V tomto predvianočnom období sme si pre Vás pripravili zhodnotenie jesennej časti sezóny 2019/2020.  Postupne vyhodnotíme všetky  štyri mužstvá MŠK Snežnica, ktoré účinkujú v aktuálnej sezóne. Začíname mužstvom mužov.

 

Od založenia nášho klubu v roku 2011 sme sa v sezóne 2019/2020 po prvýkrát prepracovali k prihláseniu mužstva mužov MŠK Snežnica do súťaže. Začiatky boli hektické, pretože po zistení, že tradičný snežnický klub – OŠK nebude v novej sezóne účinkovať v žiadnej súťaži, sme mali len týždeň na rozhodnutie a prípadné zaslanie prihlášky.

Napriek tomu, že sme nevedeli ako sa nám podarí zložiť káder, šli sme do rizika a mužstvo sme nakoniec prihlásili, pretože v opačnom prípade by bolo v budúcnosti veľmi náročné zložiť mužstvo mužov.

Kostru mužstva  sa nám podarilo poskladať z našich odchovancov a hráčov, ktorí v minulosti pôsobili v našich mládežníckych mužstvách. Časť mužstva je tvorená bývalými hráčmi OŠK.,Mužstvo sme doplnili tiež niektorými dorastencami, ktorí v jesennej časti hrali tak za dorast ako i za mužov a na hosťovanie z iných klubov sme vybavili troch hráčov. Prevažná časť mužstva je však zložená zo Snežničanov.

Finančne okrem nášho klubu podporila v začiatkoch  mužstvo mužov prevádzka  SUSHI BONSAI Žilina. My ako klub sme sa museli vysporiadať s novými povinnosťami, ktoré sme nemuseli riešiť pri mládežnických mužstvách, ide najmä o organizáciu zápasov, bufet, materiálne zabezpečenie a zlepšenie infraštruktúry.

IMG_20191027_135737902_HDR67508238_2355283794731815_7743736226921840640_o

 

 

K mužstvu prišiel ako tréner Mário Škorupa, s ktorým sme mali výbornú spoluprácu už z obdobia spoločných mládežníckych mužstiev Snežnica- Radoľa.

 

Tréningový proces začal v závere júla. Tréningy boli dvakrát v týždni a účasť bola najmä v začiatkoch uspokojivá, v závere jesene ,kedy sme už boli nútení začať s tréningami skôr , bola dochádzka horšia pre pracovné povinnosti hráčov. Odohrali sme dva prípravné zápasy v Rudinskej a v Radoli.

IMG_20190901_154514133

 

Do VII. Double Star Bet ligy sme ako nováčik vstúpili domácim víťazstvom s Rudinou. Zápas videlo cca 100 divákov, čo nás príjemne prekvapilo. Príjemne nás prekvapilo aj následné víťazstvo v Lodne, ktoré deklarovalo postupové ambície. Od začiatku súťaže sme sa držali v hornej polovici tabuľky a to aj vďaka výborným výkonom gólmana Oldu Nikrmajera, ktorý bol našou veľkou oporou.

IMG_20191027_155934877_HDR(1)

 

V jesennej časti sme nakoniec zaznamenali 14 bodov v ôsmych zápasoch, a to za 4 výhry , dve remízy a dve prehry. Dávame síce málo gólov, ale  dostali sme ich len 6 , čo je výborné vysvedčenie pre našu obranu a brankára. Zimujeme na treťom mieste, avšak s rovnakým počtom bodov ako druhý Klokočov a len 3 body za lídrom z Rakovej, ktorého sme ako jediné mužstvo dokázali poraziť.

Celkovo pri hodnotení mužstva mužov prevládajú pozitíva nad negatívami. Pred sezónou sme si nedávali veľké ciele. Základným cieľom bolo zložiť konkurencie schopné mužstvo a vytvoriť partiu, čo sa nám podarilo, pretože chalani sa na ihrisku podporovali a „žili“ spolu aj mimo ihriska. Od prvých letných prípravných zápasov sme zaznamenali veľký herný progres, netreba však zaspať, pretože už v závere jesene pri miernom tréningovom výpadku niekoľkých hráčov bolo badať hernú stagnáciu. Špecifikom nášho mužstva je skutočnosť, že až štyria hráči v nedele striedavo pracujú a teda nie sú vždy k dispozícii, s týmto sme sa museli v priebehu súťaže vyrovnať a bolo to naozaj náročné.

Našim cieľom bolo tiež vrátiť fanúšikov na snežnický futbal, čo sa nám tiež podarilo, pretože na našich zápasoch sme mali vždy v hľadisku početnú kulisu a ľudia sa naučili za mužstvom jazdiť aj k súperom. K tomuto pomohli aj autobusové výjazdy, ktoré sme zorganizovali. Fanúšikom aj touto cestou ďakujeme za podporu.

IMG_20191027_155927078_HDR

Od jari očakávame ďalší posun mužstva, pretože budeme mať viac času na prípravu, v ktorej plánujeme odohrať 3 prípravné zápasy na umelej tráve v KNM a aspoň jeden prípravák na živej tráve.

Káder:  Juraj Janáč, Jakub Kopas, Martin Kopas, Slavomír Záň, Oldo Nikrmajer,  Michal Bajánek,Miroslav Ševčík, Filip Horvát, Martin Kukučík, Jakub Majtán, Marián Muzika, Martin Ukrop, Peter Smieško, Branislav Súkeník, Martin Horvát, Ondrej Mikurda- striedavo dorastenci- Jakub Kmecz, Miroslav Mravec, Daniel Ukrop

tréner: Mário Škorupa

asistent trénera: Ing. Peter Smieško

 

V závere si priblížme pohľad trénera Mária Škorupu na mužstvo prostredníctvom jeho odpovedí na  6 otázok, ktoré sme mu položili.

 

-najlepší zápas jesennej časti?

– “jednoznacne najlepším zapasom z našej strany bol zápas doma s Rakovou, chlapci podali svoj najlepší výkon. Nasadenie, disciplína a hlavne tímový výkon. K dobrému zápasu prispel aj súper dobrou hrou”,

 

– najhorší zápas jesennej časti?

-“tu určite sa zhodneme- zápas v Rudine. kde sme absolútne nezvládli taktiku a nasadenie tiež nebolo na tej úrovni čo od mužstva vyžadujeme. Aj keď prvú tretinu zápasu sme boli jednoznačne lepší, ale po individuálnych chybách sme inkasovali a nedokázali sme sa vrátiť, hlavne myslením do zápasu”,

– silné stránky mužstva?

– zatiaľ po jesennej časti, kedy sa dáva mužstvo dokopy, tak tímova práca a spolupatričnosť. Z toho vyplýva nasadenie a bojovnosť v zápasoch. Keď to vezmeme z taktickej stránky, mužstvo dokáže pracovať a rozmýšlať na ihrisku a plniť si povinnosti, aj keď je ešte vekovo mladé. Najsilnejšia  stránka je defenzívna činnosť celého mužstva. Musíme vyzdvihnúť hlavne Olda, ktorý nás podržal vo viacerých zápasoch”,

– v čom by sa malo mužstvo zlepšiť?

-“hlavne musíme zlepšiť ešte prístup k tréningovému procesu, mám namysli účasť na tréningových jednotkách. Keď už sú hráči na ihrisku dokážu trénovať na 100% a tým ide hore aj kondícia. Z hernej stránky musíme zlepšiť prechod do útoku a byť v ofenzíve efektívnejší”,

– aká bola dochádzka na tréningy v jesennej časti ?

-” ako som už spomenul vyššie, mohla by byť lepšia,nie je ideálna. Najpoctivejší v dochádzke sú J.Kopas, M. Horvát, J. Kmec a M. Ukrop”

– potrebuje Vaše mužstvo v jarnej časti doplniť káder, ak áno, na akých postoch?

– vždy je dobré mať väčšiu konkurenciu na jednotlivých postoch. V momentálnej situácii potrebujeme hlavne do útoku a zálohy doplniť káder. Teším sa na príchod po zranení M. Kopasa, ktorý prinesie väčšiu kvalitu do ofenzívy, káder ešte doplnia ďalší dvaja hráči, s ktorými už sme dohodnutí, nie sú však vylúčené ani ďalšie posily”.
IMG_20191013_150129373_HDR

IMG_20190901_171044400IMG_20191006_142736166IMG_20191013_143113235_BURST000_COVER_TOP-PANO

Pridaj komentár