pridané 29.6.2015,Turnaj Snežnica cup 2015 v kategórii U-13 suverénnym spôsobom vyhralo mužstvo FC Ajax Slimáčik Žilina

V nedeľu 28.6.2015 sa na Obecnom štadióne v Snežnici odohrávali od rána zaujímavé zápasy. Až 8 mužstiev bolo rozdelených do dvoch skupín. Snežnické farby zastupovali  dve mužstvá. V skupine A hrali mladší žiaci a v skupine B zbierala skúsenosti naša prípravka.

Favoritom skupiny A bol Ajax. V skupine B sa predpokladalo víťazstvo Zborova. Zápasy v skupinách tieto predpoklady naplnili.

Potom sa začala vyraďovacia fáza štvrťfinálovými zápasmi. Podľa výkonov v skupinách boli favorizované skôr mužstvá zo základnej skupiny A, ale málokto čakal, že po štvrťfinálových bojoch na turnaji skončia všetky mužstvá zo skupiny B. Prekvapili Hôrky, ktoré vyradili víťaza skupiny B Zborov. Suverénne postúpil Ajax cez snežnickú prípravku, ktorú zdolal najvyšším rozdielom na turnaji. Makov prešiel cez Strážu tiež bez problémov. Vyrovnaný priebeh mal zápas Snežnice A so Staškovom. V tomto dramatickom zápase rozhodli Snežničania o postupe v závere zápasu.

Po štvrťfinálových zápasoch teda skončili v turnaji 4 porazené mužstvá. O ich poradí rozhodli výsledky zo zápasov v skupine.

Potom si v semifinálových zápasoch zopakovali vzájomné zápasy zo skupiny Makov s Ajaxom a Snežnica s Hôrkami. Vyhrali tak ako v skupine Ajax a Snežnica, aj keď Snežničania opäť otáčali priebeh zápasu.

V zápas o 3. miesto padlo veľa gólov. Z víťazstva sa napokon radoval víťaz IV.ligy ObFZ – Makov. Vo finále domácim už dochádzali sily a tak celkovému víťazovi sme nedokázali viac vzdorovať.

Turnaj sa napriek nestálemu počasiu vydaril.

Domáci klub sa lúčil s Markom Beňadikom , ktorý už zarezáva v klube MŠK Žilina.

K hladkému priebehu turnaja prispeli aj výborné výkony rozhodcov Súhradu, Ježíka, Šlapku a Mojáka.

Za podporu organizátori ďakujú Nadačnému fondu Kia Motors Slovakia v nadácii Pontis.

Dúfame, že o rok sa v Snežnici opäť všetci stretneme.

učastníci turnaja
účastníci turnaja Snežnica cup 2015- U-13, 28.6.2015

Turnaj vo výsledkoch:

Skupina A

Snežnica A- Hôrky 2:1(góly domácich S. Minárik, Mravec)

Ajax-Makov 5:0

Hôrky-Makov 0:3

Snežnica A- Ajax 1:3(gól Snežnice Ukrop)

Ajax- Hôrky 1:1

Makov -Snežnica 3:3 (góly Snežnice Mravec,Lazar,Moravec)

Skupina B

Zborov-Snežnica B 3:2(góly Snežnice Beňadik 2x)

Stráža-Staškov 1:0

Snežnica B-Staškov 0:2

Zborov-Stráža 2:1

Stráža-Snežnica B 4:0

Staškov-Zborov 1:1

štvrťfinále:

Ajax-Snežnica B 12:0

Zborov-Hôrky 0:2

Snežnica A-Staškov 3:2(góly Snežnice Lazar 2, Mravec)

Stráža -Makov 1:5

semifinále

Ajax: Makov 8:1

Hôrky-Snežnica A 1:2(góly Snežnice Lazar, Mravec)

O 3. miesto

Makov-Hôrky 6:4

finále

Ajax-Snežnica A 5:1(gól Snežnice S. Minárik)

Poradie a najlepší hráči jednotlivých mužstiev:

1. FC Ajax Slimáčik Žilina  – Markus Poliak

2. MŠK Snežnica A – Miroslav Mravec

3. ŠK Javorník Makov – Jakub Mrkva

4. OFK Hôrky – Dominik Frátrik

5. TJ Snaha Zborov – Samuel Mikoláš

6. TJ Stráža – Juraj Poliak

7. FK Slávia Staškov – Jakub Cudrák

8. MŠK Snežnica B(prípravka) – Tobiáš Minárik

Individuálne ocenenia:

najlepší hráč turnaja: Jozef Šarlay(Ajax)

najlepší brankár: Filip Jančula(MŠK Snežnica A)

najlepší strelec: Andreas Válek- 12 gólov(Makov)

ajax
FC Ajax Slimáčik Žilina-retro- víťaz turnaja

snežnica
MŠK Snežnica – mladší žiaci

Fotogaléria z turnaja bude pridaná na stránku v priebehu týždňa.