Určite sa Vám zdá, že sme sa na veľmi dlhý čas odlmčali. Máte pravdu. Až neobvykle dlhá bola naša odmlka  aj na našej stránke a tiež na FB stránke.

Nemusíte sa obávať, nič mimoriadné sa nestalo. Každý však potrebuje dobiť energiu. Pomaly sa aj my prebúdzame zo zimného spánku a touto cestou Vás chceme informovať o novinkách v našom klube.

Aj keď sa naoko od konca októbra nič nedialo, nie je tomu celkom tak.

Dorastenci sa stretávajú nepretržite, s výnimkou Vianočných sviatkov jedenkrát za týždeň vrámci spolupráce so súkromným CVČ Bytča, ktorú sme pilotne tento rok spustili.

V závere októbra sme z našich prostriedkov zabezpečili dovoz kvalitnej hliny, ktorou Jaro Králik zaplátal viaceré opotrebované miesta nášho trávnika, najmä v pokutovom území. Na jar by teda mal byť trávnik ihriska kvalitnejší.

V novembri sme zariadili registráciu MŚK Snežnica do zoznamu príjmateľov podielu 2 % zo zaplatenej dane. Aj tento rok nám veľmi pomôže ak prispejete na našu činnosť.

V decembri sme sa snažili vylepšiť výbavu klubu na tréningy našich mužstiev. Obstarali sme posilňovacie gumy rôznej náročnosti. Pri bežeckých tréningoch využijeme aj spomaľovacie padáky. Tréningy v telocvični absolvujeme s dvoma novými futsalovými loptami. Taktiež sme zakúpili novú výstroj pre dorasteneckých brankárov.

Pokiaľ sme v roku 2017 kompletne zaobliekli prípravkárov do nových dresov, súprav a termoprádla, teraz  v januári sme odovzdali dorastencom novučké 8 dielné tréningové sety pozostávajúce zo súprav, trička a trenírok, ponožiek , termoprádla a vakov(všetko značky GIVOVA) . Vyzerajú faaakt super. Táto investícia v sume viac ako 900€ mohla byť realizovaná aj vďaka Vašim príspevkom z 2%. ĎAKUJEME!

V priebehu roka 2018 by sme chceli “vyobliekať” obdobným spôsobom starších žiakov, dúfame, že sa nám to podarí.

Makali sme aj na úseku administratívy. Počas zimy sme sa dohodli na obojstrannej spolupráci so susedným klubom ŠK Radoľa. Formou striedavého štartu hráčov budú môcť niektorí naši hráči okrem nášho klubu hrať aj vyššiu súťaž za ŚK Radoľa a naopak niekoľko hráčov Radole môže štartovať za MŚK Snežnica. Táto spolupráca sa týka mužstva starších žiakov a tiež mužstva dorastu.  Veríme, že takto pomôžeme najmä našim žiakom, ktorí hrajú súťaž s malým počtom hráčov, neraz len s jedným náhradníkom. Naši dorastenci sa zasa budú snažiť pomôcť Radoli udržať vyššiu súťaž a aj takouto formou môžu futbalovo napredovať, keďže v našej súťaží sa hrá menej zápasov. Spolupráca vznikla zatiaľ do konca jarnej časti súťaží, ak sa obojstranne osvedčí, je možnosť, že v nej budeme pokračovať aj v ďalšej sezóne.  Vyzerá to tak, že v tejto dobe pri všeobecnom nedostatku hráčov bude vzájomná spolupráca dedinských klubov nevyhnutná na prekonanie zlých časov.

Dorastenci budú vo februári štartovať na halovom turnaji ObFZ v Čadci.

Tréningy začnú pre všetky mužstvá niekedy v druhej  polovici februára, nakoľko súťaže začínajú až koncom apríla.

O programe, tréningoch a prípravných zápasoch  Vás včas budeme informovať.

Vidíte , že sme ani v zime nezahálali a to nie je všetko……. To najlepšie nakoniec. V nedeľu 21.01.2018 sa nášmu predsedovi Peťovi Smieškovi a jeho manželke Zuzke narodila dcéra Anna. V mene celého klubu šťastným rodičom gratulujeme!!!

 

Pridaj komentár