Pomaly končí rok 2021. Bol to turbulentný rok, poznačený pandémiou. Odohrali sme v ňom len jesennú časť sezóny, keďže jarná časť predchádzajúcej sezóny bola zrušená. Jesennú časť súťaži si z pohľadu našich mužstiev zhodnotíme v tomto článku.

Činnosť sme obnovili po dlhej zimnej a jarnej pauze vynútenej protipandemickými opatreniami koncom apríla, kedy sa do tréningu zapojili muži a dorastenci. Žiacke kategórie začali s prípravou na sezónu neskôr . Ešte predtým sme realizovali rekonštrukciu trávnika na našom domovskom štadióne Pod Vretňom.

Jarný blok sme ukončili koncom júna, hneď v júli sme však začali ostrú prípravu na novú jesennú časť súťaži. Do novej sezóny sme prihlásili mužstvo mužov a tri mládežnícke mužstvá (U-19,U-13,U-11) . Zhodnotíme si v krátkosti jesennú časť sezóny s trénermi jednotlivých mužstiev, ktorí nám odpovedali na nasledovné otázky:

1.) Ako ste spokojný s tréningovým procesom mužstva a prístupom hráčov k tréningu?

2.) Ako ste spokojný s hrou a výsledkami mužstva v jesennej časti?

3.) Ako hodnotíte káder mužstva, ak potrebujete posily, tak na akých postoch?

MUŽSTVO MUŽOV- tréner Mário Škorupa

“A mužstvo trénuje spolu s dorastom, pomáha to aj dorastu, aj nám. Máme viac možností na tréning.Čo sa týka morálky na tréningu, za mužov som veľmi spokojný, aj keď na tréningoch sa opakujú stále tie isté mená(J. Kopas, M. Kopas, Fritz, Kmecz, Minárik…..) Chodia aj ostatní, ale je to závislé veľa od pracovných povinností, aj keď niekedy……

Čo sa týka hry a výsledkov, začali sme hrať po veľmi dlhej dobe. Vedeli sme, že mužstvo v úvode nebude na tom kondične až tak dobre, ale prvý zápas s Povinou (aj keď sme tesne prehrali) naznačil, že morálka a chuť v mužstve je. Postupom času mužstvo naberalo zápasovú kondíciu, čo sa začalo prejavovať na hre a aj výsledkoch. Najslabší výkon sme predviedli v druhom kole v Rudine, kde sme takmer polčas hrali bez vylúčeného brankára. Ku koncu nás trochu pribrzdili zranenia.Oporami mužstva v jesennej časti boli naši najskúsenejší hráči ( Kopasovci, P. Smieško,), ale veľmi dobrý prínos pre mužstvo zaznamenali aj Kmecz a Mravec, ktorí už v mladom veku vedeli potiahnuť mužstvo. Veľmi pomohli aj noví hráči Fritz a Mičky. Sme radi, že sú u nás. Mrzí ma, že mužstvo má omnoho väčší potenciál, čo sme zatiaľ neukázali naplno. Aj ostatní hráči musia viac trénovať.

Káder mužstva je dosť úzky, k tomu treba prirátať pracovné povinnosti, často musíme meniť zostavu, čo neprispieva k zohratosti. Problematický je post brankára. Nová posila Pavol Kubík, v priebehu súťaže začal pracovať v zahraničí. Dobre ho zastúpil odchovanec Patrik Čáko. Na záver chcem pochváliť dorastencov, ktorí každé kolo dopĺňajú zostavu a nie je vidno rozdiel”.

Výsledky mužstva v VII. Quick sport lige

03.10.2021 MŠK Snežnica: OŠK Rudina 6:1 (2:0)- góly- Fritz 4,Mičky, M. Kopas

26.09.2021 Slovan Povina: MŠK Snežnica 2:0 (0:0)

12.09.2021 MŠK Snežnica: Slovan Klokočov 3:1 (1:1), góly- Fritz, Kmecz, M. Kopas

05.09.2021 FK Lodno: MŠK Snežnica 4:5 (2:0), góly Snežnice- J. Kopas 2, M. Kopas 2, Mičky

28.08.2021 ŠK Javorník Makov B: MŠK Snežnica 2:1 (1:0), gól- Fritz

22.08.2021 MŠK Snežnica: TJ Štart Dunajov 3:0 (0:0), góly- T. Bajánek 2, Mravec

15.08.2021 OŠK Rudina:MŠK Snežnica 3:1 (1:0), gól- M. Kopas

08.08.2021 MŠK Snežnica: Slovan Povina 1:2 (0:2), gól- M. Kopas

Poradie strelcov:

Martin Kopas………………………………………….6

Ján Fritz,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,6

Jakub Kopas…………………………………………….2

Dominik Mičky………………………………………..2

Tomáš Bajánek………………………………………..2

Miroslav Mravec………………………………………1

Jakub Kmecz……………………………………………….1

TABUĽKA

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/obfz-kysuc/s/3691/tabulky/

MUŽSTVO U-19- tréner Peter Smieško

“S tréningmi som spokojný. Dochádzka dorastencov na tréningy, ktoré mávame dvakrát týždenne je výborná. Chlapci majú snahu učiť sa a stále sa zlepšovať. Veľmi nám pomáha fakt,. že trénujeme s mužstvom mužov. Chalani sa teda majú od koho učiť.

Do súťaže sme vstúpili domácou smolnou remízou s Rakovou, strata bodov nás mrzí. Potom sme hrali na ihriskách súperov. V Lodne sme v gólovej prestrelke prehrali gólom v úplnom závere zápasu. Potom sme prekvapili na ihrisku vtedajšieho lídra v Oščadnici, kde sme brali tri body. Z jesennej časti nás najviac mrzí strata bodov v Rakovej, kde sme mali zápas veľmi dobre rozohraný , ale niekoľko minútovou nekoncentrovanosťou v druhom polčase sme prišli o všetky body. Chlapci v tomto zápase cítili aj krivdu, ale aj s takýmito vecami sa vo futbale musia naučiť vyrovnať. Verím, že do tretice už na jar Rakovej športovo vrátime požičané.

Dorastenecké mužstvo je , čo sa týka kádra veľmi obmedzené. Sme radi, že na väčšinu hráčov sa môžeme spoľahnúť. Veľmi nám pomáha aj dlhoročná spolupráca so susednou Radoľou. Tento rok nám oni pomáhajú s dopĺňaním dorastencov cez hráčov na striedavom štarte, my sme do Radole zasa poskytli 4 hráčov k starším žiakom na hosťovanie. Títo by nám už v budúcej sezóne mali pomôcť v dorasteneckej kategórii. Určite by sme privítali už aj v tejto sezóne aspoň dvoch nových hráčov”.

Výsledky mužstva v VI. lige U 19 QUICK SPORT

0.2.10.2021 MŠK Snežnica: FK Lodno 0:2 (0:0)

25.09.2021 FK Polom Raková: MŠK Snežnica 4:3 (1:2), góly Snežnice- Duban, Čižmárik, Šmehýl

18.09.2021 MŠK Snežnica: TJ Beskyd Svrčinovec 6:0 (1:0), góly- Čižmárik 2, Minárik 2, L. Moravec, M. Šmehýl (11m)

12.09.2021 Tatran Oščadnica: MŠK Snežnica 1:2 (0:0), góly- Duban, Bajánek

04.09.2021 U-19 Slovan Podvysoká:MŠK Snežnica 4:0 (3:0)

26.08.2021 FK Lodno: MŠK Snežnica 6:5 (3:3), góly- Lisko (11m), L. Moravec 2, T. Bajánek,Čižmárik

21.08.2021 U-19 MŠK Snežnica: FK Polom Raková 1:1 (0:1), gól- M. Pokrivka

Poradie strelcov:

Adam Čižmárik…………………………………………………………………..4

Leo Moravec……………………………………………………………………..3

Tobiáš Minárik……………………………………………………………………..2

Samuel Duban…………………………………………………………………….2

Marek Šmehýl……………………………………………………………………….2

Tomáš Bajánek…………………………………………………………………..2

Matej Pokrívka……………………………………………………………………1

Tadeáš Lisko……………………………………………………………………….

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/obfz-kysuc/s/3695/tabulky/

MUŽSTVO U-13- tréner Štefan Labuda

Najzložitejšia situácia je v tejto sezóne v mužstve mladších žiqakov, ktoré sme do súťaže prihlásili kvôli niekoľkým hráčom,ktorí by inak nemali kde hrávať súťažné zápasy.

Čo nám teda povedal tréner U-13 Štefan Labuda?

“Keďže na pnohodnotný tréning mladších žiakov som mal len troch- štyroch hráčov, nemá moc význam hodnotiť tréningový proces. Zvyšný hráči boli dopĺňaní prípravkármi.

Gro družstva v súťažných zápasoch bolo tvorené prípravkármi, čomu zodpovedali aj výsledky zápasov. Konkurencieschopní sme boli len v dvoch zápasoch. V závere sme aj z dôvodu nákazy covidom mali nedostatok hráčov, čo sa naplno prejavilo v poslednom zápase vo Vysokej nad Kysucou.

Káder potrebujeme nutne doplniť na všetkých postoch, s výnimkou brankárskeho postu”.

Výsledky mužstva v IV. lige U- 13 QUICK SPORT

17.10.2021 Spartak Vysoká nad Kysucou: MŠK Snežnica 11:3

03.10.2021 Slovan Nová Bystrica: MŠK Snežnica 12:2 (6:2),  góly- D. Baláž 2

12.09.2021 MŠK Snežnica: ŠK Kysucký Lieskovec 4:2 (4:1), góly- Baláž 3, Tomáš

02.09.2021 OŠK Rudina: MŠK Snežnica 21:0 (11:0)

29.08.2021 TJ Slovan Skalité: MŠK Snežnica 0:3 kontumačne

22.08.2021 MŠK Snežnica: TJ Beskyd Svrčinovec 0:5 (0:1)

TABUĽKA

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/obfz-kysuc/s/3692/tabulky/

MUŽSTVO U-11- tréner Marián Ukrop

“My sme trénovali celé leto. V kategórii prípravky bola pred sezónou situácia taká, že káder bol na hrane. Našťastie po pandémii nám začalo na ihrisko chodiť veľké množstvo detí a dokonca sme mohli vytvoriť aj mužstvo mladšej prípravky. Už v lete sme odohrali prípravné zápasy s Brodnom a Kysuckým Lieskovcom. Účasť na tréningoch v prípravkárskych kategoriách bola fantastická. Trénovali sme dvakrát týždenne takmer bez prestávky. Najkrajšie na týchto vekových kategóriách je ten progres hráčov. Niektorí hráči na začiatku tréningov doslova nevedeli kopnúť ani do lopty, ale po niekoľkých týždňoch boli u nich badateľné výsledky. Všetci hráči sa od leta veľmi posunuli. Škoda, že v októbri sme pre pandémiu museli tohtoročné tréningy ukončiť. Aspoň mesiac tréningov by nám veľmi pomohol v rozvoji hráčov.

Čo sa týka súťaže, prípravkári odohrali v jeseni oficiálne tri turnaje (v Lodne, Rudinskej a v Snežnici) Stretli sme sa s mužstvami Lodna,Kysuckého Lieskovca a Rudinskej. Súbežne sa nám podarilo odohrať aj turnaj mladšej prípravky v Rudinskej. Výsledky nie sú podstatné, ale aj v tomto smere sme sa od leta postupne zlepšovali. Veľký obdiv si prípravkári zaslúžia za to, že v poslednom turnaji odohrali výborné zápasy, aj napriek tomu, že kvôli problémami s covidom nastúpili v oklieštenej zostave. Poďakovanie prípravkárom patrí aj za to, že cez víkendy pomáhali v zápasoch mladších žiakov, čo nebolo vždy jednoduché, ale aj vďaka ním sme mohli odohrať zápasy súťaže mladších žiakov. Ďakujem aj rodičom za spoluprácu a pomoc pri doprave na zápasy.

Hráčov máme dosť, ale vždy sa potešíme novým hráčom. Budeme len a len radi keď sa naša základňa bude rozrastať, lebo sme malou obcou a potrebujeme každého.”

Výsledky súťažných zápasov:

22.09.2021turnaj v Snežnici

MŠK Snežnica: Slovan Rudinská 3:0– góly- Uher 2,Tomáš

MŠK Snežnica; ŠK Kysucký Lieskovec 1:3– gól- Tomáš

MŠK Snežnica:FK Lodno 1:5– gól- Tomáš

13.09.2021- turnaj v Rudinskej:

FK Lodno:. MŠK Snežnica 1:0

Slovan Rudinská: MŚK Snežnica 0:5- góly- Javorík 2, Uher 2, Plevko 1

25.08.2021- turnaj v Lodne:

FK K. Lieskovec: MŠK Snežnica 3:1 – gól D. Tomáš

FK Lodno: MŠK Snežnica 5:0

Slovan Rudinská: MŠK Snežnica 0:5– góly- D. Tomáš 3, Javorík, Uher

Strelci gólov:

Dávid Tomáš……………………………………………………….7

Jakub Uher…………………………………………………………….5

Samuel Javorík……………………………………………………….3

Peter Plevko……………………………………………………………..1

Pridaj komentár