V nedeľu 8.3.2015 sa odohrali zaujímavé zápasy turnajov pre kategórie U-8, a U-15…

Turnaj najmenších prípravkárov U-8 začal zápasom najmenších nádejí MŠK Snežnica proti Kysuckému Novému Mestu.  Kysučania boli lepší a zaslúžene zvíťazili. Naši chlapci doplatili na neskúsenosť a veľa pozičných chýb, čo vyplývalo najmä z faktu, že viacerí z nich hrali vôbec po prvýkrát v živote ozajstný zápas.  KNM potom v druhom svojom zápase po vyrovnanom priebehu   porazilo Bánovú 2:1 a zabezpečilo si tak prvé miesto v skupine. O druhé postupové miesto bojovali naši chlapci v zápase s Bánovou, v ktorom sme predviedli zlepšený a bojovný výkon, avšak z najtesnejšieho víťazstva sa tešila Bánová a zaslúžene tak postúpila do semifinále.

V skupine B pootvrdilo favorizované mužstvo chlapcov z Bytče úlohu favorita hneď  v úvodnom zápase skupiny proti rovesníkom z MŠK Žilina, ktorých Bytčania porazili 4:2 a suverénny postup Bytčania potvrdili aj v zápase s Juventusom. Mužstvo Akadémie Juventus podľahlo aj hráčom MŠK Źilina.

V semifinálových zápasoch boli úspešnejšie obidve mužstvá zo skupiny B, a tak si zahrali finále o celkového víťaza turnaja. Ešte predtým sa však odohrali zápasy o celkové umiestnenie. V súboji o 5. miesto po nadšenom výkone porazili hráči domácej Snežnice mužstvo Akadémie Juventus Žilina 2:1 a mohli sa tak tešiť zo svojho prvého víťazstva.

V súboji o 3. miesto zvíťazilo rovnakým výsledkom ako v základnej skupine Kysucké Nové Mesto nad Bánovou.

Rovnako vo finále sa zopakoval výsledok Bytče a Źiliny zo skupiny, avšak Źilinčania svoje góly dali až v úplnom závere zápasu. Bytča sa tak po zásluhe stala celkovým víťazom turnaja, keď nestratila ani bod a v zápasoch herne a výsledkovo dominovala. Potvrdila sa tak výborná práca s mládežou v klube FO Bytča. Celkové poradie plne odráža kvalitu jednotlivých mužstiev na turnaji. Pri slávnostnom odovzdávaní cien boli medailami ocenení všetci účastníci turnaja a pre prvé 3 mužstvá boli pripravené aj trofeje, ktoré odovzdával starosta obce Snežnica- MVDr. Milan Hlavatý. Turnaj sledovala takmer plná tribúna. Diváci výkony najmenších ohodnotili potleskom a počas celého dňa výborne povzbudzovali. Turnaj sa po športovej aj organizačnej stránke vydaril na výbornú.

Výsledky turnaja

U-8, Snehuliak 2015

Skupina A                                                  Skupina B                                                

MŠK Snežnica                                            MŠK Žilina

Jednota Bánová                                         Akadémia Juventus Žilina

MŚK Kysucké Nové Mesto                         FK Bytča

účastníci U-8
účastníci turnaja U-8

 

 

Zápasy v skupinách

Snežnica-KNM………….0:3

Žilina-Bytča…………….2:4

Jednota Bánová- KNM..1:2

Juventus –Bytča…………2:5

Bánová- Snežnica………1:0

Juventus –Źilina………0:6

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-

Semifinále

A1-B2-…..KNM..:….MŠK Žilina ….1:3

B1-A2-….Bytča……:..Bánová…….4:1

Zápasy o umiestnenie

o 5. miesto

A3-B3…Snežnica..:…Juventus………2:1

o 3 miesto

porazení semifinalisti…..KNM……:….Bánová..2:1

o 1. miesto

finále-,víťazi semifinále…..Bytča………:…..MŠK Žilina…..4:2

Poradie a najlepší hráči: 1. FO Bytča(Samuel Tichý),2.MŠK Žilina(Samuel Uhlárik),3.MŠK Kysucké Nové Mesto(Mário Kamenišťák),4.TJ Jednota Bánová(Šimon Hanuliak),5. MŚK Snežnica(Peter Labuda),6. OZ Akadémia Juventus Žilina(Richard Riljak)

RADOSť NAJMENšEJ PRíPRAVKY pO VíťAZNOM ZáPASE
najmenší prípravkári MŚK Snežnica-radosť po víťaznom zápase
STAROSTA ODOVzdáva medaile domácim hráčom
starosta Snežnice-MVDr.Milan Hlavatý pri odovzdávaní cien po skončení turnaja U-8

U-15, Snehuliak 2015,

 Popoludní najmenších vystriedali starší žiaci kategórie u-15.  Od prvého zápasu  sa hralo rýchlo a bojovne. Skupina A bola úplne vyrovnaná, čo potvrdili aj samotné zápasy. H. Hričov najskôr remizoval s Hôrkami 1:1. Zápasy Hôrok  a Hričova s Makovom boli  vyrovnané. Makov v nich vždy ťahal za kratší koniec, aj keď herne Makovčania neboli horším mužstvom.  Makov teda v skupine skončil prekvapivo až tretí, čo nikto nečakal, pretože pred turnajom bol Makov pasovaný za jedného z ašpirantov na víťaza. Keďže Horný Hričov a Hôrky dosiahli v skupine navlas rovnaké výsledky, o víťazovi skupiny A rozhodol rozstrel z pokutových kopov, v ktorom Hôrky prehrali.  Víťazom sa tak stal H. Hričov.

V skupine B najskôr Kysucké Nové Mesto U-14 porazilo suverénne Strážu, avšak potom nečakane KNM podľahlo MŠK Snežnica. A keď domáci Snežničania porazili aj Strážu stali sa víťazmi skupiny B. Táto skupina nebola až taká vyrovnaná, pretože Stráža herne trochu zaostávala, ale treba povedať, Stráža mala trochu mladších hráčov a všetci dostali príležitosť zahrať si a o to nakoniec aj išlo.

 

Takže aj keď Stráža vysoko podľahla aj v zápase o 5 miesto technicky vybavenému mužstvu Makova, zanechala na turnaji sympatický dojem. Makov doplatil na vyrovnanosť mužstiev v skupine a na slabú efektivitu zakončenia v skupinovej fáze.

V prvom semifinále porazilo Kysucké Nové Mesto tesne  Horný Hričov 1:0. Druhý semifinálový zápas mal vyrovnaný priebeh a po nerozhodnom výsledku sa do finále prebojovali Hôrčania až po rozstrele zo značky pokutového kopu. Rovnakým spôsobom sa rozhodlo aj o treťom mieste. Mužstvo MŠK Snežnica teda nakoniec trochu smolne skončilo až na 4. mieste, aj keď  počas turnaja sme neprehrali v riadnom hracom čase ani jeden zápas. Bilancia 2 výhry a 2 remízy ako aj bojovný a kvalitný výkon potešili a sú pre našich hráčov odmenou za kvalitnú zimnú prípravu.

Finálový zápas mal vyrovnaný priebeh. Kysucké Nové Mesto zmazalo náskok Hôrok, ale Hôrky strhli nakoniec víťazstvo na svoju stranu gólom 34 sekúnd pred koncom zápasu. Z víťazstva sa tak tešili hráči Hôrok. Turnaj bol vyrovnaný a zvíťaziť mohli všetky mužstvá, snáď s výnimkou Stráže. Hralo sa korektne, k čomu prispel počas celého dňa výborne pískajúci rozhodca Ladislav Šlapka, za čo mu patrí vďaka. Aj tento turnaj bol po organizačnej stránke výborne zvládnutý. Poďakovanie teda patrí všetkým z usporiadajúceho  klubu MŚK Snežnica. Ďakujeme  tiež OZ Šošoni 1908, ktoré darovalo všetkým najlepším hráčom jednotlivých mužstiev šály MŠK Źilina. Rovnako ďakujeme Kysuckému Novému Mestu za prenájom haly.Tešíme sa na turnaje budúcej halovej sezóny.

Ešte predtým Vás však pozývame na turnaje Snežnica cup, ktoré organizujeme pre kategórie U-10,11 a U-13  v mesiacoch máj, resp. jún 2015.

Výsledky U-15 

 

Skupina A                                                             Skupina B

TJ Horný Hričov                                                    MŠK Kysucké Nové Mesto U 14

ŠK Javorník Makov                                               MŠK Snežnica

TJ Družstevník Hôrky                                            FK Stráža

Zápasy v skupine

   H. Hričov- Hôrky…………….1:1

KNM-Stráža…………………….5:0

Makov-Hôrky………………….0:1

Snežnica-KNM…………………3:1

Makov- H. Hričov…………….0:1

Snežnica- Stráža……………..4:1

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-

semifinále

A1-B2……..H. Hričov…..:…..KNM…0:1

B1-A2…….Snežnica…….:…..Hôrky…..1:1(pk 1:2)

zápasy o umiestnenie 

o 5. miesto

15.55-A3-B3……Makov…-…….Stráža….4:1

o 3 miesto

porazení semifinalisti….Snežnica-H. Hričov……1:1(pk 2:3)

o 1. miesto

víťazi semifinále….KNM…:…Hôrky……1:2

Poradie a najlepší hráči: 1. TJ Družstevník Hôrky(Juraj Kočišík),2. MŠK Kysucké Nové Mesto U-14(Daniel Šedivý),3.TJ Horný Hričov(Michal Hoferica), 4.MŠK Snežnica(Miroslav Mravec), 5.ŠK Javorník Makov(Oliver Stolárik),6. FK Stráža(Śimon Sotolár)

SEMIFINALISTI TURNAJA u-15
Semifinalisti turnaja U-15
rozstrel
napätie hráčov MŠK Snežnica počas rozstrelu s Hôrkami.

 

 

Pridaj komentár