Víťazom turnaja Snežnica cup 2016 U-15 sa stalo mužstvo MŠK Kysucké Nové Mesto!

V poslednú júnovú nedeľu sa odohral druhý z turnajov Snežnica cup 2016, a to pre kategóriu starších žiakov U-15. Na turnaji štartovalo 8 mužstiev, ktoré sa stretli v dvoch skupinách každý s každým a potom boli rozdelené podľa výsledkov do nadstavbových skupín o 1. až 4. miesto, resp. 5. až 8. miesto.  Na tento turnaj sme pozvali mužstvá z blízkeho okolia. Pred turnajom bolo za jednoznačného favorita považované mužstvo Kysuckého Nového Mesta, veľa sa čakalo od Radole, ale aj od domácej U-15tky, prísľubom boli tiež výborné výkony Hôrok na minuloročnom turnaji. Prekvapiť však mohlo ktorékoľvek mužstvo.

Domáci Mládežnícky športový klub Snežnica reprezentovalo na turnaji okrem starších žiakov aj mužstvo hrajúce pod hlavičkou MŠK Snežnica U-12, ktoré bolo zložené z chlapcov narodených v rokoch 2004 a 2005. Hneď v úvodnom zápase skupiny A nastúpila snežnická omladina proti Kysuckému Novému Mestu a všetci si vydýchli, že najťažší zápas turnaja je za nami. Kysučania si schuti zastrielali a vyhrali aj ďalšie dva zápasy v skupine proti Hôrkam a Stráži, aj keď proti Hôrkám to nebolo až také jednoduché. O druhé postupové miesto nebol nakoniec až taký boj a s prehľadom si ho zabezpečili Hôrčania. Na treťom mieste tejto skupiny nakoniec po výbornom výkone a víťazstve nad staršími súpermi zo Stráže skončili hráči MŠK Snežnica U-12.

V skupine B vstúpil favorit z Radole do turnaja víťazstvom nad Považským Chlmcom. Naopak domáci remizovali s výborne hrajúcou Rudinou. Rozhodujúcim z hľadiska postupu však bolo víťazstvo Rudiny nad Radoľou. Suverénne víťazstva domáceho mužstva v zostavajúcich dvoch zápasoch skupiny so skóre 12:0 rozhodli, že do skupiny o 1. až 4. miesto postúpilo z 1. miesta mužstvo MŠK Snežnica U-15 pred druhou Rudinou, ktorá dosiahla síce tiež 7 bodov, ale mala podstatne horšie skóre ako domáci.

Už zápasy v skupinách naznačili, že o víťazstvá sa bude tvrdo bojovať. Nasadenie bolo vysoké. V súťaži o najlepšieho strelca sa darilo najmä domácemu Jakubovi Kmeczovi a Jurajovi Ščambovi z KNM, ktorý bol na druhom mieste priebežného poradia tabuľky strelcov.

V skupine o 5. až 8. miesto svoj zápas vyhralo sympatické mužstvo Považského Chlmca, ktoré tak zaznamenalo svoje prvé víťazstvo na turnaji. Radoľa si poradila tesne so Strážou. Zápas o 7. miesto medzi Snežnicou U-12 a Strážou skončil bez gólov , muselo sa teda rozhodovať zo striel z pokutového kopu. Snežničania sa už už tešili z víťazstva, ale rozhodujúcu penaltu zastavila konštrukcia brány, muselo sa tak pokračovať a dramatický rozstrel sa podarilo úspešne otočiť Stráži. Považský Chlmec len tesne prehral boj o 5. miesto, z ktorého sa nakoniec tešili Radolčania.

 

V zápasoch o postup do finále si suverénnym spôsobom počínali domáci Snežničania, ktorý porazili Hôrky 5:0. Ešte výraznejšie víťazstvo proti Rudine dosiahlo Kysucké Nové Mesto. O treťom mieste sa rozhodovalo tiež zo striel z pokutového kopu. Úspešnejší boli nakoniec chlapci z Rudiny. Na Hôrčanov zostala zemiaková pozícia. Rudina bola príjemným prekvapením turnaja. Nestratili sa ani Hôrky.

Vo finálovom zápase sa nakoniec stretli dovtedy neporazené mužstvá MŠK Kysucké Nové Mesto a MŠK Snežnica U-15. Finálový zápas bol veľmi dramatický. Domáci Kysučanom nedarovali nič zadarmo. KNM sa ujalo vedenia. jakub Kmecz však vyrovnal. Potom šli Kysučania do dvojgólového trháku. Kmecz však opäť znížil na 3:2. Potom sa lámal zápas. Domáci Mravec nezakončil vo výbornej pozícii a na druhej strane vzápätí hráči KNM pridali po našej chybe  rozhodujúci 4. gól. Potom si už svoje zaslúžené vedenie udržali až do konca a stali sa celkovým víťazom turnaja bez straty bodu.

 

Turnaj sa vydaril, aj keď  v jeho úvode nám počasie moc neprialo. Potom sa našťastie vyčasilo a bolo sa veru na čo pozerať. Súťaž o najlepšieho strelca nakoniec vyhral domáci Jakub Kmecz, ktorý nastrielal až 14 gólov. Náročný deň výborne zvládli aj rozhodcovia Ladislav Šlapka a Miroslav Žák. Všetky mužstvá sa snažili a hrali s obrovským nasadením. Vo vekovej kategórii starších žiakov sa už občas vyskytnú aj problémy s disciplínou, čo bolo vidieť aj na tomto turnaji. Rozhodcovia a tréneri však  všetko zvládli. Na turnaji bola udelená 1 červená karta.

Chlapci si však schuti zahrali a zabávali sa aj diváci. Najlepší a najpočetnejší fanklub mali okrem domácich mužstiev chalani z Považského Chlmca. Ich diváci dominovali aj v diváckej súťaži.

Za podporu ďakujeme nadácii Kia Motors Slovakia .

2D vertcal-RGB

Poďakovanie za podporu tiež patrí Oáze pohody Snežnica. Ďakujeme tiež obci Snežnica.

Účastníci turnaja:

MŠK Kysucké Nové Mesto

ŠK Radoľa

OFK Hôrky

TJ Považský Chlmec

TJ Stráža

OŠK Rudina

MŠK Snežnica U-15

MŠK Snežnica U-12

Skupina A

MŠK Kysucké Nové Mesto, MŠK Snežnica U-12, OFK Hôrky, TJ Stráža

Skupina B

 ŠK Radoľa, MŠK Snežnica U-15, TJ Považský Chlmec,OŠK Rudina

Výsledky turnaja

Skupina A

Snežnica U-12:KNM- 0:10

Hôrky:Stráža- 3:1

Snežnica U-12: Stráža- 2:0

Hôrky:KNM- 2:4

KNM: Stráža- 8:0

Hôrky: Snežnica U-12- 5:0

 Skupina B

Snežnica U-15: OŠK Rudina-1:1

P. Chlmec: Radoľa- 1:4

Snežnica U-15: P. Chlmec- 6:0

Radoľa: Rudina-1:2

Rudina: P. Chlmec-4:2

Snežnica U-15: Radoľa-6:0

 

Skupina D (o 5.-8. miesto)-

Radoľa : Stráža- 2:1

Snežnica U-12: Považský Chlmec- 0:3

zápas o 5. miesto–  Radoľa: Považský Chlmec- 2:1

zápas o 7. miesto- Stráža: Snežnica U-12- 0:0 (1:0 na pok. kopy)

Skupina C (o 1.-4. miesto)-

Snežnica U-15: Hôrky – 5:0 

KNM : Rudina- 8:0

 

zápas  o 3. miesto- Hôrky: Rudina 1:1 (na pok. kopy 0:1)

zápas o 1. miesto- Kysucké Nové Mesto: Snežnica u-15 – 4:2

Poradie:

  1. MŠK Kysucké Nové Mesto, 2. MŠK Snežnica u-15, 3. OŠK Rudina, 4. OFK Hôrky, 5. ŠK Radoľa, 6. TJ Považský Chlmec, 7. TJ Stráža,8. MŠK Snežnica U-12

Individuálne ocenenia:

najlepší hráč turnaja: Juraj Ščamba- MŠK Kysucké Nové Mesto

najlepší strelec turnaja: Jakub Kmecz- MŠK Snežnica U-15-14 gólov

najlepší brankár turnaja: Patrik Čáko- MŠK Snežnica u-15

FOTOGALÉRIA:

 

070
otvorenie turnaja
081
Snežnica 15 vs Rudina
089
vyrovnávajúci gól D.Paperňáka do siete Rudiny
096
Snežnica U-12 vs Stráža
097
T. Bajánek v akcii
109
Snežnica U-15 vs Považský Chlmec
111
Jakub Kmecz- po gólovom zásahu
130
Snežnica U-12 vs Hôrky
135
Snežnica U-15 vs Radoľa
156
rozstrel- Stráža vs Snežnica U-12
170
gól J. Kmecza vo finálovom zápase proti Kysuckému Novému Mestu
177
finále Snežnica U-15 vs KNM
180
Paťo Čáko-najlepší brankár turnaja
187
Kubo Kmecz preberá cenu za najlepšiehostrelca turnaja
191
Domáci kapitán Dominik Paperňák pri slávnostnom vyhodnotení
198
víťaz turnaja- MŠK Kysucké Nové Mesto
199
MŠK Snežnica U-15- 2. miesto

084087098115124125136137149158159160161183188

 

FOTO: J.Čižmárik

Pridaj komentár