25.9.2014,U-15- OŠK Rudina: MŠK Snežnica 1:1(1:1)

st. žiaci- OŠK Rudina: MŠK Snežnica 1:1(1:1), gól – Horvát,zostava: Prášek, Jančula, Paperňák,Ukropová, Pav. Labuda, Lazar( Kopas), Muzika,Mravec, Kmecz, Horvát, Ukrop(Minárik), tréner : M.Ukrop, asistent M. Horvát

Vo štvrtok sme dohrávali 7. kolo IV. ligy starších žiakov v Rudine. Ešte pred zápasom sme sa museli vyrovnať so stratou dvoch hráčov základnej zostavy(Kukučík, Čižmárik), navyše obidvaja sú obrancovia.  Povolali sme teda našu omladinu, ktorá nesklamala. V úvode zápasu bola  iniciatíva na strane domácich, ktorí si vypracovali jednu šancu. Potom sme postupne hru vyrovnali. V čistej šanci Horvát domáceho gólmana neprekonal a tak platilo “nedáš dostaneš!”. Domáci sa ujali vedenia po skrumáži v našom pokutovom území. Potom sme boli až do konca zápasu lepším mužstvom. Po akcii Kmecza, ktorý výborne uvoľnil Horváta sme sa z gólu radovali aj my. Do polčasu sme domácich zatlačili a obstrelovali sme ich bránu, ale bez výsledného efektu. Do druhého polčasu sme vstúpili tiež aktívnejšie. Sporadické útoky Rudiny viedla najmä domáca kapitánka Piesecká, ktorú však výborne pokryla Ukropová. Postupne sme si vypracovali asi 4-5 vyložených šancí. Útoky sme však nedotiahli do konca. Filipovi Horvátovi k streleniu góla veľa nechýbalo. Najväčšiu šancu však zahodil 7 minút pred koncom Ukrop, ktorý zachytil nedôrazný výkop domáceho brankára, ale z hranice šestnástky strielal len do tyče. Pred zápasom by sme remízu z horúcej pôdy určite brali, ale vzhľadom k priebehu zápasu a našim vyloženým šanciam sme v Rudine skôr 2 body stratili ako 1 získali. Mrzí tiež zranenie Matúša Lazara, ktorého sme museli striedať. Prekvapivé bolo tiež správanie domácich hráčov, ktorých slovník má ďaleko od slušného správania. Našich chlapcov naopak za bojovnosť ako i vystupovanie chválime. Za povšimnutie tiež stojí výborná séria Filipa Horváta, ktorému sme našli miesto v našom útoku. Od zápasu s Korňou ťahá výnimočnú sériu 6 zápasov, v ktorých vždy skóroval a spolu dal v týchto 6 zápasoch už 10 gólov, čo ho radí medzi TOP kanoniérov celej IV. ligy. Len tak ďalej Filip!

 

Pridaj komentár