Aj tento rok sa na Vás obraciame s prosbou o podporu prostredníctvom 2% zo zaplatených daní. Podrobnosti ako poukázať sumu zo zaplatených daní nájdete na portáli rozhodni.sk v  závislosti od toho, či ste zamestnanec, fyzická osoba, ktorá sama podáva daňové priznanie, alebo právnická osoba.

Podrobný postup pre zamestnancov je nasledovný:

 1. Do 15.02.2017 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
 2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane
 3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:
  a) 2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2016 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
  b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2016 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2016 dobrovoľnícky pracovali.
 4. Vyberte si prijímateľa Mládežnícky športový klub Snežnica.
 5. Prečítajte si pozorne celé Vyhlásenie.
 6. Údaje o Vami vybratom prijímateľovi napíšte do Vyhlásenia spolu so sumou, ktorú mu chcete poukázať.
 7. Ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu Vy zaslali svoje 2%/3%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa… NIE však poukázaná suma) – novinka od roku 2016!
 8. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2017 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.*** – adresu si nájdete tu: https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/zistenie-miestnej-prislusnost , alebo do 15.04.2017 nám ich odovzdajte a my ich za Vás doručíme na príslušný daňový úrad.
 9. ***Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti!!!
 10. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v prospech Vami vybraného prijímateľa.

  Do tlačiva môžete vpísať nasledovné údaje:

  IČO: 42215846

  právna forma: Občianske združenie

  názov: Mládežnícky športový klub Snežnica

  sídlo: OcÚ Snežnica 17, 023 32

 11. My sa budeme snažiť vyhlásenia doručiť aj osobne, alebo cez našich zverencov priamo k Vám. Právnické osoby a podnikatelia údaje vpisujú priamo do daňového priznania.

  2 perc

  Prosíme Vás o Vašu podporu, nakoľko existencia nášho klubu je závislá od sumy pochádzajúcej zo zaplatenej dane.  Vopred ďakujeme!!!

  najmladší prípravkári
  Ďakujeme!!!!

  Prípadné otázky nám zasielajte na msksneznica@gmail.com, alebo do diskusie na tejto stránke, respektíve na FB stránke.

Pridaj komentár