U-15 Tatran Oščadnica: MŠK Snežnica 2:3(1:0)
U-13 Tatran Oščadnica: MŠK Snežnica 2:8(2:6),

U-15 Tatran Oščadnica: MŠK Snežnica 2:3(1:0), góly Lazar 2(1x z pok. kopu), Mravec

Zostava: Pokrívka, Ukropová, S. Minárik, Pav. Labuda, T. Moravec, L.Moravec, Ukrop, Lazar, Mravec, T. Minárik(Duban), Kopas, tréner- P. Smieško

Víťazná zostava z minulého týždňa zostala nezmenená. Hral sa dôležitý súboj z pohľadu tabuľky. Stretli sa dve vyrovnané mužstvá. Naša forma však má vzostupnú krivku. Zápas stál obidve mužstva veľa síl, pretože sa hralo na ťažkom rozmočenom a blatistom teréne. V úvode zápasu sa s podmienkami lepšie vyrovnali domáci, ktorí mali viac z hry. Vyložené šance si však nevypracovali. Naši sa postupne aklimatizovali a dokonca sme si vypracovali dve tutovky. Matúša Lazara najskôr v samostatnom nájazde vychytal domáci gólman a následne z druhej akcie ten istý hráč trafil do tyče. Keď už sa zdalo, že v 1. polčase gól neuvidíme, domácim sme ho  ponúkli ako na podnose po nevydarenom odkope od brány. Cez polčas sa chlapci v šatni povzbudili a do druhého polčasu sme vstúpili výborne. Hneď v 1. minúte šiel na bránu sám opäť Lazar, jeho strela však minula len tesne svoj cieľ. K výbornému výkonu sa rozohral Mravec, ktorého nasledovali všetci hráči nášho mužstva, ktorí príkladne bojovali a navzájom sa dopĺňali. Hrozili sme čoraz viac, potom sme sa dožadovali penalty po nedovolenom zákroku domáceho hráča v pokutovom území, rozhodca však nereagoval. Gól sa nám podarilo dať sedem minút po prestávke. Našu vlajku zdvihol symbolicky kapitán Miro Mravec, ktorý ťažil z výbornej práce Michala Kopasa. V týchto fázach sme boli lepším mužstvom, paradoxne však do vedenia mohli ísť domáci, tí však vo vyloženej šanci netrafili prázdnu bránu. To bol zlomový moment zápasu.  O slovo sme sa teda znovu prihlásili my. Miro Mravec bol nezastaviteľný a po faule na neho v pokutovom území bol už verdikt rozhodcu nekompromisný. Penaltu premenil Matúš Lazar, ktorý potom nepremenil aj ďalšiu tutovku. Všetko si však vynahradil po nádhernom pase za obranu od Mira Mravca. Viedli sme o dva góly. Domáci zápas dve minúty pred koncom síce zdramatizovali svojim druhým gólom , avšak tri body si už chlapci nenechali vziať. Víťazstvo sme si zaslúžili najmä za výkon v druhom polčase. Chválime všetkých našich hráčov, ktorí ukázali, že bojovnosťou a dobrou partiou sa dá dosiahnuť veľa.  Po veľmi nevydarenom úvode sezóny sa postupne výkony mužstva zlepšovali a veríme, že v jarnej časti ešte v tabuľke pôjdeme hore, ale hlavne, že výkonnosť a hra sa budú aj naďalej zlepšovať. Poďakovanie tiež patrí aj trénerovi Peťovi Smieškovi za trpezlivosť, ktorá sa oplatila. Veď kto by povedal, že po dvoch úvodných  vysokých domácich  prehrách  mužstvo v jeseni dosiahne 13 bodov….

p1010472p1010473p1010476p1010479

 

U-13 Tatran Oščadnica: MŠK Snežnica 2:8(2:6), góly- Čižmárik 5, Labuda Pet, Ševčík, vl.- tréner Pavol Labuda

Zostava: Zostava: Bajánek, Hruška J., Belanec, Ševčík, Labuda Pe., Bohušík, Caltík, Čižmárik A.

U tabuľkového súpera sme v poslednom jesennom zápase chceli bodovať. Cestu za troma bodmi nám však pred zápasom skomplikovali viaceré absencie. Nakoniec sme hrali bez možnosti striedania, čo na ťažkom teréne bolo dosť zložité. Navyše pre chorobu nemohol so svojimi zverencami cestovať tréner Pavol Labuda, ktorého nahradil tréner prípravky Štefan Labuda. Našou nevýhodou bolo tiež veľmi malé ihrisko. Chlapci sa však zomkli a od začiatku šli pevným krokom za víťazstvom. Za troma bodmi nás nasmeroval Adam Čižmárik, ktorý sa do zostavy vrátil po chorobe a hneď v úvode zápasu sa blysol klasickým hatrickom. Raketový úvod mladých snežnických pušiek podčiarkli gólmi Peter Labuda a Matúš Śevčík. V 13. minúte bolo 0:5 a prakticky bolo vymaľované. Domáci boli za svoju snahu odmenení dvoma gólmi. My sme do polčasu pridali ešte jeden gól, ktorý opäť strelil Adam Ćižmárik. V druhom polčase si domáci strelili vlastenca a skóre zápasu uzatvoril symbolicky vynikajúci Adam Ćižmárik, ktorý tak strelil posledný súťažný  gól nášho klubu v kalendárnom roku 2016. Pochvalu si však zaslúžia všetci hráči a nie len tí, ktorí nastúpili na tento zápas. Mladší žiaci budú zimovať na druhom mieste tabuľky a veríme, že na jar aspoň trochu ponaháňame zatiaľ suverénneho lídra zo Staškova.

 

 

img_20161106_120007img_20161106_121929img_20161106_121933

Pridaj komentár