IMG_20180526_161920282Hoci aktuálna sezóna skončila len uplynulý víkend, práve v týchto dňoch sa rozhoduje o sezóne nasledujúcej 2018/2019.

Na hodnotenie sezóny 2017/2018 ešte bude priestor. Chceme Vás však informovať o plánoch pre najbližšie obdobie.

 

V poslednom období sme vo všetkých kategóriách zaznamenali útlm, čo sa týka počtu hráčov, ale( s výnimkou dorastu) aj útlm výsledkový. Viacerí hráči vo všetkých kategóriách odišli pôsobiť do iných klubov z vyšších súťaží.  V uplynulej sezóne sme museli zrušiť mužstvo mladších žiakov a do súťaže sme prihlásili starších žiakov, za ktorých hrala väčšina hráčov, ktorí mohli ešte štartovať v nižšej vekovej kategórii. Starší žiaci však skončili v súťaži na poslednom mieste, tesne za Dunajovom a Ochodnicou. Pre nás síce nie sú výsledky prvoradé, ale fungovanie starších žiakov v takejto podobe kedy na zápasy chodilo 11-12 hráčov nemá už pre nás perspektívu a nemá perspektívu ani pre samotných hráčov.

V mužstve prípravky je situácia odlišná. Počet hráčov, ktorí sa zúčastňovali tréningov častokrát dosahoval číslo 18 až 20. Prípravkári trénovali a zároveň hrali oblastnú súťaž, kde najmä v jeseni prehrávali značným gólovým rozdielom. Na jar sa výsledkovo zlepšili, taktiež však skončili na poslednom mieste. V súťaži sa stretávali aj s klubmi, ktoré majú diametrálne odlišnú  základňu, čo bolo demotivujúce. Ćo sa týka mužstva prípravky, v nasledujúcej sezóne sme sa rozhodli, že pôjdeme cestou zintenzívnenia tréningov a účasti na turnajoch, resp. priateľských zápasov s vyrovnanými súpermi. Veríme, že takýto model bude pre rozvoj našich najmladších hráčov najlepší.

Lepším z prípravkárom v sezóne 2018/2019 ponúkame tiež možnosť účinkovať v súťaži mladších žiakov III. ligy SsFZ vrámci spoločného družstva mládeže MŠK Snežnica- ŠK Radoľa.

Rovnakou formou budú v III. lige SsFZ pôsobiť aj starší žiaci v spoločnom družstve MŠK Snežnica- ŠK Radoľa. Obidve mužstvá  budú hrať svoje zápasy tak v Radoli ako i v Snežnici.

Zatiaľ čo v žiackych kategóriách bola pre oba kluby vytvorenie spoločných družstiev v podstate jediná možná alternatíva, odlišná situácia nastala v kategórii dorastu U-19, ktorý v sezóne 2017/2018 skončil v V. lige na 2., resp. 3. mieste. Tu bola dlho otvorená alternatíva samostatného pôsobenia v súťaži, čo preferovali aj samotní hráči. Po zvážení všetkých okolností sme sa však nakoniec aj v tomto prípade rozhodli, že pôjdeme cestou spolupráce vo forme spoločného družstva mládeže aj v kategórii U-19. Nebolo to rozhodovanie vôbec ľahké, ale pre rozvoj najkvalitnejších dorastencov, ktorých máme v tejto kategórii dostatok to je podľa nás rozhodnutie správne. Potrebujeme sa posunúť  ďalej a nehrať futbal v kategórii dorastu, ktorá priamo predchádza futbalu dospelých len preto, aby sme hrali.

Dorast teda bude v sezóne 2018/2019 pôsobiť v V. lige U-19 pod spoločným družstvom mládeže ŠK Radoľa- MŠK Snežnica a svoje zápasy taktiež budeme hrať tak v Radoli ako i v Snežnici.   Tréningový proces bude prebiehať v Snežnici s pridanými tréningami v Radoli, najmä v prípravnom období.

Práve dnes sme dotiahli spoluprácu s ŠK Radoľa aj zmluvne. Myslíme si, že aj keď sme na Kysuciach v tomto smere priekopníkmi, aktuálna situácia v budúcnosti, v záujme zvýšenia kvality futbalu ako i prežitia prinúti ísť touto cestou  aj iné kluby. Čím skôr sme sa k takémuto kroku odhodlali, tým skôr môžeme dosiahnúť naše ciele.

 

Vieme, že nie všetci sú stotožnení s vyššie uvedeným projektom, ale iné východisko sme nenašli. Čas ukáže, či sme sa rozhodli správne a či nastávajúca spolupráca bude prínosom pre obidva zainteresované kluby. Dajme projektu šancu!

Výkonný výbor MŠK Snežnica

 

Pridaj komentár