŠK KNM..  Tak Richard Tomáš ako i Matúš Śevčík strelili počas sezóny v súťažných zápasoch za spoločné družstvo U-13 MŠK Snežnica- ŠK Radoľa po 4 góly.

 

Výraznejšiu pečať mala z nášho pohľadu spolupráca v spoločnom družstve U-15 MŠK Snežnica- ŠK Radoľa. Tu počas sezóny zasiahlo do majstrovských zápasov celkom 7 našich hráčov. Boli to Leo Moravec, Marek Śmehýl, Adam Ćižmárik, Aďo Caltík, ktorí pravidelne nastupovali na zápasy III. ligy. V priebehu sezóny na niektoré zápasy nastúpili aj Tomáš Bajánek a Marek Ondrášek, v úvode tiež Peter Labuda, ktorý potom odišiel na hosťovanie do MŠK KNM. Naši hráči strelili v súťažných zápasoch za spoločné družstvo celkom 9 gólov ( L. Moravec 4, A. Čižmárik 3, P. Labuda 2). Po športovej stránke spolupráca v tejto kategórií pomohla obidvom klubom. Naši chalani sa herne posunuli v kvalitnej súťaži vyššie a Radoľa zas bola spokojná, že mužstvo starších žiakov prakticky nemalo problémy so záchranou, ktorú sme vybojovali v značnom predstihu. Už v jarnej časti sezóny 2017/2018, kedy za Radoľu naši hráči v tejto kategórii nastupovali za starších žiakov na striedavé štarty, prispeli výraznou mierou k udržaniu krajskej súťaže. Spolupráca teda trvala dlhšie ako jednu sezónu. Tento rok šlo mužstvo starších žiakov výkonnostne vďaka spolupráci našich klubov tiež o level vyššie. Výborne fungovala pri starších žiakoch aj trénerská súčinnosť nášho Petra Smieška s Máriom Śkorupom, ktorý bol hlavný tréner v tejto kategórii. Zápasy mladších a starších žiakov  sa hrali v Radoli, keďže išlo o dvojičkovú súťaž a nechceli sme komplikovať situáciu náročným presúvaním hráčov, najmä z kategórie U-13, kde prevládali chlapci z Radole a blízkeho okolia.k. Finančne a logisticky zabezpečoval žiacke mužstvá klub ŚK Radoľa.

Snežnica cup U-15, 17.11.2018, mužstvá Radole a Snežnice
Snežnica cup U-15, 17.11.2018, mužstvá Radole a Snežnice

 

P1030128
Spoločné družstvo mládeže U-15 MŠK Snežnica- ŠK Radoľa

Pri mužstve dorastencov bola pred sezónou situácia trochu iná. Túto vekovú  kategóriu by sme zrejme síce s “odretými ušami”, ale predsa naplnili. Nakoniec sme sa rozhodli, že nebudeme riskovať nízky počet hráčov na zápasoch počas sezóny a tiež sme zvolili spoluprácu vrámci spoločného družstva s Radoľou. Boli dohodnuté presné pravidlá o počte nasadzovania hráčov do zápasov, toto sme však museli postupne revidovať, keďže viacerí naši hráči neprejavili záujem hrať za spoločné družstvo a kvalita šla mierne dole. Počas sezóny zasiahlo do bojov v V. lige ObFZ U-19 celkom 7 našich hráčov, z toho Matej Ćižmárik len v úvode sezóny a Teo Moravec už nenastúpil do jarnej časti. Pravidelne na zápasy chodili Patrik Ćáko, Miroslav Mravec , Kubo Kmecz, ktorí hrávali v základnej zostave. Menej príležitosti dostali ako striedajúci hráči Daniel Ukrop a Samuel Minárik. Fungovala spolupráca trénera Stanislava Cenigu s vedúcim mužstva a asistentom Mariánom Ukropom. V tejto kategórii sme sa trochu rozchádzali s Radoľou vo filozofii, pretože Radoľa mala jednoznačne zadefinovaný cieľ postúpiť späť do krajskej súťaže, odkiaľ pred sezónou vypadla. My sme viac preferovali, aby hrávali najmä chalani , ktorí poctivo trénujú a môžu byť prínosom do budúcnosti. Z týchto dôvodov prišli do mužstva v priebehu sezóny viacerí hráči, čo na jednej strane zdvihlo kvalitu kádra, ale na druhej strane veľa chalanov nemohlo nastupovať do zápasov, keďže nebolo výnimočné, že na zápas prišlo aj 20 hráčov. Nie vždy sa ušiel všetkým dres čo i len na striedačku. Naši hráči však v duchu predsezónnych dohôd dres vždy dostali. Nakoniec sa postupový cieľ podarilo splniť a spoločné družstvo U-19 ŠK Radoľa- MŚK Snežnica svoju súťaž vyhralo, najmä po zlepšených výkonoch v jarnej časti.Naši hráči za spoločné družstvo strelili celkovo 13 gólov, z toho Miro Mravec 10, Kubo Kmecz 2 a Daniel Ukrop 1.

Ekonomicky zabezpečoval súťaž a prípravu dorastu klub MŚK Snežnica s tým,  že zápasy sme hrali striedavo tak v Radoli ako i v Snežnici. Pre novú sezónu sme sa však rozhodli, že vo vyššej súťaži bude štartovať Radoľa a my tentoraz ako samostatné družstvo budeme hrať opäť oblastnú súťaž. Spolupráca aj pri doraste určite splnila účel.

spoločné družstvo dorastu ŠK Radoľa-MŠK Snežnica
spoločné družstvo dorastu ŠK Radoľa-MŠK Snežnica na turnaji v Rudine
DSC00165
Spoločné družstvo mládeže U-19 ŠK Radoľa- MŠK Snežnica po poslednom zápase v Čiernom – víťazné postupové tričká

Celkovo spoluprácu s ŠK Radoľa hodnotíme pozitívne. Obe strany vždy čestne dodržali všetko na čom sme sa zmluvne, alebo aj ústne dohodli. Získali sme tiež skúsenosti na poli administratívnom, kde so SFZ bolo potrebné viac komunikovať a prispôsobovať naše predstavy záväzným normám, takže aj z tohto pohľadu sme sa posunuli ďalej.  Aj keď v novej sezóne pôjdeme každý svojou cestou samostatne, rôznym formám spolupráce sa určite nebudme brániť a nie je tiež vylúčené, že aj v budúcnosti vytvoríme nejaké spoločné družstvo mládeže.

 

Jediné mužstvo, ktoré pôsobilo v súťaži samostatne pod hlavičkou MŠK Snežnica bolo mužstvo U-11– prípravka. Toto mužstvo celú sezónu viedol Štefan Labuda. Mužstvo poctivo trénovalo. V súťaži sa nám výsledkovo až tak síce nedarilo, ale hanbu sme si neurobili. Až 4 turnaje sme počas sezóny zorganizovali v Snežnici. Vonku sme sa opakovane zúčastnili turnajov v Rudine a Krásne nad Kysucou.  Hrali sme tiež na veľkom turnaji ObFZ v aréne v Korni a na halovom turnaji Snežnica cup. Sezóna určite splnila svoj cieľ, ktorým bolo pripraviť hráčov na štart v súťaži vyššej kategórie- mladších žiakov v nasledujúcej sezóne.Najlepším strelcom v tejto kategórii bol Radko Tanuška, ktorému sa podarilo streliť 6 gólov.

IMG_20180912_162205682_HDR
MŠK Snežnica U-11, sezóna 2018/2019 počas domáceho turnaja – jeseň 2018
DSC_0770
U-11 na turnaji v Korni- 16.03.2019

Pridaj komentár