Skončila zimná príprava a tak sa presúvame na ihrisko..Tohtoročná zimná príprava sa začala pre mladších žiakov hneď na začiatku roka, kedy sme sa stretli pred turnajom, ktorý sme odohrali  5.1.2014. Prípravka sa tiež do tréningového procesu zapojila v priebehu januára. Trénovali sme najskôr v telocvični 2x týždenne, ale keďže počasie bolo túto zimu výborné, už vo februári sa dalo makať aj na multifunkčnom ihrisku, čo sme využili. V marci sme dokonca začali trénovať na štadióne, čo  bolo veľmi pozitívne pre získanie herných návykov. Túto sezónu sme trénovali samostatne v dvoch skupinách. V jednej sa pripravovali ročníky 2000 až 2003, v druhej skupine trénovali ročníky 2004 až 2008.

Vysoko pozitívne hodnotíme disciplínu na tréningoch, ale hlavne vysokú účasť. Veď zo všetkých hráčov sme zaznamenali neúčasť niektorých len z vážnych dôvodov. V staršej kategórii bola teda priemerná  účasť na tréningoch cca 12 až 14 hráčov. Ešte viac chlapcov trénovalo v mladšej kategórii. Tu chodilo na tréningy v priemere 14 až 16 hráčov. Ku koncu prípravy sme dokonca zaznamenali na niektorých tréningoch až 18 chlapcov, čo je obrovský potenciál do budúcnosti.

V zime sme sa zúčastnili celkom na 4 turnajoch, kde sme hrali s mužstvami z vyšších súťaží, s kvalitnou mládežníckou základňou. Výsledkovo sa nám síce moc nedarilo, ale turnaje  boli veľkým prínosom pre futbalový rast našich hráčov.

Podarilo sa nám odohrať aj dosť prípravných zápasov.

Najmladšia prípravka(r. narodenia 2005 a ml.) odohrala 2 zápasy s rovesníkmi z Kysuckého Nového Mesta. A j keď sme 2x prehrali, najmä 2. zápas sme boli súperovi viac ako vyrovnaným súperom. V našom mužstve nastúpili aj hráči narodení v rokoch 2006,2007. Zápasy sa hrali v športovej hale v Kysuckom Novom Meste.

Prípravkári(r. narodenia 2004 a mladší) okrem dvoch turnajov odohrali prípraváky v Závodí s Juventusom a doma s Vrútkami. Jeden zápas vyhrali a jeden prehrali.

Mladší žiaci remizovali na umelej tráve v Závodí s Juventusom a 2x porazili v príprave Vrútky vždy najtesnejším rozdielom o jeden gól.

Spomenúť ešte treba halový turnaj prípravok Snehuliak 2014, ktorý organizoval náš klub a organizačne aj po športovej stránke sa vydaril nad očakávanie, čo ocenili všetky zúčastnené mužstvá.

Zimná príprava sa teda vydarila, teraz nás čaká až do konca júna práca vonku. Mladší žiaci v apríli začnú jarnú časť súťaže. Do začiatku súťaže by sme chceli odohrať ešte  aspoň 2 prípravné zápasy.  Prípravkári okrem tréningov odohrajú priateľské zápasy a zrejme sa zúčastnia na niektorých turnajoch. Celé úsilie v klube bude smerovať k tomu, aby sme v jesennej časti sezóny okrem mladších žiakov prihlásili do súťaže po dvojročnej pauze aj mužstvo starších žiakov. Chlapci nám pomaly dorástli, takže veríme, že z kategórie mladších žiakov plynule prejdú do kategórie starších žiakov.

Od tohto týždňa nastáva zmena v začiatkoch tréningov.  V stredu tréningy budú začínať  vždy od 17.00 hod., v piatok budeme začínať vždy od 16.30 hod.

Pridaj komentár