Pokračujeme v hodnotení uplynulej sezóny  mužstiev MŠK Snežnica. Tentokrát sa venujeme mužstvu starších žiakov.

Pred sezónou aj pri tomto mužstve nastala zmena na trénerskom poste. Od mladších žiakov prešiel k  mužstvu st. žiakov Peter Smieško. Toho čakala neľahká úloha- nadviazať na výborné výkony a výsledky starších žiakov z predchádzajúcej sezóny. Mužstvo malo vygradovať svoje trojročné pôsobenie v súťaži, pretože až 6 hráčov kádra tvorilo koncový ročník narodenia 2002 tejto kategórie. Veľa však ovplyvnil fakt, že starší žiaci v novej sezóne účinkovali v IV. lige, ktorá sa hrala tzv. dvojičkovým systémom. To zapríčinilo, že starší žiaci mali problémy so skladaním zostavy a to najmä v úvode súťaže, kedy viacerí ešte dovolenkovali. Toto sa premietlo do dvoch úvodných prehier s  Čiernym a Staškovom. Našťastie chalani potom k svojim povinnostiam pristúpili zodpovedne a poctivo na zápasy dochádzali. Potrebný bol každý jeden hráč, pretože v jeden deň okrem starších žiakov hrávali svoje zápasy aj mladší žiaci a zabezpečiť naraz viac ako 20 hráčov bolo v našich podmienkach zložité, ale nakoniec sme sa s tým vyrovnali. Odmenou chlapcom za vytrvalosť  boli dve nasledujúce víťazstva s dovtedy vedúcou Oščadnicou a na pôde Skalitého. Potom však prišla séria troch po sebe idúcich prehier. V zápasoch sme dostávali až príliš veľa gólov. Toto bolo spôsobené tým, že predchádzajúci brankár prešiel do kategórie dorastu a nepodarilo sa nám ho nahradiť. V bráne tak celú sezónu obetavo zastupoval hráč Juraj Pokrívka, ktorý nás veľakrát podržal, ale dostal aj veľa lacných gólov, čo nás stálo častokrát body. Jurovi , ale patrí vďaka, že bol ochotný v tejto situácii pomôcť. Záver jesene nám  vyšiel na výbornú a po remíze v Čiernom sme vysoko zvíťazili doma so Skalitým a podarilo sa nám zvíťaziť aj v dohrávanom zápase v Oščadnici.

p1010461P1010768

V jarnej časti nás posilnil Paťo Kľučiarik, čo bola citeľná posila. Výsledkovo sa nám však nedarilo. Stále sme dostávali veľa gólov. Sériu prehier sme zastavili až tesným jednogólovým víťazstvom doma s Korňou. Zvíťazili sme tiež v Skalitom. V ostatných zápasoch sme ťahali za kratší koniec povrazu. Mrzí najmä prehra v Oščadnici, kde sme boli vo vedení, ale po hrubých chybách sme nakoniec prehrali, aj keď sme boli lepší. Zabolela nás tiež domáca prehra so Skalitým, ktoré sme dovtedy porazili 3 krát. V poslednom zápase sme však nastúpili značne oslabení o hráčov, ktorí boli na školskom výlete, resp. chýbali pre chorobu a tak sme hrali len ôsmy…….

 

Celkovo však napriek zlým výsledkom hodnotíme sezónu skôr pozitívne. Hra bola určite lepšia ako výsledky. Veľmi nám chýbal brankár. Chlapci pristupovali k tréningom a zápasom zodpovedne, čo je hlavné. Pekne sme hrali aj na domácom turnaji Snežnica cup po skončení sezóny, čo bola rozlúčka so žiackym mužstvom pre väčšinu kádra.Uznanie si zaslúži aj tréner, ktorý napriek veľkému vyťaženiu si našiel čas a chalanom sa venoval.

Štatistiky

V súťaži sme získali 19 bodov za 6 víťazstiev, jednu remízu a 13 prehier a skóre 43:85.

Najlepšími strelcami boli :

Miroslav Mravec-19 gólov

Matúš Lazar-12 gólov

Michal Kopas-4 góly

Najviac minút (1 400 ) odohral v súťaží Teodor Moravec.

 

Počas súťaže  sme nedostali ani jednu  červenú kartu, žlté karty sme dostali 3.

p1010450p1010473

 

Ako do budúcna?

V novej sezóne nás čaká veľmi náročná úloha, pretože v žiackej kategórii  končí veľa hráčov, ktorí sa presúvajú k dorastu a k starším žiakom sa presúva takmer celé mužstvo mladších žiakov, ktorí si musia zvyknúť na iný rozmer ihriska a iný spôsob hry. Pomôcť by však mohli chalani, ktorí už aj ako mladší žiaci hrali za mužstvo starších žiakov.

Pridaj komentár