Ahojte, v krátkosti sa poobhliadneme za jesennou časťou sezóny 2013/2014…….

S tréningovým procesom sme po krátkej letnej prestávke začali v auguste. Trénovali sme na obecnom štadióne 2x týždenne, niekedy tréningy nahradili zápasy. V auguste trénovali mladší žiaci a prípravka. V septembri sme urobili nábor nových hráčov, čo nám umožnilo vytvoriť tretie mužstvo, a to mladšiu prípravku. V tomto mužstve hrajú chlapci ročníkov narodenia 2005 až 2007. Účasť na tréningoch bola veľmi dobrá, pravidelne trénovalo viac ako 20 chlapcov rozdelených podľa veku do viacerých skupín. Vyslovujeme teda pochvalu chlapcom za ich prístup a nasadenie k tréningu. Rovnako ďakujeme trénerom za trpezlivosť. Pri takom množstve hráčov bolo náročné viesť tréningy, pričom bolo treba zohľadniť hernú vyspelosť jednotlivých hráčov a rozdeliť ich do viacerých skupín, tak, aby boli tréningy pre všetkých zaujímavé a aby chlapci nestagnovali. Žiaľ jeseň poznačilo i vážne zranenie jedného z hráčov prípravky. Marko Beňadik si počas tréningu nezavinene spôsobil na lopte vážnu zlomeninu nohy, ktorá si vyžiadala dlhú liečbu. Tá pokračuje aj v súčasnosti. Je to v podstate prvé takéto vážne zranenie  počas fungovania nášho klubu. Všetci pevne veríme, že Marko sa dá čo najskôr do poriadku a, že svojimi kľučkami opäť bude privádzať hráčov súperov do zúfalstva.

 

Pokiaľ ide o zápasy, tie súťažné v jesennej časti hralo len mužstvo mladších žiakov, ktoré štartuje v oblastnej súťaži. Pôvodne v súťaži malo štartovať viac mužstiev, nakoniec žiaľ hrajú štvorkolovým systémom len mužstvá 4. V súťaži sa nám darilo. Po úvodnej prehre v Makove sme začali bodovať naplno. Najlepší zápas sa hral na našom štadióne v odvetnom zápase proti Makovu, kde sme siahali na víťazstvo, ale nakoniec sme remizovali 2:2.  Mladší žiaci celkovo zvíťazili v 4 zápasoch, jeden krát sme remizovali a v jednom zápase sme prehrali. V súťaži zimujeme na 2. mieste so ziskom 13 bodov a skóre 33:10. Po súťaži mladší žiaci odohrali dva zápasy proti druholigovému Ajaxu Slimáčik Źilina. V prvom zápase sme prehrali 6:0. V druhom zápase sme podali lepší výkon a prehrali sme 0:3. Niektorí hráči mladších žiakov predviedli veľmi dobré výkony, v budúcej sezóne môžu tvoriť dobrý základ pre mužstvo starších žiakov.

Veľkú radosť nám robila prípravka, ktorá odohrala 4 prípravné zápasy. Prípravkári zvíťazili v troch zápasoch, jeden krát remizovali. Mužstvo prípravky dosiahlo zápasové skóre 26:14. V tejto kategórii máme niekoľko veľkých talentov, ktoré sú prísľubom do budúcnosti.

Mužstvo mladšej prípravky sa postupne zoznamuje so základmi futbalu.  Dôraz bol kladený na tréning. Na zlepšenie motivácie sme v tejto kategórii odohrali jeden zápas v Kysuckom Novom Meste, kde sme remizovali 9:9. Zaujímavosťou bolo, že všetky góly strelil Peťo Labuda(rok narodenia 2006), na čom je vidieť, aký dôležitý je tréning, pretože Peťo s nami trénuje už od jari 2011. Začínal teda ešte ako škôlkár. Z dlhodobého tréningu teraz ťaží a herne je lepší dokonca ako starší hráči. Vo všeobecnosti môžme konštatovať , že chlapci, ktorí začali u nás trénovať od začiatku a vydržali až doteraz sú herne a technicky veľmi dobre vybavení. Je pre nás radosť sledovať, ako sa postupne chlapci zlepšujú.Treba teda poctivo trénovať a Vaša snaha bude určite odmenená.

Zápasová štatistika všetkých mužstiev:

Celkovo sme v jeseni 2013 odohrali 13 súťažných a prípravných zápasov. Zvíťazili sme v 7 zápasoch, remizovali sme v 3 zápasoch a prehrali sme 3 zápasy. Dosiahli sme pozitívne skóre 68:42, teda +26.

Po vianočných sviatkoch hneď od začiatku januára štartuje halová turnajová sezóna. O programe našich mužstiev Vás budeme informovať čoskoro.