Chlapci z klubu FK Polom Raková sa stali víťazom turnaja Snežnica cup 2017 pre kategóriu U-11, keď vo finále porazili domáci Mlaádežnícky športový klub Snežnica 1:0!

kialogo

V nedeľu 07.05.2017 sa od ranných hodín na umelej tráve v Žiline -Závodí odohrávali zaujímavé boje mladých prípravkárov. Turnaja sa zúčastnilo 8 mužstiev rozdelených do 2 skupín. Ešte pred turnajom nám celý týždeň robilo starosti upršané počasie, to sa však nakoniec umúdrilo a hralo sa priam v ideálnych podmienkách. Organizátori ráno rozložili stany, aparatúru, pripravili ihriská a mohlo sa začať bojovať. Ešte v sobotu nám však nemalé problémy narobilo odhlásenie Tatrana Oščadnica z turnaja, našťastie podarilo sa nám zabezpečiť náhradné mužstvo- Jednotu Bánová. Tomuto klubu sa aj touto cestou chceme poďakovať za  to, že turnaj sa mohol odohrať v pôvodnom formáte.

 

Na turnaji štartovali nasledovné mužstvá:

Skupina A-MŠK Snežnica, CVČ pri ZŠ Horný Vadičov, FK Polom Raková, TJ Slovan Rudinská

Skupina B-FK Lodno, Jednota Bánová, MŠK Snežnica U-9,FK Nesluša

DSC_0853

V skupine A svoje úvodné dva zápasy zvládla Raková a tiež domáci MŠK Snežnica. V ich vzájomnom zápase o prvenstvo v skupine boli lepší chlapci z Rakovej. Snežničania víťazovi tejto skupiny strelili vôbec prvý a zároveň posledný gól na turnaji. V zápase o tretie miesto boli úspešnejší chlapciz Horného Vadičova, ktorý si poradili s Rudinskou.DSC_0850

 

V skupine B boli zápasy vyrovnanejšie. Výsledkovo zaostávalo len najmladšie mužstvo na turnaji -MŠK Snežnica U-9. Hráči tohto mužstva však vinikali v bojovnosti a obetavosti. Ďalšie tri mužstvá získali zhodne po 6 bodov a tak o postupujúcich do skupiny o 1. až 4. miesto na základe pomocného kritéria -skóre postúpili Lodno a Nesluša. Ćierny Peter zostal smolne v rukách Bánovej.

DSC_0891 (1)

Po zápasoch v základných skupinách prebehla súťaž o najtechnickejšie mužstvo, v ktorej si každý kolektív vybral jedného zástupcu. Na prvom mieste sa umiestnil Mládežnícky športový  klub Snežnica, ktorý reprezentoval Šimon Bohušík.

P1020067

 

V skupine o 5. až 8. miesto svoje zápasy lepšie zvládli Rudinská a Horný Vadičov. V zápase o 7. miesto sa tak stretli mladí snežnickí bojovníci s Bánovou. Bánová si schuti zastrielala a obsadila tak konečné 7. miesto. Zápas o 5. miesto sa rozhodoval až na pokutové kopy, lepšiu mušku mali hráči Rudinskej, ktorí tak predstihli v celkovom poradí Vadičov.

 

V úvodných zápasoch skupiny o 1. až 4. miesto bola hra vyrovnaná. Z postupu do finále sa napokon tešili domáci Snežničania a chalani z Rakovej. V zápase o 3. miesto jednoznačne zvíťazili Neslušania nad Lodnom.

P1020151

sn20
radosť domáceho mužstva po víťaznom góle do siete Nesluše, ktorý znamenal postup do finále turnaja

Vo finálovom zápase bol stav dlho nerozhodný. Raková mala miernu prevahu a 4 minúty pred koncom sa tešilo toto mužstvo zo zlatého gólu. Domáci si vypracovali jdnu šancu na vyrovnanie, to sa im však nepodarilo. Po poslednom hvizde tak vypukla pravá a nefalšovaná radosť hráčov a fanúšikov Polomu Raková. MŠK Snežnica bol blízko k svojmu prvému turnajovému víťazstvu, krôčik však predsa len chýbal.

DSC_0943

 

 

Turnaj sa vydaril po športovej, ale aj po organizačnej stránke. Všetko klapalo tak ako malo. Nikto sa vážnejšie nezranil.Výborné výkony okrem hráčov odviedla aj rozhodcovská trojica Erik Mrmus, Miroslav Žák a Ivan Funtek. Výkony najmenších nádejí si prišlo pozrieť aj veľa rodičov a fanúšikov, ktorí si tiež pochutnali na výbornom občerstvení.

Za podporu ďakujeme Nadácii Kia Motors Slovakia, ktorá prostredníctvom svojho grantového programu prispela na trofeje pre mužstvá a jednotlivcov, prispela tiež na novučičkú kompletnú výstroj prípravkárskeho mužstva MŠK Snežnica ako i na ďalšie náklady spojené s turnajom. Za pomoc ďakujeme všetkým organizátorom, osobitne Milanovi Tomášovi, Jozefovi Chvastekovi, Martinovi Ukropovi a Jaroslavovi Šebíkovi.

 

Turnaj vo výsledkoch:

 

 

Skupina A

Snežnica- H. Vadičov  6:1

Raková – Rudinská 2:0

Snežnica – Rudinská 3:0

H. Vadičov- Raková 0:7

Snežnica – Raková  1:3

H.. Vadičov- Rudinská 2:0

 

Skupina B

Lodno – Bánová 2:3 

Snežnica U-9- FK Nesluša 0:6

Lodno – Nesluša 3:2

Bánová- Snežnica U-9 4:0

Lodno – Snežnica U-9 7:0

Bánová- Nesluša 0:5

súťaž o najtechnickejší klub- zvíťazilo mužstvo MŠK Snežnica u-11

 

Skupina D

A3-B4- H. Vadičov- Snežnica U-9  3:1

A4-B3- Rudinská- Bánová 2:1

Skupina C 

A1-B2-Raková-Lodno 2:0

A2-B1-Snežnica U-11- Nesluša 1:0

Skupina D

zápas- o 5. miesto  H. Vadičov- Rudinská 0:0 (1:2 na pk)

zápas- o 7. miesto Snežnica U-9- Bánová 1:6

Skupina C

zápas- o 3. miesto-  Lodno- Nesluša 1:4

zápas- o 1. miesto- Snežnica U-11:Raková 0:1

 

Celkové poradie:

  1. FK Polom Raková
  2. MŠK Snežnica U-11
  3. FK Nesluša
  4. FK Lodno
  5. Slovan Rudinská
  6. CVČ pri ZŚ H. Vadičov
  7. Jednota Bánová
  8. MŠK Snežnica U-9

 

Individuálne ocenenia:

najlepší hráč- Peter Labuda( MŠK Snežnica)

najlepší strelec- Roderick Špiriak( FK Nesluša-10 gólov)

najlepší brankár: Jakub Ďurník( FK Polom Raková)

 

Fotogalériu  z turnaja nájdete na našej facebookovej stránke: https://www.facebook.com/M%C5%A0K-Sne%C5%BEnica-ofici%C3%A1lna-str%C3%A1nka-1387419294851608/?fref=ts

Pridaj komentár