V krátkosti sa poobhliadneme za účinkovaním  mužstiev MŠK Snežnica v uplynulej sezóne. V prvej časti sa budeme venovať mužstvu dorastu U-19.

Do súťažného ročníka 2016/2017 sme prihlásili až 4 mužstvá MŠK Snežnica, ktoré všetky pôsobili v súťažiach ObFZ Kysúc.

dorast U-19-tréner Mgr.Marián Ukrop

starší žiaci U-15- tréner Ing. Peter Smieško

mladší žiaci U-13- tréner Pavol Labuda

prípravka U-11- tréner Štefan Labuda

Dorast U-19- sezóna 2016/2017

 

Na začiatku prípravy, v lete 2016 sme mali veľmi úzky káder. Bolo otázne či po premiérovom ročníku v súťaži, ktorý sme dohrali s problémami vôbec mužstvo dorastu nastúpi do súťaže.

Dorastencov prevzal Marián Ukrop, ktorý prešiel k tejto kategórii od starších žiakov. Na začiatku sa nám podarilo stabilizovať káder. Z dôvodu veku skončili len Erik Chovanec a Jakub Majtán. Od starších žiakov do mužstva pribudli Jakub Kmecz, Patrik Ćáko a Matej Čižmárik. Podarilo sa na prestup vybaviť Jakuba Kopasa (MŠK KNM) a Lukáša Mihálika (KŠK Žilina). Striedavo mohol nastupovať Miroslav Mravec .Patrik Čáko nakoniec nastúpil len v jednom zápase….

P1020213

20170520_135444(1)

Chalani začali s chuťou trénovať a hoci sme súťaž začali prehrou u neskoršieho postupujúceho-FK Stará Bystrica, už v tomto zápase sme naznačili zlepšenie. Potom sme zvíťazili s Klokočovom a v Radôstke. V najlepšom zápase sezóny sme remizovali doma s Rakovou a potom sa na nás lepila smola. Prišli tesné prehry v Makove a Rudine . Mrzí domáca prehra s Lodnom, a to preto, lebo hráči nepristúpili k tomuto zápasu ako futbalisti. V zime k nám prišli dve posili – Slávo Záň a Andy Ma. Zimná príprava prebehla v poriadku. Účasť na tréningoch bola výborná. Po začiatku jarnej časti však postupne tréningová disciplína upadala a to sa prejavilo aj v zápasoch. Na jar sme vyhrali len dva zápasy. Ako jediní sme na jar zobrali body suverénovi súťaže- Starej Bystrici.   Na body sme siahali najmä v Rakovej a v Lodne a tiež doma s Radôstkou. Ostatné zápasy boli vyrovnané, ale nedotiahli sme ich do bodového konca. Chýbala nám aj kondička a najmä pravidelnejšia dochádzka chalanov na zápasy. V tomto smere sme sa mohli spoľahnúť  len asi na 6-7 hráčov. U ostatných sa vyskytovali absencie, niekedy objektívne, častokrát však neospravedlniteľné.

V tabuľke sme nakoniec skončili na 6. mieste. Mužstvo však malo na viac. Sklamal však prístup v jarnej časti. Kvalitou sme určite mali na najmenej 4. miesto. Je to však o prístupe k povinnostiam.

Vo všetkých zápasoch v sezóne  nastúpili Patrik Voštenák, Jakub Kopas a Majo Muzika, ktorí si pred sezónou vyzdvihnú odmenu od trénera:)

Najlepšími strelcami v sezóne boli Jakub Kopas(17 gólov), Tomáš Beňadik(10 gólov), Jakub Kmecz (6 gólov)

Za podporu a pomoc v uplynulej sezóne ďakujeme najmä Ferdovi Muzikovi a tiež Jozefovi Chvastekovi.

DORAST 2017 KONIEC SEZÓNY

Ako do novej sezóny?

Mužstvo sme prihlásili do súťaže aj v sezóne 2017/2018. V doraste po sezóne skončili Jakub Kopas, Martin Horvát a Tomáš Beňadik. Všetci traja boli oporami tímu, ďakujeme im za pôsobenie v našom klube. Niektorí chalani tiež zvažovali ukončenie činnosti. Uvidíme ako sa rozhodnú na začiatku prípravy. Nútiť určite nikoho nebudeme. K dorastencom prechádzajú od starších žiakov až 6 hráči, ktorí však až na výnimky budú potrebovať viac času na prechod do vyššej vekovej kategórii. Z druholigovej Stráže sa k nám vracajú naši bývalí hráči Domino-Pečovský Paperňák ako i Patrik Paperňák, od ktorých si veľa sľubujeme. Káder by mal byť teda celkom kvalitný. Až prístup k tréningom však ukáže aké si môžeme dávať pred sezónou ciele.

Tréningy dorastencom  začnú pravdepodobne v utorok 25.júla 2017.  Budeme trénovať dvakrát týždenne. Novinkou bude, že trénovať budú len hráči súčasného kádra, bude to pre všetkých lepšie…..

Nakoľko v súťaži je naplánovaných dosť málo zápasov, tento výpadok chceme nahradiť prípravnými zápasmi, ktorých by sme chceli odohrať 3 až 4.

Súťaž začína v septembri.

Pridaj komentár