Hodnotíme halový turnaj prípraviek U-10- Snehuliak 2014……

Turnaj sa odohral v sobotu 15.2.2014 v mestskej športovej hale v Kysuckom Novom Meste za účasti ôsmych mužstiev rozdelených do 2 skupín, kde sa stretli systémom každý s každým. Od rána sa naplno rozbehli boje na palubovke. Padali krásne góly, viaceré po pekných kombináciach.

Vskupine A potvrdil úlohu favorita Fotbal Třinec. Hráči tohto mužstva predvádzali výborné akcie, zdobil ich kolektívny prejav. O druhé postupové miesto do semifinále bojovali chlapci domácej Snežnice s Bytčou. Postup si nakoniec zaslúžene zabezpečila Bytča, ktorej pomohol vyrovnávajúci gól hneď v prvom zápase turnaja práve so Snežnicou, čím Bytča domácich pripravila o víťazstvo a ako sa nakoniec ukázalo aj o postup zo skupiny.

V skupine B bol pred turnajom pasovaný za favorita Fomat Martin, ktorý odštartoval turnaj jednoznačným víťazstvom s Juventusom.Favorita však zaskočila Čadca, ktorej sa Martin podarilo poraziť. Boje v skupine zdramatizoval Juventus, ktorý naopak porazil Čadcu. Martin tak musel o postup zabojovať v poslednom zápase skupiny s Kysuckým Novým Mestom, ktoré po remíze s Juventusom živilo už len teoretickú šancu na postup. Martin nakoniec jednoznačným víťazstvom doplnil Ćadcu v bojoch o celkového víťaza turnaja.

V semifinálových bojoch si najskôr poradil rozbehnutý Třinec  s Martinom 2:0 a druhým finalistom sa stala Bytča, ktorej sa podarilo poraziť Ćadcu až po pokutových kopoch.

Turnaj potom vyvrcholil zápasmi o celkové umiestnenie. Nakoniec sa odohralo dramatické finále, v ktorom bol dlho bezgólový stav. O víťazovi turnaja rozhodol jediný gól, ktorý sa podarilo vsietiť hráčom Třinca 2 minútý pred koncom. Po poslednom hvizde rozhodcu tak na palubovke prepukla obrovská radosť hráčov víťazného mužstva, ktorí vyhrali turnaj suverénnym spôsobom, bez straty bodu. Prekvapením turnaja sa stala Bytča, ktorá až do úplného záveru bojovala o víťazstvo v turnaji. Výborné výkony predviedli Martin a Čadca. Práve Čadca bola blízko k postupu do finále, ale bolo vidieť, že hráči Bytče sú v zahrávaní pokutových kopov bezchybní. Domáca Snežnica si hanbu nespravila. Nezvládli sme zápas s Třincom, v ktorom sme si dali až 2 vlastné góly. V ostatných troch zápasoch sme vždy viedli, avšak do víťazného konca sme doviedli len zápas s Juventusom. Mrzí najmä remíza z prvého zápasu, kedy sme s Bytčou neudržali vedenie, remíza hráčom Bytče stačila na postup zo skupiny, pričom v tomto zápase sme nastrelili ešte dvakrát konštrukciu brány. Juventus ukázal striedavé výkony. Vydarený bol z ich strany najmä zápas s Čadcou. Vrútky odohrali úplne vyrovnané zápasy. O tom, že obsadia celkové 7. miesto rozhodli pokutové kopy po remízovom zápase s Kysuckým Novým Mestom, ktorému sa podarilo v turnaji uhrať 2 remízy, pričom v zápase s Čadcou siahali hráči KNM na tretiu remízu, avšak v závere dostali gól na 2:1. Nakoniec na turnaji lepšie obstáli mužstvá zo skupiny A,ktoré všetky v bojoch o umiestnenie svojich súperov zo skupiny B porazili.

Po skončení turnaja boli najskôr vyhlásené individuálne ocenenia. Najlepším brankárom sa stal brankár FO Bytča Jakub Bačík. Najlepším strelcom turnaja sa stal hráč MŚK Fomat Martin Matej Śotter, ktorý strelil 4 góly. Najlepším hráčom turnaja sa stal hráč Fotbal Třinec Ondrej Kajfosz. Všetci dostali krásne trofeje.

Z každého mužstva boli tiež ocenení najlepší hráči a to:

Kysucké Nové Mesto-Timotej Hutira,Vrútky-Matej Jaroš,Juventus-Ján Šuška,Snežnica-Pavol Labuda,Martin-Peter Beniač,Ćadca-Justin Pečala,Bytča-Vinco Chyla, Tŕinec-Jakub Benedik

Chlapci si na pamiatku odniesli šály známych futbalových mužstiev, resp. reprezentácii ako i vitamínové doplnky.

Na konci si všetci mohli pochutiť na výborných zákuskoch, ktoré nášmu mužstvu venoval náš tradičný sponzor a keďže ich bolo veľmi veľa, mohli si zamaškrtiť aj ostatní. Turnaj sa teda vydaril, rozhodcovia odviedli dobrú prácu. Rodičia, ktorých sa zišlo na tribúne veľa tiež prispeli k peknej a korektnej atmosfére.

Všetkým ďakujeme za účasť a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Ďakujeme tiež našim sponzorom, ktorí prispeli k vysokej úrovni turnaja, a to  Mgr.Jánovi Ukropovi, lekárni Cyrila a Metoda Vrútky a cukrárni Bátor Bytčica. Rovnako ďakujeme za spoluprácu MKS Kysucké Nové Mesto.

PS: fotky z turnaja zverejníme na tejto stránke, resp. na FB stránke v priebehu týždňa.

Turnaj vo výsledkoch:

Skupina A:

Snežnica:Bytča1:1(gól Snežnice M. Kopas), Třinec:Vrútky 2:0,Bytča: Vrútky1:0,Snežnica :Třinec 0:4,Třinec:Bytča1:0,Vrútky:Snežnica1:1(gól Snežnice Pavol Labuda)

Skupina B:

Martin:Juventus3:0,Čadca:KNM2:1,Juventus:KNM1:1,Martin:Čadca1:3,Ćadca:Juventus1:3,KNM:Martinn0:3

Semifinále:

Třinec:Martin2:0, Bytča: Čadca1:1, na pokutové kopy 3:1

Finálové zápasy o umiestnenie:

o 7. miesto- KNM:Vrútky 1:1, na pokutové kopy 1:3

o 5. miesto- Snežnica:Juventus 1:0(gól Snežnice M. Kopas)

o 3. miesto-Martin:Čadca4:1

o 1. miesto- Třinec: Bytča 1:0

Poradie:

1.miesto- FK Fotbal Třinec,

2.miesto- FO Bytča

3.miesto- MŠK Fomat Martin

4.miesto- FK Čadca

5.miesto- MŠK Snežnica

6.miesto-ŚK Juventus Žilina-Závodie

7. miesto-FC Attack Vrútky

8. miesto- MŠK Kysucké Nové Mesto

 

Pridaj komentár