Dňa 15.06.2024  sa uskutočnil na futbalovom ihrisku v Snežnici  futbalový turnaj pre kategóriu U-9 „Snežnica cup 2024“, ktorý organizoval klub MŠK Snežnica s podporou ObFZ Kysúc

Na turnaji sa zúčastnilo  6 mužstiev:

1. OFK Teplička nad Váhom

2. ŠK Radoľa

3. ŠK Kysucký Lieskovec

4. Tatran Krásno nad Kysucou

5. FC Juventus Žilina

6. MŠK Snežnica

Hralo sa systémom každý s každým . V krásnom prostredí a v ideálnom počasí sa bojovalo o každú loptu. Od začiatku bolo zrejmé, že k favoritom turnaja budú patriť Juventus, Teplička nad Váhom a Radoľa. Domáce mužstvo hralo oslabené, a tak sa Snežnici nepodarilo obhájiť víťazstvo z minulého roka. Chlapci sa však snažili a v niektorých zápasoch im chýbal len krôčik k tomu, aby zvíťazili. Juventus Žilina šiel od začiatku za víťazstvom a po zásluhe sa stal suverénnym víťazom 11.-teho ročníka turnaja. Zaujímavý bol boj o druhé miesto, ktoré nakoniec v poslednom zápase vybojovala výborne hrajúca Radoľa pred Tepličkou nad Váhom, ktorej k druhému miestu nakoniec chýbal jediný bod. Kvalitné výkony vyniesli Kysuckému Lieskovcu štvrté miesto, ktoré dosiahli  hráči tohto mužstva  obratom v poslednom zápase so Snežnicou. Krásno nsd Kysucou prekvapilo v zápase s Tepličkou, v ktorom si pripísalo víťazstvo. Celkovo sme prežili príjemnú sobotu plnú radosti a súperenia. O dobrú atmosféru sa postarali aj diváci, najpočetnejší fanklub mala nepochybne Teplička nad Váhom. Organizačne sa turnaj taktiež vydaril. Všetko klapalo tak ako malo.

Organizátori ďakujú všetkým zúčastneným a za podporu patrí poďakovanie Oblastnému futbalovému zväzu Kysúc.

Výsledky turnaja:

 Teplička- Snežnica  4:1

 Radoľa- Juventus  0:2

K. Lieskovec- Krásno 2:1

Snežnica- Krásno 2:2

Teplička- Radoľa 2:2

Juventus- K. Lieskovec  10:1

Radoľa- Snežnica 1:1

K. Lieskovec- Teplička 2:3

Krásno- Juventus 0:2

Snežnica- Juventus 0:4

Teplička- Krásno 2:3

Radoľa- K. Lieskovec 4:1

Juventus- Teplička 5:0

Krásno- Radoľa 0:2

K. Lieskovec- Snežnica 3:2

Poradie:

1. FC Juventus Žilina 15 b.

2. ŠK Radoľa  8 b.

3. OFK Teplička nad Váhom  7 b.

4. ŠK Kysucký Lieskovec  6 b.

5. Tatran Krásno nad Kysucou  4 b.

6. MŠK Snežnica 2 b.

Najlepším hráčom turnaja bol vyhlásený Stanislav Ceniga z ŠK Radoľa

Za najlepšieho brankára bol vyhlásený Leo Santos z Juventusu, ktorého hráči súperov na turnaji prekonali len jedenkrát.

Stanislav Ceniga- najlepší hráč turnaja
Najlepší brankár- Leo Santos
ŠK Juventus Žilina- víťaz turnaja

Pridaj komentár