V poslednú júnovú nedeľu sa na Obecnom štadióne v Snežnici odohral druhý tohtoročný z turnajov Snežnica cup 2017. Tentokrát sa turnaja zúčastnili hráči kategórie U-15.

 

Pôvodne malo hrať 6 mužstiev rozdelených do dvoch skupín. Keďže jedno z prihlásených mužstiev sa v týždni ospravedlnilo, na turnaji hralo napokon systémom každý s každým 5 mužstiev, a to TJ Stráža, Štart Dunajov, OŠK Rudina, MŠK Snežnica U-15, MŠK Snežnica U-13.

kialogoobfz

Turnaj sa hral síce v horúcom počasí, zápasy však mali vysokú úroveň. Po úvodnom víťazstve domácej U-15 stky nad mladšími kamarátmi z MŠK Snežnica U-13, v druhom zápase domáce mužstvo zakoplo s Rudinou. Rudina potom porazila aj U-13 a  mala našliapnuté k celkovému víťazstvu. Potom však zaúradovala Stráža a víťazstvom nad Rudinou sa zdramatizoval boj o víťazstvo v turnaji. Dunajovu sa výsledkovo moc nedarilo a po tesnej prehre so Strážou prehralo toto mužstvo aj ďalšie zápasy. V poslednom zápase si to teda Dunajov rozdal so snežnickou U-13 kou v súboji o celkové 4. miesto.  Naopak pred posledným zápasom turnaja bola situácia v boji o víťazstvo veľmi zamotaná. Stráži so Snežnicou U-15  stačila remíza. Domáci však boli proti a výborným výkonom sa dostali do vedenia 3:0. V tom momente boli imaginárne víťazmi turnaja oni. Stráža ale znížilia na 3:1 a vtedy sa z víťazstva tešila Rudina. Domáci potom pridali ďalší gól a opäť siahali na víťaznú trofej. Radosť Snežničanom však pokazil ich bývalý hráč Filip Jančula, ktorý v závere znížil na 4:2 a víťazstvo tak posunul na stranu Rudiny. Bolo to naozaj napínavé vyvrcholenie turnaja. Keďže po turnaji mali až 3 mužstvá 9 bodov a nemohlo sa rozhodovať podľa vzájomných zápasov, keďže v minitabuľke malo každé z týchto troch mužstiev jednu prehru a jedno víťazstvo, rozhodovalo celkové skóre. To rozhodlo, že Stráža skončila na treťom mieste. Aby toho nebolo málo, Rudina a Snežnica U-15 mali aj rozdiel skóre rovnaký. O víťazovi teda rozhodlo kritérium väčšieho počtu vstrelených gólov a tu mnala Rudina o jeden gól navrch……

 

Počas dňa sa medzi jednotlivými zápasmi uskutočnila aj súťaž o najtechnickejsie mužstvo, do ktorej každé z účastníkov turnaja vyslalo po troch zástupcov, ktorí si to rozdali v žonglovaní s loptou, slalome a v streľbe na presnosť. V súťaži so značným náskokom dominovali obidve snežnické mužstvá, ktoré sa tak mohli tešiť z novučkej  značkovej lopty.

 

Turnaj sa opäť vydaril. Po organizačnej stránke všetko klapalo. Výbornú prácu odviedli aj rozhodcovia Miro Žák a Paťo Ondreáš. Škoda, že v úmornom teple si na štadión nenašlo cestu viac rodičov, ktorí by videli zanietené výkony svojích ratolestí.

Turnaj organizoval domáci klub s podporou Nadácie Kia Motors Slovakia a tiež s podporou Oblastného futbalového zväzu Kysúc, ktorým aj touto cestou ďakujeme!

 

Turnaj vo výsledkoch:

 1. zápas- Snežnica U-15: Snežnica U-13 – 4:0
 2. zápas- Stráža: Dunajov – 1:0
 3. zápas- Snežnica U-15: Rudina- 0:1
 4. zápas- Snežnica U-13: Stráža – 1:3
 5. zápas – Snežnica U-13: Rudina – 2:7
 6. zápas- Snežnica U-15: Dunajov – 3:0
 7.  zápas- Stráža: Rudina – 2:1
 8. zápas- Rudina: Dunajov- 3:0
 9. zápas- Snežnica U-13: Dunajov 4:3
 10.  zápas- Snežnica U-15: Stráža-  4:2

Celkové poradie:

 1. OŠK Rudina
 2. MŠK Snežnica U-15
 3. TJ Stráža
 4. MŠK Snežnica U-13
 5. TJ Štart Dunajov

 

Individuálne ocenenia:

najlepší strelec: Lukáš Húšťava-OŠK Rudina-7 gólov

najlepší hráč: Miroslav Mravec- MŠK Snežnica U-15

najlepší brankár: Máro Knapec- Štart Dunajov

P1020394

 

P1020386 P1020411 P1020414 P1020418 P1020399 P1020409 P1020404

Pridaj komentár