V nedeľu 1.6.2014 sa na obecnom štadióne v Snežnici uskutočnili ďalšie turnaje série Snežnica cup 2014……

Turnaj U-10

Od rána sa do bojov na dobre pripravenom ihrisku pustili prípravkári kategórie U-10. Systémom každý s každým sa stretli vo vzájomných zápasoch mužstvá MŠK Žilina, FC Attack Vrútky, FK Čadca, MŠK Snežnica a MŠK Kysucké Nové Mesto. Zápasy priniesli veľa pekných akcií, vzájomných súbojov a množstvo gólových momentov. Turnaj spestrila súťaž o najšikovnejšie mužstvo, kde zástupcovia jednotlivých klubov súťažili v slalome na čas, žonglovaní s loptou a v streľbe na presnosť. Súťaž bola veľmi dramatická a od prvej disciplíny sa na čele bok po boku usadili mladé nádeje MŠK Žilina a domáci hráči z mládežníckeho športového klubu. Snežničania nakoniec až v poslednej disciplíne predstihli svojho hlavného súpera a v súťaži zvíťazili. Odniesli si tak do svojej výbavy novučkú kvalitnú loptu.

Čo sa týka samotného turnaja, po prvých zápasoch bolo zrejmé, že Ćadca bude jeden z hlavných favoritov, čo sa nakoniec aj potvrdilo, aj keď mužstvo z horných Kysúc v poslednom zápase podľahlo futbalistom Žiliny a v zápase s domácim mužstvom celkového víťaza od prehry zachránila len neefektívna koncovka Snežničanov, ktorí z veľkého množstva šancí využili len jednu. Technickým spôsobom hry sa prezentovalo mužstvo MŚK Žilina, ktorej mladí chlapci si víťazstvom v poslednom zápase vybojovali celkové druhé miesto. Herne prekvapili všetkých mladíci z MŚK Snežnica, ktorí v každom turnajovom zápase mali hernú prevahu, horšie to však bolo s premieňaním vyložených gólových príležitosti. Śtvrté Vrútky doplatili na úzky káder na turnaji, pretože vieme, že majú na viac ako na štvrté miesto. Vrútky však odohrali vyrovnané zápasy. Aj piate Kysucké Nové Mesto odohralo dobrý turnaj, chlapci sa postupne zlepšujú. Potešilo ich najmä trochu nečakané víťazstvo nad domácim celkom.

Po skončení turnaja boli z každého mužstva vyhodnotení najlepší hráči. Na turnaji sa súťažilo aj o trofeje pre najlepšieho strelca, najlepšieho brankára a najlepšieho hráča. Zaujímavá situácia nastala najmä pri najlepšom strelcovi, kde po skončení turnaja až päť hráčov strelilo po 5 gólov, navyše zastúpené boli všetky mužstvá. Nuž aj to prináša futbal. Rozhodovalo sa teda v rozstrele, v ktorom bol najúspešnejší Jakub Krnáč z Čadce. Najlepším brankárom bol vyhodnotený  brankár Vrútok Patrik Čapliar. Najlepším hráčom bol po zásluhe vyhodnotený domáci kapitán Pavol Labuda.

 

Výsledky a poradie

FK Čadca- MŚK KNM 3:2
Vrútky-MŠK Źilina 2:2
MŚK KNM-Vrútky 1:2
MŚK Snežnica-FK Ćadca 1:2
Vrútky-MŚK Snežnica 2:3
MŚK Źilina-KNM 2:1
MŚK Źilina-MŚK Snežnica 1:4
FK Ćadca-Vrútky 3:1
MŚK Źilina-FK Ćadca 3:2
MŚK KNM-MŠK Snežnica 3:1
Poradie:1. FK Ćadca-9 b- najlepší hráč František Rucek

2.MŠK Źilina 7b- najlepší hráč Michal Jančiga

3. MŚK Snežnica 6b.- najlepší hráč Michal Kopas

4.FC Attack Vrútky 4b.- najlepší hráč Filip Rybakov

5. MŚK Kysucké Nové Mesto 3b.- najlepší hráč Timotej Hutira

Turnaj U-13

Popoludní nedeľný program na snežnickom štadióne pokračoval turnajom mladších žiakov kategórie U-13.

Hneď v úvode turnaja začalo pršať a premenlivé počasie bolo až do konca turnaja. Nepriaznivé počasie našťastie neovplyvnilo kvalitu hry, takže aj v tomto turnaji sa bolo na čo pozerať. O celkovom víťazovi sa rozhodovalo medzi mužstvami Ajax Slimáčik Źilina a MŚK Kysucké Nové Mesto. Obidve mužstvá vyhrali všetky svoje zápasy a keďže v ich vzájomnom zápase sa zrodila remíza, o celkovom víťazstve rozhodlo lepšie skóre, ktoré bolo na strane Ajaxu.Na treťom mieste skončili zaslúžene Vrútky. Domáci skončili štvrtí, pretože dokázali poraziť len Juventus. Mrzia dve prehry o gól po zbytočných chybách. Juventus síce predviedol sympatické výkony, ale na starších protivníkov to nestačilo. Turnaj taktiež spestrili dve súťaže pre divákov a hráčov v streľbe na presnosť a v žonglovaní s loptou. Aj tieto súťaže ovládli zástupcovia Ajaxu a Kysuckého Nového Mesta.

Najlepším brankárom turnaja bol vyhodnotený Jakub Ćižmárik z Vrútok, najlepší hráč bol Juraj Ščamba z Kysuckého Nového Mesta. Najlepším strelcom turnaja sa stal Michal Urbanec, ktorý strelil 4 góly

Výsledky a poradie

MŚK KNM-MŠK Snežnica 1:0
FC Vrútky-Juventus 0:0
KNM-Vrútky 1:0
Ajax-Snežnica 2:0
Juventus-KNM 0:2
Vrútky-Ajax 1:3
Ajax-Juventus 4:0
Snežnica-Vrútky 0:1
KNM-Ajax 0:0
Juventus-Snežnica 0:1
Poradie:1.FC Ajax Slimáčik Źilina-10 b- najlepší hráč Pavol Merijad

2.MŠK Kysucké Nové Mesto- 10 b.- najlepší hráč Patrik Gusko

3. FC Attack Vrútky- 4 b.- najlepší hráč Filip Hodoš

4. MŚK Snežnica- 3b.- najlepší hráč Jakub Kmecz

5. ŠK Juventus Źilina-Závodie- 1 b.- najlepší hráč Tomáš Chylák

Obrovská vďaka patrí Nadačnému fondu Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis, ktorí nám veľmi pomohli finančne pri organizovaní oboch turnajov. Vďaka ním sme mohli na konci všetkým mužstvám odovzdať krásne trofeje, mužstvá sa mohli kvalitne občerstviť. Navyše s pomocou týchto darcov sme zakúpili nové prenosné odľahčené brány so sieťami, ktoré spĺňajú prísné bezpečnostné a športové kritéria UEFA a FIFA. Ďakujeme!!!

Poďakovanie tiež patrí fanklubu Šošoni 1908 za ceny pre najlepších hráčov jednotlivých mužstiev. Ďakujeme tiež súkromnej bezpečnostnej službe  PMJ Slovakia.

V neposlednom rade ďakujeme všetkým dobrovoľníkom, ktorí prispeli nezištne na úkor svojho voľného času k bezproblémovému priebehu oboch turnajov a k ich vysokej športovej a spoločenskej úrovni.

Tešíme sa na spoločné stretnutie na budúci rok pri turnajoch Snežnica cup 2015.

Pridaj komentár