V sobotu 5.marca 2016 sa v športovej hale Kysucké Nové Mesto odohral  halový futbalový turnaj kategórie U-11, U-12.

otvorenie turnaja
otvorenie turnaja

 

Turnaja sa zúčastnilo 8 mužstiev rozdelených do dvoch skupín. Od ranných hodín sa začali na palubovke  urputné boje. Turnaj otvoril zápas domácej Snežnice s Makovom, ktorý najtesnejším rozdielom skončil v prospech nášho mužstva. V ďalšom zápase tejto skupiny zvíťazila Žilina v zápase bohatom na góly s Vrútkami. Vrútky potom tesne porazili Makov a najtesnejším rozdielom zdolala Žilina Snežnicu. Žilinčania dominovali aj v zápase s Makovom a stali sa tak prvým semifinalistom. V poslednom zápase skupiny sa v priamom súboji o druhé postupové miesto pobili Snežničania s Vrútkami. Útoky sa striedali zo strany na stranu. Domácim stačila vďaka lepšiemu skóre na postup remíza. V úplnom závere sa našim chlapcom podarilo dať gól, ktorý však rozhodcovia správne neuznali, nakoľko už bol dosiahnutý po uplynutí hracieho času. Nič to však nezmenilo na  obrovskej radosti Snežnice, ktorá sa prebojovala medzi 4 najlepšie mužstvá.

Bytča
FO Bytča
P1000146
MŠK Źilina
Hôrky
OFK Hôrky
KNM
MŠK Kysucké Nové Mesto
Makov
ŠK Javorník Makov
P1000141
FK Púchov
P1000129
MŠK Snežnica
P1000144
FC Attack Vrútky

 

V skupine B do turnaja dobre vstúpil Púchov, ktorý po vyrovnanom úvode porazil Hôrky. V  ďalšom zápase sa medzi Kysuckým Novým Mestom a Bytčou zrodila prvá remíza turnaja. Kysucké Nové Mesto potom tesne zvíťazilo nad Hôrkami. Rozhodujúci krok k prvenstvu v skupine urobila Bytča v zápase s Púchovom, ktorý sa jej podarilo poraziť a svoju púť v skupine ukončili Bytčania víťazstvom s Hôrkami, ktoré tak skončili na poslednom mieste v tejto skupine.  Kysučania síce živili nádej na postup v poslednom zápase skupinovej fázy turnaja s Púchovom, ten však nič nenechal na náhodu a vysokým víťazstvom rozhodol o postupe zo skupiny B z druhého miesta.

KNM- Pôchov 2
Kysucké Nové Mesto vs Púchov
Makov-Bytča
Vrútky: vs Makov

 

V semifinálových zápasoch najskôr Žilina vo vyrovnanom a dramatickom zápase podľahla po tuhom boji čoraz lepšie hrajúcim Púchovčanom. V druhom semifinálovom zápase Snežničanom dochádzali sily a tak dosť jednoznačne podľahli Bytčanom.

Snežnica- Bytča
Snežnica vs Bytča
momentka Snežnica
Snežnica vs Bytča

 

V zápasoch o  celkové umiestnenie najskôr Hôrky nebodovali ani v svojom poslednom turnajovom zápase a aj keď  zmazali dvojgólové vedenie Makova, mužstvo z horných Kysúc v závere naklonilo misky váh na svoju stranu. Súboj o 5. miesto lepšie zvládli Vrútky, ktoré KNM porazili rozdielom triedy. V zápase o tretie miesto Žilina porazila Snežnicu jednoznačnejšie ako v skupine, najmä gólmi v závere zápasu. Vo finále sa tiež stretli mužstvá, ktoré už proti sebe hrali v skupine. Púchov však tentoraz Bytči vrátil prehru zo skupiny aj s úrokmi. Po perfektnom výkone vyšperkovanom viacerými krásnymi kombináciami  Púchov zvíťazil 4:0 a po zásluhe sa tešil z víťazstva v turnaji.

Žilina- pokrik
MŠK Žilina- bojový pokrik
Snežnica Źilina
MŠK Snežnica vs MŠK Žilina

Celkovo sme videli veľa pekného futbalu. Turnaj sa vydaril aj po organizačnej stránke. Všetko fungovalo ako bolo treba.  K hladkému priebehu turnaja prispeli svojimi výkonmi aj rozhodcovia Miroslav Žák a Vladimír Macejko z ObFZ Kysúc.  Bolo radosť sledovať zanietenosť mladých futbalistov s akou bojovali o víťazstvá. Všetkým patrí vďaka  za bezproblémový priebeh turnaja, ktorý bol dôstojnou oslavou 5. výročia založenia nášho mládežníckeho klubu.. Ďakujeme tiež sponzorom turnaja, ktorými boli PMJ Slovakia a Oáza Pohody  Už teraz sa tešíme na štvrtý ročník turnaja Snehuliak. Vidíme sa o rok.

nástup na finále
nástup na finále
Púchov pokrik
pokrik víťazov!!!
P1000213
FK Púchov- víťaz turnaja

 

Turnaj vo výsledkoch:

Skupina A:

Snežnica : Makov 2:1, góly  Labuda P.2-Andreas Válek

Žilina: Vrútky 5:3, góly Beňadik, Weber, Mičuta, Sýkora, Szijárto – Janeček 2, Štefunda

Makov: Vrútky 1:2, góly Lučan – Olbert, Ursiny

Snežnica: Žilina 0:1, gól Mĺkvik

Makov: Žilina 0:6, góly Weber 2, Ilovský 2, Szijárto, Sýkora

Vrútky: Snežnica 0:0

 

Skupina B:

Púchov: Hôrky 3:0, góly Jurík 2, Miščík

Bytča: KNM 1:1, góly Jančiga, – Katrinčin

Hôrky: KNM 1:2, góly Kuriak-Bojda, Katrinčin

Púchov : Bytča 1:2, góly Mišík-  Chlebina, Jančiga

Bytča: Hôrky 3:0, góly Chlebina 2, Jančiga

KNM: Púchov 0:4, góly Jurík 3, Mišík

SEMIFINÁLE

  1. Žilina: Púchov 1:2, góly Ilovský- Francisty, Ernek
  2.  Snežnica: Bytča 0:3, góly Chlebina, Tichý,Šefara

 

ZÁPASY O UMIESTNENIE:

o 7. miesto– Hôrky: Makov 2:3, góly Frátrik 2- A. Baloga, S. Baloga, A. Válek

o 5. miesto– KNM: Vrútky 0:3, góly Frančák, Olbert, Štefunda

o 3. miesto– Snežnica: Žilina 1:4, góly Šmehýl –  Badžgon, Ilovský, Stacha, Weber

o 1. miesto – Bytča: Púchov 0:4, góly Jurík, Mišík, Ernek, Francisty

CELKOVÉ PORADIE:

  1. FK Púchov
  2. FO Bytča
  3. MŠK Źilina
  4. MŚK Snežnica
  5. FC Attack Vrútky
  6. MŠK Kysucké Nové Mesto
  7. ŠK Javorník Makov
  8. OFK Hôrky

 

INDIVIDUÁLNE OCENENIA:

 

najlepší hráč turnaja – Benjamín Ilovský- MŠK Žilina

najlepší strelec turnaja-  Gabriel Jurík- FK Púchov- 6 gólov

najlepší brankár turnaja – Tobias Minarech – FK Púchov

Pridaj komentár