Pokračujeme v jesennom hodnotení. Tentokrát sa budeme venovať hodnoteniu našich najmladších nádejí.

Zatiaľ čo v sezóne 2018/2019 samostatne v súťaži pôsobilo len mužstvo prípravky MŠK Snežnica, mladší žiaci hrali pod hlavičkou spoločného mužstva s ŠK Radoľa. V novej sezóne sme sa rozhodli obidve tieto kategórie prihlásiť samostatne  už len pod hlavičkou MŠK Snežnica. Keďže v predchádzajúcej sezóne za mladších žiakov hralo len minimum našich hráčov, tento rok sa do družstva mladších žiakov presunulo jadro minuloročnej prípravky a mužstvo sme doplnili aj ďalšími hráčmi. Najväčšími posilami sa stali pred sezónou sestry Barborka a Alžbetka Pokrívkové, ktoré k nám prestúpili z Čierneho. Mužstvo mladších žiakov vedie trénerské duo Peter Smieško- Štefan Labuda, ktorí zároveň vedú aj  prípravkárov.

mužstvo mladších žiakov MŠK Snežnica- sezóna 2019/2020

 

Do súťaže mladší žiaci vstúpili víťazstvom vo Vysokej nad Kysucou, potom sme však dlho nebodovali, aj keď hra nebola najhoršia. Bodovo sme sa presadili až v posledných štyroch zápasoch sezóny.

IMG-cc4f5ce0b3a12f1df0fac65195f37c88-V

 

IMG-a097e87368521b7c44f5f2107deb7749-V (1)IMG-c58f8584b151c3afd7d402c3b5ab77a7-V

V jesennej časti súťaže sme skončili z ôsmych mužstiev na piatom mieste, čo približne vystihuje našu reálnu výkonnosť. V deviatich jesenných zápasoch sme nazbierali jedenásť bodov za 3 víťazstva, dve remízy a 4 prehry. Dosiahli sme skóre 14:20. Cieľom do jarnej časti je posun v tabuľke aspoň o jednu priečku.

 

Čo sa týka prípravky, mužstvo tvoria naši najmenší, ktorých dopĺňajú vrámci  spolupráce s ŠK Radoľa hráči hrajúci na striedavé štarty.Prípravkári štartujú tiež v oblastnej súťaži. Táto sa hrá formou turnajov. V súťaži sa nehodnotia športové výsledky , a tak sú kritériom kvality výsledky herného progresu. Po úvodnom sezónnom turnaji sa neskôr naše mužstvo zlepšilo vo viacerých herných ukazovateľoch, čo je prísľubom do budúcnosti.   Sme radi, že v najmladších kategóriách to v MŚK Snežnica žije.

IMG_20190918_162602278

 

Na hodnotenie mužstva mladších žiakov MŠK Snežnica sme sa pozreli tiež očami trénera- Peťa Smieška, ktorý nám odpovedal na šesť otázok, ktoré sme mu položili.

 

-najlepší zápas jesennej časti?
– napriek prehre, s lídrom Slovaniou v Korni
– najhorší zápas jesennej časti?
-doma so Skalitým
– silné stránky mužstva?
– srdce, bojovnosť až do konca
– v čom by sa malo mužstvo zlepšiť?
– rýchlosť,kombinačná hra
– dochádzka na tréningy v jesennej časti?
– veľmi dobrá, až  na pár hráčov
– potrebuje Vaše mužstvo v jarnej časti doplniť káder, ak áno, na akých postoch?
– momentálne by sme potrebovali posilniť hlavne o tvorcu hry. Ostatné posty sú pokryté, hlavne obrana je najstabilnejšia línia.

 

Pridaj komentár