Tentoraz sa pozrieme na našich najmladších, ktorým  odhodlanie a nadšenie nechýbalo počas celej sezóny.

 

Pred sezónou 2016/2017 sa vedenie MŠK Snežnica rozhodlo prihlásiť naše najmenšie nádeje do súťaže prípravok OBFZ  Kysúc. Kostru mužstva tvorili hráči, ktorí už nakukujú aj do mužstva U13. Pod vedením trénera Štefana Labudu sme do súťaže vstúpili s očakávaním, ale aj neistotou, ako sa mužstvu bude dariť.

DSC_0940P1020182

Chlapci a dievčatá však vzorne bojovali a na trávniku neraz takmer „vypustili dušu“. Po úvodných prehrách postupne s KNM U11, Neslušou, KNM U10 a Rakovou sme cestovali na ihrisko do Rudinskej, kde sme konečne zúžitkovali hodiny tréningu v presvedčivé víťazstvo. Mužstvo akoby ožilo, čoho výsledkom boli ďalšie dve výhry doma s Lodnom a hlavne gólova explózia vo Vadičove. Jesennú časť sezóny sme tak ukončili s bilanciou štyroch prehier a troch výhier, čo nám dávalo chuť do ďalšieho tréningu a hlavne do výživnej zimnej prípravy, ktorú s veľkou chuťou mužstvo absolvovalo najmä v telocvični ZŠ Snežnica.

sn20DSC_0892 (1)

Jarnú časť sme začali s oklieštenou zostavou, pretože chlapcov trápili či už zranenia, alebo virózy. Časť mužstva sa tiež pripravovala na 1. Sv. prijímanie. Úvodný zápas jarnej časti na pôde KNM U11 sme presvedčivo prehrali, no o týždeň sme doma remizovali s Neslušou. Nasledovali prehry s KNM U10 a Rakovou. Potom sme sa radovali po výhrach s Rudinskou a Vadičovom. V poslednom zápase sezóny sme po dobrom výkone podľahli Lodnu.

Chlapcom a dievčatám týmto ďakujeme za výborne výkony a vzorný prístup, veď neraz sa ich na tréningu zišlo aj sedemnásť.  Dokonca na turnaji prípravok Snežnica cup 2017 sme mohli s prehľadom zostaviť až dve mužstvá, ktoré náš klub výborne reprezentovali.  Poďakovanie tiež patrí rodičom, ktorí svoje ratolesti celý rok povzbudzovali a pomáhali nezištne aj pri preprave mužstva na zápasy. Tešíme sa na ďalšie výzvy v sezóne 2017/2018, kedy súťaž prípravok ešte získa na vážnosti jej zaradením do systému súťaži evidovaných v ISSF SFZ.

 

Strelci gólov v sezóne 2016/2017

Peter Labuda………………………………………..26+0

Richard Tomáš………………………………………18+0

Šimon Bohušík……………………………………….5+0

Adrián Šugár…………………………………………3+0

Matúš Ševčík………………………………………..3+0

Adam Hruška………………………………………….2+0

Jakub Labuda……………………………………………1+0

najmladší prípravkári

 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár