Po dlhšej prestávke sa opäť o slovo hlási futbal………..

 

Určite sa už neviete dočkať kedy sa zasa všetci stretneme a začneme prípravu na odvetnú časť sezóny 2016/2017. Vždy sme zimnú prípravu začínali na prelome januára a februára. Tento rok sme sa rozhodli, že trénovať sa začne neskôr. Rozhodli sme sa tak z viacerých dôvodov. Prvým je  situácia s chorobnosťou v našom regióne, pretože aktuálne v žilinskom kraji šarapatí chrípková epidémia. Taktiež teploty, ktoré sú hlboko pod bodom mrazu neprajú moc futbalu a aj keď úvodná časť prípravy bude prebiehať v telocvični ZŠ Snežnica, bude lepšie ak začneme v priaznivejších teplotách. Hlavným dôvodom neskoršieho začiatku prípravy je však fakt, že súťaže začínajú až posledný marcový víkend, resp. v polovici apríla.   Zo športového hľadiska teda potrebujeme, aby príprava postupne gradovala a nie aby sme v úvode súťažných zápasov  mali futbalu takpovediac plné zuby.

 

Kedy teda začíname?

Tréningy začnú starším žiakom a dorastu vo štvrtok 16.02.2017. Mladší žiaci a prípravka sa stretnú na úvodnom tréningu v piatok 17.02.2017. Tréningy by mali byť tak ako minulý rok v utorok a vo štvrtok( starší žiaci a po nich dorast) a v stredu a piatok( prípravka a po nich mladší žiaci). Časy ešte upresníme.

najmladší prípravkári

 

V porovnaní s minulosťou sme tento rok upustili od organizovania obľúbeného halového turnaja Snehuliak, ktorý sme organizovali v športovej hale v Kysuckom Novom Meste. Táto akcia je medzi mužstvami obľúbená, avšak pre nás predstavuje množstvo starostí, keďže sme nútení si halu prenajímať mimo našej obce. Do budúcnosti však plánujeme pokračovať aj v organizovaní halových turnajov. Tento rok chceme naproti tomu usporiadať viac futbalových turnajov vonku v hlavnej sezóne.

Počas zimnej prípravy odohrajú naše mužstvá aj prípravné zápasy. Dorastencov a starších žiakov sme prihlásili aj na halové turnaje organizované Oblastným futbalovým zväzom Kysúc v hale Pratex v Čadci. Dorastenci na turnaj cestujú už v sobotu 18.02.2017.

u 15 v radoli

 

Upresňujúce informácie včas zverejníme na našej facebookovej stránke a tiež v sekcii ” Program tréningov” na našej webovej stránke.

Pridaj komentár