Víťazné mužstvá MŠK Žilina

V nedeľu 29.05.2016  v popoludňajších hodinách si dali stretnutie v areály MŠK Žilina, v Žiline- Závodí mladí futbalisti vekovej kategórie U-9 (rok narodenia 2007).

Mládežnický športový klub Snežnica organizoval už V. ročník populárneho turnaja Snežnica cup. Turnaj sme usporiadali s podporou Nadácie  Kia Motors Slovakia a Nadácie Pontis. Na turnaji štartovalo 8 mužstiev rozdelených do 2 základných skupín, kde sa stretli systémom každý s každým. Najlepšie dve mužstvá z každej skupiny potom hrali o umiestnenie v nadstavbovej skupine o 1. až 4. miesto a mužstvá umiestnené na 3. a 4. miestach sa potom stretli v skupine o 5. až 8. miesto. Každé mužstvo mohlo mať na súpiske aj jedného hráča ročníka narodenia 2006.

Počasie nám tentokrát prialo a pre futbal bolo ideálne. Už po prvých zápasoch bolo jasné, že mužstvá MŠK Žilina, ktoré boli rozdelené na zelených a žltých budú patriť medzi  najlepšie. Dobre hralo aj Kysucké Nové Mesto, ktoré si po úvodnej prehre so Žilinou poradilo s domácou Snežnicou a zvíťazilo aj v priamom súboji o postup medzi 4 najlepšie tými s Púchovom. Chlapci MŠK Snežnica po zápasoch v skupine zostali bez bodového zisku, čo bolo sklamaním.

Aj v skupine B suverénnym spôsobom bojmi prešlo druhé žilinské mužstvo. Zo skupiny z druhého miesta postúpila Bánová, ktorá tesne v boji o postup medzi najlepších porazila Rakovú. Výkonmi trochu zaostali chlapci z Bytče, ktorí prišli s mladším výberom.

Po zápasoch v základných skupinách turnaj spestrila súťaž o najtechnickejšie mužstvo, kde si Bytčania napravili chuť a túto súťaž zásluhou Miloša Chylu vyhrali. Tešili sa tak z kvalitnej novej značkovej lopty.

Potom sa už rozbehli súboje o celkové umiestnenie.  Turnaj gradoval súbojmi o medailové pozície. Dramatické bolo najmä stretnutie o 3. miesto, v ktorom sa rozhodovalo až v rozstrele zo značky z pokutového kopu. Úspešnejšie nakoniec boli “fialky” z Kysuckého Nového Mesta. Tí aj svoju výhru patrične oslávili s početným fanklubom.

Kvalitný zápas sa odohral tiež vo finálovom zápase medzi mužstvami MŠK Žilina- žltí a MŠK Žilina- zelení. Zelení vedení trénerom Robom Comom nakoniec s prehľadom vyhrali a obsadili tak prvé miesto bez straty bodu. Počas celého turnaja víťazi dostali v piatich zápasoch len jeden gól v zápase s KNM. Hráči všetkých mužstiev boli po turnaji za svoju snahu odmenení medailami a 4 najlepšie mužstvá dostali aj trofeje.

Našim chlapcom sa výsledkovo príliš nedarilo. V hre však bolo veľa svetlých momentov. Chlapci príkladne bojovali. Odmenou nám bolo aspoň vysoké víťazstvo v zápase o 7. miesto s Bytčou.

Celkovo sa turnaj vydaril. Videli sme veľa pekného futbalu a množstvo krásnych akcií začínajúcich futbalistov. Zápasy výborne rozhodovali rozhodcovia z ObFZ Kysúc- Miroslav Žák, Jakub Kolesnáč a Jakub Janec.

Pochvalu si zaslúžia aj všetci organizátori turnaja ako i rodičia a fanúšikovia za vzorné správanie a povzbudzovanie.

Ďakujeme za podporu nadácii Kia Motors Slovakia a nadácii Pontis.

Ďalší z turnajov Snežnica cup 2016, tentokrát pre kategóriu U-15 sa odohrá  v Snežnici v poslednú júnovú nedeľu-26.06.2016. Tešíme sa na Vás!

Turnaj Snežnica cup 2016, U-9 vo výsledkoch:

Účastníci turnaja Snežnica cup 2016 U-9

snzccp16

MŠK Žilina- zelení
MŠK Žilina- žltí
MŠK Púchov
MŠK Kysucké Nové Mesto
FO Bytča
Jednota Bánová
Polom Raková
MŠK Snežnica

Skupina A