Na záver si vyhodnotíme činnosť mužstva dorastu U-19 MŠK Snežnica.

V sezóne 2018/2019 aj mužstvo dorastu účinkovalo v súťaži ako spoločné družstvo MŠK Snežnica- ŠK Radoľa. Výsledkom výbornej spolupráce bol nakoniec postup do krajskej súťaže, ktorý sme aj náležite oslávili. Pred novou sezónou sme sa však rozhodli, že vyššiu súťaž prenecháme Radoli. Hlavným dôvodom bolo to, že sme opäť chceli dať príležitosť viacerým našim hráčom a chceli sme tiež vytvoriť mužstvo, z ktorého budú môcť čerpať aj muži MŠK Snežnica a v neposlednom rade nám opätovné vytvorenie samostatného mužstva dorastu otvorilo aj možnosť čiastočne sa v tréningoch pripravovať s mužmi, čo je na prospech obidvoch mužstiev.

Mužstvo sa nám podarilo vytvoriť vcelku kvalitné. K hráčom, ktorí účinkovali v predchádzajúcej sezóne v spoločnom družstve sa po ročnej prestávke vrátili Matej Čižmárik, Teo Moravec a Matúš Lazar. Zo žiackej kategórie bolo mužstvo doplnené 5 hráčmi, na prestup sme získali z Čierneho Mateja Pokrivku a Braňa Pokrivku. Mužstvo na striedavý štart dopĺňa z Radole Michal Maráček.

IMG_20190928_133058607

Od začiatku začali chalani trénovať s chuťou , počet hráčov na tréningoch klesol tesne pod desať len dvakrát za celú jeseň. Chalani sa do prípravy zahryzli a bola na nich vidieť snaha. Pred sezónou sme sa zúčastnili turnaja v Rudine. Hlavný sezónný cieľ – zložiť konkurencie schopné mužstvo sa nám podarilo splniť. Nevedeli sme  aké umiestnenie môžeme očakávať.

V prvom súťažnom zápase sme  privítali nováčika z Dunajova a bolo to za tri body. Vstup do súťaže nám teda vyšiel. Potom sa nám moc výsledkovo nedarilo, ale nakoniec sme boli so ziskom bodov a umiestnením po jeseni spokojní. Získali sme celkovo 13 bodov za 4 víťazstvá, 1 remízu a 3 prehry s pozitívnym skóre 23:13. V 9 člennej tabuľke zimujeme na výbornom 3. mieste. Postavenie však nemôžeme preceňovať, pretože doma sme v jeseni hrali 5 zápasov a vonku iba 3. Celkovo sme s účinkovaním dorasteneckého mužstva spokojní, pričom v zápasoch nastúpili až 4 hráči, ktorí ešte môžu hrať aj za mužstvo žiakov a 3 hráči, ktorí prešli do dorastu z kategórie žiakov, čo je výborná perspektíva do budúcnosti.  Ťahúňmi mužstva sú Kubo Kmecz a Miro Mravec, ktorí už pravidelne nastupujú aj za mužstvo mužov. Kubo je dokonca s 10 gólmi najlepší strelec súťaže. Miro Mravec dal 7 gólov. V bráne sa môžeme oprieť o výkony Paťa Čáka.

IMG_20191005_135721450IMG_20190928_135608263

 

Aj tréner dorastencov- Marián Ukrop nám odpovedal na šesť otázok.

 

-najlepší zápas jesennej časti?

– zápas v Oščadnici, kde sme už v úvode museli striedať zraneného brankára a hoci sme v závere prišli o dvoj gólové vedenie a získali sme len bod, v zápase chlapci príkladne bojovali jeden za druhého a dodržiavali taktické pokyny.

 

– najhorší zápas jesennej časti?

– bol to domáci zápas s lídrom súťaže z Čierneho, ktorý sme prehrali 0:1 a hosťov sme pustili do množstva šancí, zápas sme nezvládli takticky. Za stavu 0:0 sme nepremenili pokutový kop a v závere sme prišli aj o remízový bod.

– silné stránky mužstva?

– kvalitný útok, keďže v 8 zápasoch sme strelili až 23 gólov. Obranu máme druhú najlepšiu v súťaži,  dostali sme len 13 gólov, ale tu vidím ešte rezervy a priestor na zlepšenie, pretože obranná súhra mužstvu ešte dosť viazne.

– v čom by sa malo mužstvo zlepšiť?

dôraz v súbojoch, kombinácia pod tlakom súpera

– aká bola dochádzka na tréningy v jesennej časti ?

– celkovo bola naozaj výborná, niektorí jednotlivci sa však musia zlepšiť. Ani jeden tréning nevynechal Daniel Ukrop. Výbornú dochádzku mal tiež Samuel Minárik a Leo Moravec. Vážim si dochádzku Braňa a Maťa Pokrivkovcov, ktorí značnú časť jesene dochádzali na tréningy až z Čierneho, čo je veľmi náročné.

– potrebuje Vaše mužstvo v jarnej časti doplniť káder, ak áno, na akých postoch?

– k tomuto musíme pristupovať veľmi citlivo, pretože nechceme mať pretlak hráčov, keďže sa držíme filozofie, aby každý hráč v zápase dostal určitý časový priestor. Napriek tomu sa na jar pravdepodobne posilníme o jedného útočníka a jedného obrancu, s ktorými sme už dohodnutí.

IMG_20191019_135309071IMG_20190928_145730775

 

Pridaj komentár