V sobotu 16.02.2019 sa uskutočnil v športovej hale pri ZŠ V. Javorku v Žiline ďalší zo série turnajov Snežnica cup, tentoraz pre kategóriu dorastu U-19.

 

Na turnaji sa zúčastnilo 6 mužstiev rozdelených do dvoch skupín, kde sa stretli každý s každým. V skupine A najskôr spoločné družstvo ŠK Radoľa- MŚK Snežnica modrí tesne porazilo Zborov, aj keď Zborov nepremenil viaceré samostatné nájazdy. V druhom zápase skupiny Petrovice porazili modrých tiež o gól. O postupujúcich do semifinále sa teda rozhodovalo v poslednom zápase skupiny. Zborov porazil Petrovice o 2 góly a stal sa tak víťazom A skupiny, v ktorej všetky mužstvá získali po 3 body. O poradí rozhodovalo skóre. Keďže Petrovice mali tento ukazovateľ negatívny, zostal im čierny Peter a boj o celkové 5. miesto.

ŠK Radoľa- MŚK Snežnica modrí
ŠK Radoľa- MŚK Snežnica modrí

 

ŠK Petrovice
ŠK Petrovice
Snaha Zborov
Snaha Zborov

V skupine B v prvom zápase dlho mladí chlapci z mužstva ŚK Radoľa- MŠK Snežnica bieli držali krok s Makovom , ale nakoniec sa prejavila kvalita štvrtoligistu. Keďže bieli prehrali aj zápas s Lodnom, v ktorom sa ujali vedenia, ktoré však neudržali, bolo už pred posledným zápasom skupiny jasné, že v semifinále budú účinkovať Lodno a Makov. V zápase o víťaza skupiny prekvapivo suverénne zvíťazilo Lodno.

ŠK Radoľa- MŚK Snežnica bieli
ŠK Radoľa- MŚK Snežnica bieli
ŠK Javorník Makov
ŠK Javorník Makov
IMG_20190216_104419103
FK Lodno

 

V prvom semifinále Makov deklasoval Zborov a stal sa prvým finalistom turnaja. Druhým finalistom sa stal tím ŠK Radoľa- MŠK Snežnica modrí, ktorí o dva góly zdolal Lodno.

 

V zápase o 5. miesto potom Petrovice gólom z poslednej minúty porazili ŠK Radoľa- MŠK Snežnica bielich a obsadili celkové 5. miesto. Bieli zanechali dobrý dojem a skončili na 6. mieste.

Kapitán Petrovíc preberá pohár od starostu obce Snežnica MVDr. Milana Hlavatého
Kapitán Petrovíc preberá pohár od starostu obce Snežnica MVDr. Milana Hlavatého
Kapitán bielych -Daniel Ukrop s trofejou
Kapitán bielych  s trofejou

V zápase o 3. miesto už vyčerpaní hráči Zborova nestačili na Lodno, ktoré sa tak umiestnilo na bronzovom stupienku.

Kapitán Zborova pri preberaní trofeje
Kapitán Zborova pri preberaní trofeje

 

Kapitán Lodna s trofejou za 3. miesto
Kapitán Lodna s trofejou za 3. miesto

Potom už nasledovalo dlho očakávané finále medzi mužstvami ŠK Javorník Makov a ŚK Radoľa- MŚK Snežnica modrí. Makov hneď v prvých sekundách šiel do vedenia, ale modrí potom zápas otočili. Vedenie však neudržali a Makov v závere vyrovnal na konečných 2:2. Nasledovali pokutové kopy, kde sa rozhodlo až v piatej sérii, kedy brankár Makova úspešným zákrokom rozhodol o víťazovi celého turnaja.

ŠK Javorník Makov- víťaz turnaja Snežnica cup 2019
ŠK Javorník Makov- víťaz turnaja Snežnica cup 2019

 

Výsledky turnaja

 

Skupina A

 1. –  ŠK- MŠK modrí :  Snaha Zborov 1:0, gól- Mravec

 1.  ŠK- MŠK modrí : ŠK Petrovice 0:1

 1.  Snaha Zborov: ŠK Petrovice 3:1

 

Skupina B

 

 1.  ŠK- MŠK bieli : ŠK Javorník Makov 3:0

 1.  FK Lodno : ŠK- MŠK bieli 3:1, gól- Vároš

 1. ŠK Javorník Makov: FK Lodno 0:4

 

 

Semifinále

Zborov: Makov 1:6

FK Lodno: ŠK Radoľa- MŠK Snežnica modrí 1:3, góly- Kmecz, Mravec, Baliar

 

O 5. miesto

 

ŠK Petrovice: ŠK Radoľa- MŠK Snežnica 2:1, gól- Vároš

o 3 miesto

 

Zborov: Lodno 0:2

 

Finále

 

 MŠK Snežnica modrí: ŠK Javorník Makov 2:2, na pokutové kopy 4:5, góly modrých- Marek Pastorek 2

 

Individuálne ceny

 

najlepší hráč- Peter Kavalek– ŠK Javorník Makov
najlepší  brankár- Ján Hromádka– ŠK Radoľa- MŠK Snežnica
Peter Kavalek preberá cenu za najlepšieho hráča od starostu Snežnice MVDr. Hlavatého
Peter Kavalek preberá cenu za najlepšieho hráča od starostu Snežnice MVDr. Hlavatého
Janko Hromádka preberá cenu za najlepšieho brankára turnaja od starostu Snežnice MVDr. Hlavatého
Janko Hromádka preberá cenu za najlepšieho brankára turnaja od starostu Snežnice MVDr. Hlavatého

 

CELKOVÉ PORADIE

 1. ŠK Javorník Makov
 2. ŠK Radoľa- MŠK Snežnica modrí
 3. FK Lodno
 4. Snaha Zborov
 5. ŠK Petrovice
 6. ŠK Radoľa- MŠK Snežnica bieli

 

P1030804 P1030818 P1030836 P1030834

 

V závere chceme poďakovať všetkým hráčom, ktorí hrali na turnaji a prispeli k bezproblémovému priebehu turnaja. Poďakovanie patrí aj všetkým trénerom a vedúcim mužstiev.  Veľkú vďaku si zaslúži aj rozhodca ObFZ Kysúc Miroslav Žák , ktorý s prehľadom zvládol všetkých 11 zápasov turnaja. Ďakujeme tiež starostovi obce Snežnica MVDr. Milanovi Hlavatému ako i obci Snežnica za podporu pri organizovaní tohto športového podujatia. Tešíme sa na spoločné stretnutie pri ďalších akciách organizovaných klubom MŠK Snežnica.

Pridaj komentár