V záverečnej časti hodnotenia  sa budeme venovať mužstvu mladších žiakov, ktoré bolo v uplynulej sezóne výsledkovo najlepšie spomedzi všetkých mužstiev MŠK Snežnica.

Do sezóny sme vstupovali s vedomím, že družstvo mladších žiakov budeme musieť oproti minulej sezóne takmer odznova celé prebudovať, keďže väčšina sa presunula ku starším žiakom. Káder sa nám podarilo doplniť chlapcami, ktorí nastupovali aj za prípravku, otázne bolo ako to bude fungovať na ihrisku. Trénerom mladších žiakov bol Pavol Labuda.
20170409_114400IMG_20160827_141155
Od prvého zápasu  sa chlapci prezentovali veľmi aktívnou hrou, bojovali a čo bolo najdôležitejšie dávali góly. Prvé zápasy s Čiernym a s Neslušou sme presvedčivo vyhrali, ďalší zápas so Staškovom sme síce prehrali ale nakoniec ho kontumovali v náš prospech, takže sme figurovalii po prvých  troch kolách na naše veľké prekvapenie na prvom mieste. Potom prišla domáca prehra s Oščadnicou a po nej opäť presvedčivá výhra nad Skalitým. Nasledovali dve tesné prehry s Korňou a so Staškovom čo bol následok asi nabitého programu, lebo niektorí chlapci v krátkom čase odohrali viacero zápasov aj za prípravku. V ďalších zápasoch sme hrali opäť výborne a presvedčivo sme vyhrali nad Korňou, remizovali sme s Čiernym, hladko sme zdolali aj Neslušu a jesennú časť sme ukončili vysokými víťazstvami nad Skalitým a aj nad Oščadnicou.
dsc_0278

Jarnú časť sme začali síce víťazstvom na Korni ale nasledoval rad nevydarených zápasov a to prehry s Čiernym a s Neslušou, domáca remíza s Oščadnicou a vysoká prehra so Staškovom v Závodí. Následný zápas na Staškove bol už o niečom inom, chlapci zabudli na zlé výsledky a podarilo sa im u favorita bodovať naplno a zápas s Korňou bol ešte presvedčivejší. Následný zápas s Čiernym sme síce tesne prehrali ale po veľmi dobrom výkone. V zostávajúcich zápasoch sezóny a to so Skalitým, Neslušou a s Oščadnicou sme bodovali naplno čo kategórii mladších žiakov zaistilo v sezóne 2016/2017 konečnú druhú priečku. Chlapcom gratulujeme k dosiahnutým výsledkom a dúfame, že sa im bude dariť aj v ďalších sezónach.

P1010253

Štatistiky

Mladší žiaci v IV. lige ObFZ dosiahli 15 víťazstiev,2 remízy a 7 prehier. Strelili 93 gólov, dostali 47 gólov.

Najlepší strelci:

Adam Čižmárik………………………….25 gólov

Peter Labuda……………………………..23 gólov

Pavol Labuda……………………………….8 gólov

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ako v novej sezóne?

V novej sezóne sme žiaľ mužstvo mladších žiakov do súťaže neprihlásili, pretože chlapci budú musieť doplniť starších žiakov, kde odchádzajú až 8 hráči. Lúčime sa tak aspoň dočasne so súťažou mladších žiakov, v ktorej sme v rámci ObFZ Kysúc boli zakladajúcim mužstvom a ako jediné mužstvo sme v nej účinkovali nepretržite od roku 2012. V budúcnosti však určite opäť túto súťaž budeme hrať. Presunú sa do nej súčasní prípravkári.

Pridaj komentár